Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşk, mesajları

Aşk Mesajları....

Eski 02-08-2007   #1
puslu

Aşk Mesajları....

Dun cicekcinin onunden gecerken bir gul haykirarak bagirdiDunyanin en guzeli benim diyordu,ben onu aldim ama guzel oldugu icin degil,seni gorunce utansin diye !

**İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler Hepsi parlıyordu,hepsi gökteydi Ama ben seni güneşim seçtim Ve bir güneş için Binlerce yıldızdan vazgeçtim

Aşkın gözyaşları denize düştüğü zaman dalgalar sahile SENİ SEVİYORUM yazar

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı, Ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, İnanki bir tanem hergün yağmur yağardı

Seni dağlara yazsam yağmurlar, Göklere yazsam bulutlar, Gözlerime yazsam göz yaşlarım siler Seni kalbime yazdım artık kimse silemez

Bir kez sevdiğini unutmaz bu yürek , Devran kiri isyan pası tutmaz bu yürek , Birgün bu muhabbetten eser kalmazsa , Ancak o zaman yaşamaz bu yürek

Hani sözler varya sözleri anlatır, Hani sözler varya gözleri ağlatır, Hani anlar varya değeri geç anlaşılır, Birde aşk varya seni bana anlatır

Hep bir yıldız olmanı bekledim Gün gelir kayıp bana ulaşırsın diye, Sonra vazgeçtim, Yıldız olursan ben ulaşamam diye

Her martı bir deniz, Her rüya bir uyku, Her dağ bir duman Her nota bir şarkı bulur ama, Ben başka " sen " bulamam

Bu gece bir yıldız tut, Ben bu yıldız kadar uzağında olsam bile, Sevgim heran yanıbaşında!

Hangi ruh duydu seni benim kadar derinden, Hangi gönülde yandın böyle yangınla sen, Ya benim gözlerimdi seni bambaşka gören, Ya başkası bırakıpta geçmiş seni görmeden

Bir pınarsın içilen ama hiç kanılmayan, Seveni yanıltmayan, sevince yanılmayan, Özlenen sen özleyen sen, özleten sen Varken doyulmayansın Yokken dayanılmayansın

Sen herzaman nerede olursam olayım, Ne düşünürsem düşünüyüm her an kalbimdesin, Seni ne kadar sevdiğimi kelimeler ile anlatamam, Ama şunu bil SENİ SEVİYORUM !!!!!!

Ömrüme yetecek bir aşk ararken seni buldum Şimdiyse aşkıma yetecek bir ömür arıyorum Seni çok seviyorum

Kimi ağaçlara kimi camlara yazar sevdasını, Bense ağaçlara yazmadım kurur diye, Camlara da yazmadım buğulanır diye, Seni kalbime yazdım sonsuza dek kalasın diye

Sen , benim anılarla bitip giden, Rüyama hiç bir zaman ses vermeyen dogamsın Utanırım , söyleyemem yaşadığım yalnızlığı , Kelimeler yetmiyor ki , bu mu sevda dedikleri

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek Seni Seviyorum ya, iste o en büyük gerçek

Gül bahçesinde geçsede ömrüm Senin üstüne gül koklamam gülüm Gülü koklamak olsada ölüm Seni koklamaya değer be gülüm

Seni uzaktan sevmeyi, bana bakmadan görmeyi, Seni duymadan dinlemeyi, gözyaşlarımla gülmeyi Ve kavuşmak için sabretmeyi, Her şeyi öğrendim ama sensiz olmayı asla

Kuyruklu yıldızlar vardır; Yetmiş yılda bir yaklaşır dünyaya İnsan ömrü boyunca ya bir defa görür ya hiç Ben gördüm o da sensin Bitanem

Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama, Biri için dünyalar kadar önemlisin
Bugünde yarın da yüreğin kadar yanındayım , Kendini yanlız hissettiğinde elini yüreğine koy ben hep oradayım!!

Gözlerimdeki pırıltıyı farkettiğin zaman, Üşenme sarıl boynuma anlamışımdır mutlaka sevdiğini, Zaten belli olur gözlerimden hemen, Alışık değiller öyle parlamaya!

