İstiklal Marşı ve Andımız Kaldırılıyor

Eski 12-04-2010   #1
Hüzün
Icontr

İstiklal Marşı ve Andımız Kaldırılıyor

Bu millet bu iktidar sayesinde bunu da gördü Daha andımız tartışılırken Milli değerimiz olan İstiklal Marşı'nı okullardan kaldırıyorlar Din derslerini de 1sınıfa kadar indirecekler! Adım adım şeriata gidiyoruz, görmüyor musunuz?

Andımız ve İstiklal Marşı zorunlu olmaktan çıkarılıyor

Milli Eğitim Şûrası’nın 4’üncü gününde, tartışılacak kararlar alındı 8 yıllık kesintisiz eğitim 13 yıla uzatılırken, öğrencilerin sabahları okuduğu “Andımız” ve “İstiklal Marşı” zorunlu olmaktan çıkarıldı 8 sınıfta yapılan SBS’nin de uzun vadede kaldırılması için çalışma başlatıldı
Esra YAZDIÇ / KIZILCAHAMAM

Milli Eğitim Şûrası’ndan, 8 yıllık kesintisiz eğitimi delecek bir karar çıktı Zorunlu eğitim; 1 yıl okul öncesi eğitim, 4 yıl temel eğitim, 4 yıl yönlendirme ve ortaöğretime hazırlık eğitimi, 4 yıl ortaöğretim olmak üzere 13 yıl olacak şekilde belirlendi Bu süreçle, kapatılan imam hatip liselerinin ortaokul kısımlarının yeniden açılması sağlandı

11 YAŞA İMAM HATİP YOLU
Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun eğitim sürelerine ilişkin “1 yıl okul öncesi eğitim, 4 yıl temel eğitim, 4 yıl yönlendirme ve ortaöğretime hazırlık eğitimi, 4 yıl ortaöğretim olmak üzere zorunlu eğitim 13 yıl olsun” önerisi alkışlar ile genel kuruldan geçti Kabul gören öneriye göre aileler, ilköğretim 5 sınıftan mezun olan öğrenciyi ister meslek lisesine, ister genel liseye, ister imam hatip lisesine gönderebilecek

DİN DERSİ 1 SINIFA İNDİ
Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin çoğulcu bir anlayışla tüm öğretim kurumlarında daha etkin olarak okutulması önerisi de kurul gündemine getirildi Alevilerin din dersinden muaf olma isteği, bu önerinin kabulü ile rafa kalkmış oldu Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun “din dersinin ilk ve ortaöğretimin tüm sınıflarında daha etkin olarak okutulması” önerisi kabul gördü Böylece ilköğretim 4 sınıfta okutulmaya başlanan din dersinin birinci sınıfa kadar indirilmesi gündemde “Din dersi seçmeli olsun” önerisi de kabul edildi Şûrada öğretmenler, törenlerin rutin ve zoraki katılımdan çıkarılmasını önerdi

‘İSTİKLAL MARŞI KALKSIN’
Kabul gören maddenin oylanarak şûranın raporunda yer alması durumunda, öğrencilerin sabahları okuduğu Andımız ve İstiklal Marşı da zorunlu olmaktan çıkacak Madde şöyle: “Törenler ve toplantılar; paylaşma, bütünleşme, denetim ve kontrol mekanizmaları olup okul yönetimi tarafından kültürü etkileme, değiştirme ve yeni değerlerin paylaşılması amacıyla rutin ve zoraki katılıma dayalı etkinlikler olmaktan çıkarılıp yoğun olarak ortak duygu ve değerlerin paylaşımını sağlayacak şekilde düzenlenmelidir

Siyasi Forumdan alıntıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com