Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Hazır Mesajlar & Güzel Sözler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
iki, satır, yalnızlık

Yalnızlık İki Satır..

Eski 10-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yalnızlık İki Satır..

Kopkoyu bir yalnızlık demledim kendime Yanında ne kızarmış ekmek kokusu, ne de annemin yağlı, reçelli ekmekleri Kopkoyu, bir yalnızlık demledim kendime

Önce bir eşik yaptım, en soğuk mermerden Yetmedi Ardından bir sıra duvar ördüm, en kalın taş bloğu ile, sadece bir sıra Yine yetmedi Ardından bir sıra, bir sıra daha Ben bir koydukça, beş koydu yaşam Örüldükçe örüldü, yükseldikçe yükseldi

Duvarlarından ışık sızmıyor surlarımın Kopkoyu bir karanlık ördüm kendime

Şimdi güneşin ne doğuşu, ne batışı görünür oldu buralardan Yok artık mavinin yeşile çalan tonları Yok artık pembe, beyaz pastel bir bahar

Çok zamandır kumdan kale yapıp, bir dalganın alıp, götürüşünü beklemedim Çıplak ayakla kumsalda koşmadım Deniz kabuğu toplamadım Çok zaman oldu, nilüferlerin yaprağından, tırtılın umuduna kanat açmayalı

Çok zamandır yağmura yakalanmadım Saçlarımdan süzülmedi damlalar Çok zaman oldu, gökkuşağı görüp, çığlık atmayalı Çok, çok zaman oldu pencerenin buğusunda bir resmin kayboluşunu beklemeyeli

Çok zaman oldu fotoğraf makinemle yaşamın bir karesini dondurmayalı Bir bahar dalından düşen çiğ damlasını yakalamayalı Bir şelalenin sesini resmetmeyeli

Çok zaman oldu, minik ellerle beraber dev bir kardan adam yapmayalı Kar topundan kaçmayalı Kara yatıp, iz çıkarmayalı Çok, çok zaman oldu

Çok zaman oldu bir şarkı tutmayalı, yüksek sesle bir şarkıya eşlik etmeyeli Kahkahaların sığmadığı bir odada bulunmayalı, sessiz film oynamayalı Çok, çok zaman oldu şen şakrak bir şarkının notalarına tutunup dans etmeyeli

Yüreğim bir serçenin kanadı üzerinde atmıyor uzun zamandır

Kopkoyu bir yalnızlık demledim kendime Yanında mı?

Sadece kalemim ve göz yaşlarımla ıslanmış satırlarım

Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com