Bir insanın idealleri olmali sonsuzluk gibi, Bir insanın özlemi olmalı özlemle açan çiçekler gibi, Bir insanın birtanesi olmalı oda senin gibi

Sen Tanrıya dilenen dilek göklere uzanan ellerimsin, Sen gözümde süzülen yas tek düsüncem hasretimsin, Sen yaşadığım ömür en güzel günlerimsin, Sen her gece rüyama giren BİRİCİK SEVGİLİMSİN

Aşk bir su damlası olsaydı okyanusları, Bir yaprak olsaydı bütün ormanları, Bir yıldız olsaydı tüm kainatı sana vermek isterdim Ama, sadece seni seven kalbimi verebiliyorum

SENİ SEVİYORUMSeni yanımda hissettiğim zaman üzüntülerimi alıp, Onların yerine şimdiye kadar kimsenin başaramadığı, O güzellikleri o sıcaklığı, o ışığı koymayı başardığın için aşkım

Aşkım var dağlar bilemez, Sevgim var kimsenin aklı alamaz, Birde sen varsın ya bir tanem, Dünyada kimse böyle sevilemez

Yanlızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, Tebessüm dudakların, hüzün ellerin, Sen ise sadece benimsin B İ R T A N E M !!

Zannetme ki gözlerim sana baktıkça bıkacak Ölsem ruhum daima seninle kalacak Kapanırsa gözlerim hayata, İnan ki son sözüm SENİ SEVİYORUM olacak!

böyle bir dünyada seninle yaşamak varken, böyle uzak kalmak gücüme gidiyor, senin verdiklerini seninle paylaşmak varken, seni sensiz yaşamak içime sinmiyor elif

aşk hiç ummadığın biranda kapını çalıyorsa, için ürperiyor, nefesin kesiliyor, kalp atışların hızlanıyorsa; sakın korkma! unutma ki ansızın gelen aşklar büyük mutluluklar getirir!

Bir gün dudakların kurursa okyanusu getiririm sana aksam ayazında titrersen güneşi getiririm sana eğer gönlün sevgi ararsa kalbimi söker getiririm sana KIRÇIÇEGIM

Sevgiyi göstereceksin söylemek yetmez,Sevgi gözlerinde olacak sözlerin yetmez, Sevgi herseldir kalbe hapsedilmez, Seveceksin benim gibi ama yüreğin yetmez

Seni tanımadan önce ben bende değildim,oysa seni tanıdıktan sonra,bendeki bensizliğin aslında sensizlik olduğunu anladım

Sevebilirmisin beni kuşun gökyüzünü sevdiği kadar? Sevebilirmisin beni martının denizi sevdigi kadar? Sevebilirmisin benim seni sevdigim kadar?

Bir insanin idealleri olmalı sonsuzluk gibi,bir insanın özlemi olmali özlemle acan çiçekler gibi,bir insanın birtanesi olmalı oda senin gibi

Gece midir insanı hüzünlendiren,yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen?gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen ?

Her aşkin gökyüzünde bir meleği varmış Yeryüzünde biten her aşk için gökyüzünde bir melek ağlarmış İnan ki bizim meleğimiz hiç ağlamayacak Seni çok seviyorum aşkım

İnsanları Çılgına Çeviren Şey Bu Günün Deneyimi Değil, Dün Olan Bir Şeyden Pişmanlık Duymak Ve Yarının Getireceklerinden Korku Duymaktır Çünkü Aşk Karşındakini Bulunmaz Hint Kumaşı Sanmanla Hıyarın Teki Olduğunu Anlaman Arasında Geçen Zamandır

2-Yitirdiğin herşeyde kazandığın birşey var, kazandığın herşeyde biraz yitirdiklerin, bu yüzden birileri hep ısınıp dururken senin dinmez üşümelerin

3-Bir zamanLar neŞem varDI Hayata güLen gözLerim , GüzeL konuŞan DiLim , HerkeSe SevgiyLe yakLaşan bir kaLbim varDI ! Ama şimDi ne neŞem, Ne güLen gözLerim, Ne SevgiyLe yakLaŞan kaLbim var ! YanLIzCa agIr SözLerim , NefretLe bakan gözLerim , Kin DoLu bir yüregim var!

4-Düşünüyorumda bazen seni sevdiğimden daha çok seviyorum, seni seviyor olmamı ve bazende seni seviyor olmamdan daha çok istiyorum benim olmanı!

5-Uzak dağ başları Yalnızlıkları getirir aklına Bir de efkarlı türküleri Ve senin yalnızlığın Ancak dağlara sığabilir Bir de türkülere

6-KORKUM sevmek degil, KORKUM sevip de ayrilmak, KORKUM kursun yemek degíl, KORKUM kallesce vurulmak, KORKUM ölüm degil, KORKUM sizler tarafindan unutulmak

7-Uzaktaki ¥ıldızlar Parlak Geli¥orsa Insana , Uzakta Olduğun Için Tutkunum Sana , En Güzel Aşklar Imkansızsa , Imkansızı ¥aşamak Için Tutkunum Sana

8-İLkiNDe BaŞaRaMaDıYSaN BiR DAha DeNe!SoNRa BiR DaHaBiR DaHa SoNRa VaZGeÇ SaLaKLıĞın ALeMi YoK

