Kurtarın Interneti Bunların Elinden!

Eski 06-06-2010   #1
bukett
icon111

Kurtarın Interneti Bunların Elinden!

Vatandaşı çöksün, batsın, iflas etsin, sonra kendini köprüden atsın diye BU KADAR uğraşan TC’den başka bir devlet daha var mıdır acaba merak ediyorum

İki gündür devletin ağır bir kazığını yemiş bulunuyoruz

TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) denilen kurum, YouTube yasağını ağırlaştırmak için yeni bir yola girdi Zira bildiğiniz gibi bundan önceki yasaklar DNS tabanlı erişim yasaklarıyla DNS numaranı değiştirdiğin anda yasak masak vız gelip tırıs gidiyordu Recep Bey de netekim bu yöntemi kullanıyordu (İnternete kaçak girmek zorunda olan bir başbakanımız var Bu ne rezalet yahu)

Bunu iki yıl sonra fark eden TİB, İnternet servis sağlayıcılarına yeni bir uygulama getirdi Bundan sonra DNS tabanlı erişim engeli yerine IP tabanlı erişim engelleri gelecek Öyle DNS numaranı değiştirip yurtdışından giriyormuş gibi yapamayacaksın (Recep Bey, siz de!)

Fakat bu arada şöyle harikulade bir şey ortaya çıktı İki yıldır Türkiye’den erişimi yasak olan YouTube’un bazı IP numaraları Google’ın çok önemli bir takım servislerinde de kullanılıyor Mesela “maps” “analytics” “toolbar” “documents” “earth”

Peki ne oldu? TİB YouTube’un IP’sine erişimi engellerken bu servisleri de ulaşılmaz hale getirdi Şu an bu servislere ulaşılamıyor İnternette ilgili olanların büyük bölümü saçını başını yoluyor Bunlardan biri de benim Zira sitem wwwgezginsincapcom’da bu servislerin hemen hemen hepsi kullanılıyor! Özellikle de harita benim sitemin en önemli bölümü

Yok! Kullanamıyorsun Niye? Çünkü vatandaşlarına ilkokul çocuğu muamelesi yapan TC Devleti, YouTube’daki bir takım “kaka” şeyleri görmemizi istemiyor Onları görürsek birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzün bozulacağına dair derin endişeler taşıyor

Neden? Çünkü âli devletimize göre bizler (the halk) Trakya ve Anadolu yarımadalarında toplanmış 70 milyon adet GERİ ZEKALIYIZ O nedenle onlar karar verecekler bizim neyi izleyip izleyemeyeceğimize

O kaka şeyleri (her ne iseler onlar) görmeyelim diye sitelerimiz yavaşlamış, dokümanlarımız erişilmez, analizlerimiz yapılmaz, google adwords’lerimiz görünmez olmuş, tabii kime ne Önemli olan o “kaka” şeyleri görmememiz

Bu arada kullanıcı kaybedelim, iş kaybedelim, para kaybedelim, batalım, iflas edelim HİÇÇÇÇ önemli değil Vergi almaya gelince takır takır alır ama! İnternetimi kestin, işimi bozdun ne vergisi ulan! demeye kalk, bak bakalım ne oluyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişememe Kurumu’nun utanmadan yaptığı açıklama da şu:

“Sonuç olarak wwwyoutubecom a erişim amacıyla ve tarafımızca engelleme tedbiri kapsamında güncellenen IQ adreslerinin arkasında farklı şirketlere ait alan adı veya çeşitli hizmetlerinin barındırılması bu şirketlerin kendi tercihleri ve sorumluluklarıdır Dolayısıyla bu hizmetlerden yararlanan internet kullanıcılarının mağduriyetinin çözümü bahse konu hizmetleri sunan şirketin elinde bulunmaktadır Kamuoyuna saygı ile SOKULUR

Sokulur lafı benim Onlar elbette “sunuyorlar” Kibar onlar

Gördüğünüz gibi umurlarında bile değil: bu ülkenin vatandaşları mağdur olmuş, olmamış, batmış, çıkmış ve de üstelik kendi koydukları, KİMSENİN talep etmediği hıyar bir yasak yüzünden Böyle de bir pişkinlik, bana necilik, Google Paşaya anlat derdinicilik

Bu yazıdan dolayı mahkemeye verileceğimi adım gibi biliyorum ama umurumda bile değil Zaten versinler, mahkemeleşmelerimiz karşılıklı olsun, daha da yahşi olsun Anayasa değişikliği yürürlüğe girsin, bahse konu kurumu haberleşme özgürlüğümü kısıtladıkları için Anayasa Mahkemesine şikayet etmezsem ne olayım Ayrıca bütün memleketin işini bozdukları için de tazminat davası açacağım Sorumsuzluktan, umursamazlıktan ve kötü niyetten

Var mı şöyle dişli bir avukat? Tazminatın yarısını teklif ediyorum!

Çözüm: Uydu İnternet

Şu an yapılması gereken tek şey: Topluca ADSL’yi bırakıp uyduya geçmek Sadece TTNET aboneliğini değil, TTNET’den hizmet satın alıp satan firmaları da bırakacaksın Siteler, apartmanlar toplanıp uydu alsın Dört beş komşu birleşip bitireceksin olayı

Bu hakikaten bir rezalettir Kaç paradır en ufak bir fikrim yok ama dünyanın sonu olacağını da sanmıyorum Ayrıca özgürlüğüm için kaç paraysa da veririm

Araştırıp kamu oyuna “sunacağım” arkadaşlar Kim kimi “sunuyormuş” görelim

Mutlu Tönbekici

G€rç€k ßana bîr adım daha yaklş gafl€t ßnd€n ßîr adm daha g€rî at ama uzak dr ßnd€n d€ssas

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Kurtarın Interneti Bunların Elinden!

Eski 06-07-2010   #2
VANDETTA

Cevap : Kurtarın Interneti Bunların Elinden!

Youtubeye niçin giremediğim şimdi anlaşıldı:)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com