Nasreddin Hoca Fıkraları

Eski 03-19-2021   #1
Mountain

Nasreddin Hoca Fıkraları

KURTLAR VADİSİ
Nasrettin Hoca bir gün eşeğine binmiş kasabaya gidiyormuş Yolda bir köylüye rastlamış Selamlaşıp tanışmışlar Köylü onun hiç sevmediği Nasrettin Hoca olduğunu anlayınca, kasaba o yanda değil bu yanda deyip, Hoca’yı bataklığa yönlendirmiş Hoca olayı hemen anlamış Köylü Akşehir’e gidiyorum deyince, Akşehir bu tarafta deyip, köylünün kurtlar vadisine gitmesini sağlamış

HOROZ DÖVÜŞÜ
Nasreddin Hoca’nın horoz dövüşlerine yeni merak sarmış bir arkadaşı varmış Birlikte gidip pazardan dövüşken bir horoz aramaya başlamışlar Derken arkadaşı bir horoz beğenmiş Satıcıya adı ne bunun diye sormuş Satıcı adı Yiğit demiş Arkadaşı horozu almış Daha sonra yiğit hangi dövüşe girse dönüp kaçmış Tabii ki rakibi de peşinde Yiğit kaç dövüşe girdiyse hiç yakalanmamış
Arkadaşı Hoca’ya: “ Hoca ne iştir? Benim yiğit neden dövüşe girmeyip kaçıyor?” demiş
Hoca: “ Bilmez misin Selami yiğitliğin onda dokuzu kaçmaktır Ne yapsaydı yani dövüşe girip de yara - bere içinde mi kalsaydı? Bak şuna hiçbir yerinde çizik bile yok Hey maşallah! “ demiş

HAZIRLOPÇU
Nasreddin Hoca bir gün balık avına gitmiş Dere kenarında bir ağacın altına oturmuş Oltasını çıkarmış Kancanın ucuna yanında getirdiği küçük beyaz kurtçuklardan birini takmış suya fırlatmış Başlamış beklemeye
İki üç dakika geçmiş geçmemiş büyükçe bir balık oltanın önünde peydah olmuş Balık oltanın etrafında birkaç tur atmış ve yemi kancasından çıkarıp yemiş Nasreddin Hoca bu işe çok şaşmış
Kancanın ucuna bir kurtçuk daha takmış Balık aynı şekilde kurtçuğu yemiş kancaya tutulmamış Nasreddin Hoca balığa oyun oynamaya karar vermiş Oltanın ucundaki kancanın ucuna biraz daha küçük bir kanca takmış suya fırlatmış Az sonra balık alışkın hareketlerle gelmiş küçük kancayı kurtçuk zannedip ısırmış ve oltaya yakalanmış Başlamış çırpınmaya Nasreddin Hoca hemen oltayı sudan çıkarmış ve balığı tutmuş:
“ Seni köftehor bütün yemleri yedin bitirdin İyi alışmıştın hazırlopçuluğa Ben buraya doyunmaya gelmiştim doyurmaya değil ” demiş ve balığı pişirip afiyetle yemiş

TADI TUZU
Nasreddin Hoca’nın çocukluğunda annesi komşuya soğan istemeye gönderir Nasreddin komşunun kapısına gelince içeriden gelen konuşmaları duyar Kapıyı çaldığı anda konuşmalar kesilir Biraz bekler fakat kapıyı açan olmaz İkinci defa daha kuvvetlice çalar İçerden kulağına gülüşme sesleri gelir Bu duruma canı sıkılır Evine döner Annesine komşu gezmeye gitmiş der Akşam yemeğinde soğansız lezzetsiz çorbayı içerler
Aradan birkaç gün geçer Nasreddin’in evde yalnız olduğu bir gün kapı çalınır Nasreddin kapıyı açar Gelen komşunun oğludur
Komşunun oğlu: “ Arkadaşım nasılsın? Evde yemek pişiriyorlar Aksilik bu ya tuz kalmamış Tuz istemeye geldim “ demiş
Nasreddin: “ Geçen günlerde size soğan istemeye gelmiştim Kapıyı bile açmadınız Üstelik bir de gülüyordunuz En çok da senin sesin duyuluyordu Biz o akşam çorbaya sizin gülüşlerinizi doğradık Pek lezzetli oldu Şimdi sen benden tuz isteme Tuzun yerine şu kahkahaları yemeğe karıştırın Tadı tuzu yerine gelir “ der ve hah hah ha diye güler

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Nasreddin Hoca Fıkraları

Eski 03-19-2021   #2
[KAPLAN]

Horoz dövüşü çok iyiymiş (:

Paylaşım için teşekkürler Mountain

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-22-2021   #3
Mountain

Alıntı:
[KAPLAN] tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Horoz dövüşü çok iyiymiş (:

Paylaşım için teşekkürler Mountain
Mesajınıza teşekkür ederim Sağlıklı ve mutlu kalın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com