9-Sanirim seni cok sevdim'ki ayrilamiyorum , Baglandim'ki unutamiyorum , Yakinlardasin'ki hissediyorum , Gizlemiyorum çünkü SENİ COK SEVİYORUM

10-Sen sütlaç kadar tatlı lahmacun kadar sıcak çiğköfte gibi yakıcı dolma gibi çekici bulgur gibi asil aşure gibi karışık içliköfte gibi mükemmelsin

11-Hani İnsan AğLamak İster, GözLerinden Yaş GeLmez, Hani Gülmek İster, Yürekten Gülmez! Hani ßirini ßekler O Hiç Gelmez, Hani Onu Severde Hiç Söyleyemez Tam Söyleyeceği Zamanda O Başkasını Sever Ya, İşte O Zaman İnsan Ölmek İsterde £CEL Gelmez!

12-Dün akşam SENİ düşünüyordumYatağıma girdim hala aklımdaydınRüyamda SEN vardınÖyle güzeldin ki doyamadım SANASıkıca sarıldımGözlerimden yaşlar akmaya başladıSilmek istedin,izin vermedimOnlar mutluluk gözyaşlarıydıBırak aksın dedimEn kötüsü uyandığım andıBu sefer gerçekten ağlıyordum

13-Bir Duvar Var Sırtımı Dayadıgım Sevgiden Örülmüs Koskoca Bir Duvar Hasretinle Yandigim Kuytusunda Her Gece Ağladıgım Şunu Bil Ki Sevdigim Sen o Duvardaki Gözyaşım Olacaksin Ve Hiç Kurumayacaksın Ellerimi Kanatırcasına Tırnaklarımla İsmini Kazıdıgım O Sevgi Duvarinda Hep Ama Hep Yaşayacaksin

14-Güneş dünyaya aşık olmuş ama bir türlü yaklaşamamış:Çünkü yaklaştığında dünyağdaki tüm güzelliklerin yok olacağını biliyormuş bu yüzden uzaktan sevmeyi öğrenmiş:Benim Gibi:

15-Geceleri uzaklara çığlık olur sesim, denizden çıkan yosun kokusundan keskin sana özlemim, bu sabah sırf senin için aralandı gözlerim, günaydın benim Her$eyim

16-Biz eLa Göz,inCe BeL,SütuN BacaK iÇin SevMediK yawRum,Her KavgaDa GümbüR GümbüR ataN BiR yüRek DiLediK,aTeşiN yAnınDa Barut Barut'un yAnınDa ise aTeş oLduk,raKI SofraLarıNda acı Tütün iÇercesine SewdiK

17-Kimi SeVSem seNSin, haYRet! seVGi hePSini naSıL değişTiRriYor, göZLeri maviYKen yaPRak yeşiLi, seNin seSiNLe koNuşuYor eLBet, yaRım baKışları o kaDar teHLiKeLi, seNin siGaRanı seNin giBi içiYor, kiMi seVSem seNSin, senNDen neDeNSe VaZGeÇiLMiYoR!

18-Ne seni unutmak gibi bir çaba var yüreğimde, Nede aşkımı körükleyen bir rüzgar , Ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm, Ne de kaybetmeye dayanacak kalbim var

19-Güzel duygularla mutlu hayallerle ama gözü yaslı gözlerle seni arıyorum sonra bir gurur düsüyor içime bir daha düsünmeyecegim diye sonra bir çiçek görüyorum onda buluyorum seni anlıyorumki seni UNUTULMAZ yapmısım

20-Sen GüLerKen YanındakİLerde GüLer, ama agLARKeN YaLNız AgLArsın, Onun için öyLe bir Agaca YasLan ki! AsLa yıKıLmasın öyLe bir Dost Edin ki! AsLa bıraKMasın

21-Dostluk bir eşkiyanın hayata itirazıdırSusarsa çatışma,konuşursa savaş,yazarsa destan, severse devrim olurTut ki ben bir eşkıyayım

22-Yalnızsan,kaderindeyimUmutsuzsan,kalbindeyimS e viyorsan, ellerindeyimAşıksan,yüreğindeyimAğlıyor san,gö zlerindeyimBenimleysen aldığın her nefesteyim

23-Şimdi uzağım belki!
Ama bellimi olurbelki demli bir çay kokusuyla gelirimbelki yağmur olur yağarım şehrinebelkide rüzgarla düşerim önüne Sen yeter ki bekle!

24-Merhaba özlenmesi en güzel insan,özümde özlediğim gözümde tütenGülünce beni güldüren yüzduyduğumde en mutlu olduğum ses sana ve kalbine merhaba!!!

25-Sevmekten korkmadığımız,söylemekten utanmadığımız,umudun değerli ,düşüncenin önemli,umudun sonsuz olduğu yarınlarda mutlulukla geçirilecek bir ömür dileklerimle

26-Burada puslu dolunay akşamlarında başlıyor yokluğun içimde,gün doğarken gizliyorum el gibi saklanıyorumGel demeye dilim varmıyor ya gelmezsen diye!!!

27-Toprağın ve ateşin tenine yürümek,gözgöze gelmediğimiz yürekleri özlemek,dost gülüşler etrafında hayatı binlerce kez maviye boyamak adına selam var

28-Bir insana verilebilecek en güzel hediye yürektirve bir insanı sevmek inan yürek işidir

29-Vursamda dalgalarla kıyıyabir rüzgarım sonuçtaİstesemde esemiyorum senin yanına uzaklaraAma biliyorumki mükemmel varlığın hep burada yanıbaşımdaSeni çok özledim

30-Özlem şarkılarını ezberledimkimini bağıra bağıra kimini fısıltıyla söyledimKaranlığa haykırdımsesimi duyacaksın diye bekledimama sen yoktun

32-Yüreğin öyle güzelki onu incitmelerine izin vermeNe sıcaklığını yitir ne çocukluğunune büyümekten kork ne yaşamaktanTek korkun unutulmak olsunUNUTULMA!!!

33-Korkma sakın gecelerden pencerende yıldız gibi parlayacağımUzaksın diye yalnızsın sanmaNefes gibi içinde,gölgen gibi arkanda can gibi canındayım

34-Ben uçan kelebeğin Güney Amerikada yarattığı sevinci değil, Kuzey Amerikada yarattığı kasırgayı istiyorumBen kaos istiyorum

35-Dün rüya yarın hayaldirdünü mutlu yarını umutlu yapan bugündür
Ağlamayı bil gülmeyi unutma sevmeyi bil sevilmeden durmaBeni hatırla demiyorum ama beni unutma!!!

36-Dün gece aklımdaydın saatlerceÖnce ölümü sonra sensizliği düşündümBir yumruk takıldı boğazıma ağlayamadımVe düşündüm!Acaba ölüm mü korkuttu, yoksa sensizlik mi¿ İkisininde birbirinden farkı yoktuÖlüm sensizlikse, sensizlik ölümün ta kendisiydi

37-Günü gece olsun diye yaşıyorum, Çünkü gece hayallerime geliyorsun, Seni beklemiyorum çünkü sen hep benimlesin, Hayallerimde ve kalbimdesin,terkedip gitmiş olsanda, unutsanda, UNUTMUYACAĞIM

38-Dalga ile kıyının aşkını bilir misin? Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalga, Hep aşka kavuşma özlemiyle atılır kıyıya Dalga-seven, kıyı-sevilendir Dokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga, Ve döner hep geriye, Bilir kavuşamayacağını ama hep koşar

39-Mutluluk,Güzeliklerin İçinde Doğup Büyüyenlerin Değil, Çirkinliklerin Bile Güzel Yanlarını Bulabilecek Kadar Güzellik Kaşifi Olanlarındır

40-Kimbilir hangi aksam günesle beraber bende sönecegim kimbilir hangi ellerden son suyumu içecegim belki göremeden ölecegim fakat yinede seni 'EBEDiYEN SEVECEGiM'

41-IsLIğIm ağzImda,eLLerim ceßimde yürekten sana iki kelime;Sen`i Seviyorum!!!Tütün yakmIşIm,Rüzgara kapILmIsIm rüzgar git ona söyLe;O`nu gerçekten Sevmisim

42-Beni güzel hatırla! Dizlerimde uyuduğunu düşün, saçını okşadığımı,üşüyen ellerini ısıttığımı, mutlu olduğun anları getir gözünün önüne Alnından öptüğüm dakikaları Birazdan kapını çalan kişi olabileceğimi düşün şaşırtmayı severim biliyorsun Bu da sana son sürprizim olsun Beni Guzel hatirla Gidiyorum

43-Ben seni dün sevmedim, çünkü dün bitti Ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek Ben seni yarin sevdim çünkü yarinlar hiç bitmeyecek

44-SENİ BİR MİNİK SERÇENİN GÖZYAŞLARI KADAR SEVDİĞİMİ BİLİYORMUSUN, BU SEVGİM SANA AZ GELEBİLİR, AMA UNUTMA Kİ SERÇELER AĞLADIKLARI ZAMAN ÖLÜRLER

45-Bazen; yıldızları süpürürsün, farkında olmadan,güneş kucağındadır, bilemezsin,bir çocuk gözlerine bakar, arkan dönüktür,yüreğinde kuruludur orkestra, duyamazsın uçar gider,koşsan da tutamazsın

46-Gönlümü Teslim Aldı Hüzün İçimde Senden Kalan Cam Kırıkları Ayna da Sensiz Yüzüm, Sensiz Hiç Kimse Dindiremedi ßu Hıçkırıkları ßir Gece Yarısı Ansızın Pencereden Dışarı ßak, Göreceksin Köşe ßaşında Nöbet Tutuyor Gözlerim Öyle Kolay Değildir ßeni Unutmak Hala Sokaklarındandır Ayak İzlerim '

47-Ay güneşten izinsiz ışığı kullanınca yıldızlar mahkemesi ay'a kıyamete kadar gündüzLeri yasakLamış Ay o günden beri; yaLnızLarın gündüzü; geceLerin aşkı oLmuşBir Gece, Ay Bana SorduNeden Seni AğLatan Bir KIzLa Berabersin? Ay 'a BaktIm Ve Dedim'ki: Sen Hic Gökyüzünden VazgecebiLirmisin

48-Herkes Ölümün Zıttının Hayat Olduğunu DüşünürOysaki Ölümün Zıttı DoğumdurHayatın İse Zıttı YOKTUR!!!

49-Tek Kaldım Dünyada,Dünyam Olur musun?Deniz Kadar Sevdim Seni,DalgaM Olur musun?Ateş Gibi Yandım,Alevim Olur musun?İlk Aşkımsın,Son Aşkım Olur musun? SeNi ÇoK SeViYoruM

50-Sen miydin o görkemli siyahlar içinde? Akşamdi Karanlik düşüyordu hizla Ortalik karardikça seviniyordum Seni daha iyi saklayabilecektim böylece Bu yuzden mi siyahları severdik?

51-DüşLerime kal, gözlerime bak, gözlerimi yak Bu kadarı yeter KaLbimde bir pişmanLık oLma, tenimde sıradan anı, yatağımdaki tükeniş olma Düşlerimde kaL

52-Yaşam sevgi dünyasında sevenin varsa güzeldir Sesini değil sözünü yükselt! Yağmurlardır büyüten zambakları, gökgürültüleri değil

53-Ruhum gözlerinin rengine tutsak Bir gece ,bir kus gibi girsem rüyana Eder misin bana sevdani yasak?

54-Yüreğimin kıyısına vurdum minicik bir darbe susmalıydım tutamadım kendimi bir canım var feda etsem sevdamı bilemessin bir acım var anlatsam ölümü göremessin

55-Gunes Dogdu Ruhuma Sustum, umudumu Gordum O'nda! Birsey Bilsem Soyleyecegim Seni Sevdigimden Baska!!

56-Bana oyle bir mektup yaz ki sevgilim acar acmaz duyayım kokunu Sevda essin basak saclarında, sesin yuzumu ruzgarla bulsun Bana oyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve oyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın ölümüm olsun

57-Kan tukursende geceleri sabahı düşün gülümse ne gelirse haktan gelir deyip sabret ve sukret gelen ölüm olsa bile

58-Bir Kuş Var Yüreyimde , Ucmaya Hazır Bir Tomurcuk Var Kalbimde , Açmaya Hazır Bir Bulut Var Gözlerimde ,Yağmaya HazırVe öyle Bir Can Varki Bende , Senin Için ölmeye Hazır

59-DüŞ lerin Gerçekle Buluştuğu An Çok Yakında Tüm Hayalleri Gerçek Yapacağım Sırf Senin Uğruna Gerekirse Dünya`yı Yakacağım!

60-TÜM YAPRAKLARINI YOLSAM AGAÇLARIN, GÖKYÜZÜNÜN YILDIZLARINI TOPLASAM SERSEM AYAKLARINA, BANA GELIRMISIN GELIRDE MUTLULUGUN EN BÜYÜGÜNÜ VERIRMISIN?

62-Sevgileri olmalı insanın,gemilerin limanları gibi açık denizlere uğurlamalıSeninle olacağı günü bekleme umuduyla ve seni çok ama çok özlemeli TIPKI BENİM GİBİ

63-İki can varmış dünyanın farklı yerlerindeBirbirlerini özlediklerinde, rüzgara fısıldarlarmış sevgileriniDışarı çık bak canım! Rüzgar sana ne demekte¿

64-Bu gece yıldızlara senden bahsettimSeni anlattıkça daha çok parladılar Ama biz ayrıyız dedim birer birer kaymaya başladılar Sırf seni dilemem için

65-Gecenin karanlığındasın, güneşin ısıgındaSuyun damlasında, selin coşkusundaKimi yanımdasın, kimi uzaktaAma hep aklımdasın sakın unutma

66-Çare yok matemin çok derinsede, hasretin tükenmez yasın dinsede, gençliğin hoş geçti eğlendinsede, sanma ki bahtiyar oldun ey GÖNÜL!

67-Beni çağırdığını son birkez duyabilsem, avuçlarımda ateş yogun gözlerimde nem, aşarak denizleri kapına gelsem, başımı duvarlara vurup ölsem diyorum

68-Aşkın gözyaşları denize döküldüğü zaman, dalgalar sahile şu sözü fısıldar; SENİ SEVİYORUM

69-Kimsesiz odanda soğuk kış geceleri, için ürperdiği anlar beni an De ki o dur sarsan pencereleri, de ki rüzgar değil odur haykıran

70-Yüreğimizde ateş, gözlerimizde sevgi, ellerimizde umutla bütün kötülüklere inat, gülümseyerek yaşıyoruzHer insan bir yasam, sende bir yasamsın

71-Bir çiçek tanırım benYüreği gökyüzüne sevdalıNazik bedenini en dehşet rüzgarlara,soğuk sonbaharlara hiç çekinmeden sunanYapraklarının beyazını mevsimin saflığından almışTitrer de hiç vazgeçmez özgürlüğünden,meydan okur ömrü yettiğince ayazlaraYüreğinin derinlerinde bu cesareti taşıyan, bir çiçek tanırım ben KARDELEN!

72-Hadi gökyüzünden senin için tuttuğum, üzerine tüm duygularımı yüklediğim, yıldızı alYüreğimden yüreğine yollar varHadi benim için uzaklardan bir tebessüm yolla

73-Davamı taze nesillerin ürkek çığlıklarına nakşettimVe günbatlara besteledimDoğmasını beklediğim günler hasretine

74-Seni SEVİYORUM!Sadece kim olduğun için değil, sen olduğun ve seninle beraberken kim olduğumu, benliğimi anladığım için

75-Seni SEVİYORUM!Sadece kendine yaptıkların için değil, bana kattığın güzellikler için

76-Seni SEVİYORUM!İçimdeki çocukluğu, saklı kalmış beni yeryüzüne çıkardığın ve sana ihtiyacım olduğu her an tüm duyarlılığınla yanı başımda olduğun için

77-Seni SEVİYORUM!Elini kalbimin üzerinde hissettiğim zaman, üzüntülerimi alıp onların yerine şimdiye kadar hiç kimsenin başaramadığı o sıcaklığı, o içtenliği bana duyurmayı başardığın için

78-Seni SEVİYORUM!Hayatımı kutsal bir sevgi tapınağına çevirdiğin ve her günümü yaşam şenliğine UNUTULMAYAN şiirlere dönüştürdüğün için

79-Seni SEVİYORUM!Çünkü sen; şimdiye kadar hiç başaramadığım şeyleri, kendimle dost ve barışık olmayı, hiçbir zaman tadamayacağım kadar mutlu olmamı sağlıyorsun

80-Hani için titrek bir çocuk gibi üşür, sokarsın ya ellerini ceplerine oradayımSevgim bütün sıcaklığı ile ceplerindeAvuçla ve ısın

82-Yüreğini birden bire değil usul usul sevdimNasılo yürür öz su dal uçlarına, can verir yaprağa ve güneş sislerden düşer ovalaraİşte yüreğini öyle sevdim

83-Sen benim yalnızlığıma, kimsesizliğime düştünBelkide ondan buyudun içimde, sudaki halkalar gibiHaykırışım çağırmamdır seni; sevgiye, ölüme değil sevgiye yakışırsın

84-Güneşin ateşinden çok suyun özlemi yakar çölü

85-Gerçek dostlar yıldızlara benzerlerKaranlık çökünce ilk onlar görünürler

86-Zile kızma kapıyı döv ağlasın, güle kızma kokuyu sev ağlasın, dile kızma şarkıyı sev ağlasın

87-Tohum toprağa düştüğü için el üstünde gezdirilirBaşak baş çektiği için ayaklar altında ezilirHep tohum olman dileği ile

88-Yaşlandığında Eyüp Sultan olmak istersen, gençliğinde İstanbul'a aşık ol

89-Bazen öyle bir an olur ki susar kalırsınİçin ürperir, titrersin, yanarsınHaykırmak istersinde boşluğa ağlarsınGözyaşların fısıltıdır nedendir bilinmez

90-Düşün ki bir yağmur damlasısınKoca bir ağacın tepesinden aşağı inerken kaç yaprak konuk eder seniKaç yaprakta izin kalır

92-Bütün sevgililer dostlar gittiBir sen kaldın beni terketmeyenBatan gemilerin kaptanları gibi, denizler ortasında ölümü bekleyen

93-Gitme sevgilim, gidişin kıyamet olurGitme dağlar şehirlere yürür, göğe savrulur denizlerTutuşur herşeyi yakar yüreğimGitme gidişin kıyamet olur

94-Sırtüstü uzandım görüyorum gökyüzünüAğacın dallarını görüyorumSen bahar mevsiminde gökyüzü gibisin sevgilim seni görüyorum

95-Bir sevgi var içimde lekesiz, tertemizBir özlem var içimde uçsuz bucaksızBir duygu var içimde dalsız budaksızBirde sen varsın içimde unutulması imkansız

96-Bir gül baygın durur bahçede, yaprakları serinSen sarı güllerin en sarısı, yağmur gibisin

97-Kimsesiz odanda soğuk kış geceleri, için ürperdiği anlar beni anDe ki odur sarsan pencereleri, de ki rüzgar değil o dur haykıran

98-Bugün yıkığım biliyormusun¿ Ezginim, çaresizim, umutsuzumBırakma beni, insanlar kötü, bırakma beni korkuyorum

99-Boğulmuşum yalnız gecelerin koynundaİnen gözyaşlarımı silmiş, kaldırımlarda sabahlamışımÇökmüş dünyam, kararmış umutlarım O kadar yalnızım kiTıpkı bir yıldız gece bekçisi kadar

100-İnsan ya dosttur sana yada düşman; ya hiç yokmussun gibi unutulursun yada bir an olsun çıkmazsın akıldan

101-Sen giderken gözlerim dopdoluyduVe yağan yağmurlarla caddeler ıslakYokluğundan bir rüzgar gibi hazin teselliler döküldü yaprak yaprak

102-Seni özlemek gece gibidir uzun ve yalnızSeni beklemek gündüz gibidir aydınlık, umutlu ve sıcakSeni unutmak ölüm gibidir sonsuz, umutsuz ve soğuk

103-Sen bir su gibisin; içilen ama kanılmayanSevince yanılmayan, seveni yanıltmayanÖzleyensen özlenensinVarken doyulmayan, yokken dayanılmayan sen

104-Aşkın kalbindeyse, mutluluğun elindeyse, istediğin iki kelime ise Seni Seviyorum

105-Yalan sevgilerin, sahte gülüşlerin, tuzak bakışların olduğu yerde buldum seni; herşeyi kaybetmeye değecek kadar özelsinÇünkü; ''sahte değilsin''

106-Senden başka hiç bir şeyi olmayan ben,senden başka her şeyi olanlara acırım

107-Bana dünya yuvarlaktır dedin,dediğin doğru ise neden geri dönmedin?

108-Aşkı reddetmek,güneşin batışını görmekten üzüntü duyduğun için doğuşunu izlemekten zevk almayı reddetmeye benzer

109-Asla birilerinin umudunu kırma;Belkide sahip oldukları tek şey o'dur

110-Beni ateşlere at,bütün vücudum yansın;yalnız kalbimi bırak çünkü orada sen varsın!

112-Sana olan aşkım,sağır bir ressamın kristal bir yüzeye güşen gülün sesini çizdiği zaman bitecek

113-Beni sana kavuşturacak tek şeyin ölüm olduğunu bilseydim,Azrailin gelmesini beklemezdim

114-Bugünü yaşıyorsam eğer,gelecek günlerin seni getireceğine inandığım içindir

115-Ben sende imkansızlıkları sevdim fakat asla umutsuzlukları değil

116-Gözümde bir damla yaş olsaydın,seni kaybetmemek için ağlamazdım

117-Bir gün biri çıkıpta güneşe adını buzla yazarsa,bilki o seni daha çok seviyor

118-Bir tanem,iki değil üç tanem biri sen,biri ben biride belli olacak benimle evlenirsen

119-Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez,bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin

120-BiR gün gelip soracaksın beni mi daha çok seviyorsun yoksa Tanbrı'yı mı diyeBen hiç düşünmeden Tanrı'yı diycem ve sen küsüp gideceksinAma nereden bileceksin ki içimdeki Tanrının sen olduğunu

123-Bazen herşeyin özelliğini yitirdiğini düşündüğüm anlarda gözlerin geliyor gözlerimin önüne ve o zaman kendime diyorumki daha yaşamak için çok sebebim var aşkım

124-Aşk hayat lokantasında yenen en büyük kazıktır!

125-Seni ne zamana kadar seveceğimi sorma çünkü ne zaman öleceğimi bilmiyorum!

126-Bir damla gözyaşı olmak istedim gözlerinde doğup,yanaklarında süzülüp dudaklarında ölmek için

127-Ne içimde seni unutmak gibi bir çaba var,nede aşkımı körükleyen bir rüzgar,ne seni görmeden yaşayacak kadar güçlüyüm ne de seni görmeye dayanacak kalbim var

128-Sevgim sonsuz amam anlayana,Aşkı sonsuz ama yaşayana,Dostluğum gerçek ama paylaşana,Dertlerim sıradan ama unutabilene

129-Sen bi tanesin benim olduğun sürece

130-Eğer geceler seni düşünmek kadar uzun olsaydı gökyüzü güneşe hasret kalırdı!

131-Eğer hayat günlük bir gazete olsaydı senin olduğun köşeyi kesip saklardım

132-Hayatta kimse için ağlamaya değmezZaten deyecek olanlar ağlatmazlar

133-Yesıller gıyer cımen olurum,mavıler gıyerdenız olurum gun gelır beyazlar gıyer senın olurum

134-Kayaları aşındıran dalgaların gücü değil sürekliliğidir
Hilal günlerinde KAŞIN,ondördünde YÜZÜN vardıBirde GÖZLERİN vardı ki sanıyorum onlar yalnız sende vardı

135-Öyle bir sevgilin olsun ki!Sen onun için ölmeyi düşünürken o senin için çoktan ölmüş olsun

136-Arkadaş aşkımın suya düşeceğini bilseydim balık olurdum

137-Benim seni sevdiğim kadar güneş toprağı sevseydi toprak dört mevsim çiçek açardı

138-Seni bir sır olarak sevdiğim için beni suçlama,zira bu sırrı keşfedemediğin için asıl suçlu SENSİN

139-Bana bir gül vermiştinBu gül solunca sana dönerim demiştinAma sevgilim o gül yapmaydı

140-Seni seviyorum derken yalan söylüyor olsan bile o yalanı tüm gerçeklere değişmem

141-Sanatsız bir devletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir

142-En güzel platonik aşklar hiç bilinmeyenlerdir

143-Bana bir gül vermiştinBu gül solunca sana dönerim demiştinAma sevgilim o gül yapmaydı

144-Bir gül'ü sevdim bir seni Gül'ü sevdim dikeni battıseni sevdim ötün mü kalktı?

145-Sana bir kutu dolusu yaşam gönderiyorumsade bir kurdeleyle süslenmişiçine güneşin doğuşunu,bir gülümsemenin sıcaklığını,sana olan sevgimi koydum güçlü ol diye

146-Arkadaş öyle biri var ki nefes kadar yakın,yıldızlar kadar uzak

147-Aşkı reddetmek,güneşin batışını görmekten üzüntü duyduğun için doğuşunu izlemekten zevk almayı reddetmeye benzer

148-Bir gün güneşin buz tuttuğu bir yerde bil ki bu senin için yanan benim kalbimdir

149-Yüreğine bir gül yolluyorum gülüşlerinden sesi sevdadır suskunluğun,suskunluğuna sevdalandığım yarim seni seviyorum yüreğinin gülüşlerinde sakla beni

150-Sana ömrümün en güzel şeyini vermeye kalksam seni sana veremem

151-Ne seni unutacak kadar zaman geçecek, ne geçen zaman unutmaya yetecek Bırakıp gitsemde seni unuturum sanma Zaman alışmayı öğretir ama unutmayı asla

152-Niceleri geldi neler istediler sonunda dünyayı bırakıp gittiler,Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de senin gibiydiler

153-Aşk bir kum saati gibidir, kalp dolarken beyin boşalır

154-Sen çölde bir gül olsan;seni kurutmamak için hergün ağlardım

155-Güzeldir kocaman bir okyanusta bir su damlası olmak,uçsuz bucaksız sahilde bir kum tanesi olmak,ama en güzeli senin sevgilin olmaktır

156-Seni nekadar çok sevdiğimi öğrenmek istiyorsan,birgün yağmur yağdığında dışarıya çık ve yağmur taneelerini tutmaya çalış,tutamadığın yağmur taneleri kadar seni seviyorum

157-Kar fırtınasının içine düşen bir alev topunu hatırlatıyor bana gözlerin

158-Biz seninle farkında olmadan ayrı pencerelerden aynı yıldızlara bakmaya devam edeceğiz

159-Yatağını gül yapraklarıyla,rüyalarını papatyalarla süsledimÜzerini sevgimle örtüp kabuslarını ben aldım ki tatlı rüyalar senin olsun

160-Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer;Sevgi bir tutku,tutku bir amaç,amaç birşeyleri paylaşmak,paylaşmak aşk,aşk hatırlamaksa AKLIMDASIN

161-Seni her özlediğimde kalbimde bir yıldız çizdimSeni ne kadar mı özledim?Benimde artık bir gökyüzüm var

162-Biraz buruk bir duygu hissedersen yüreğinde,Gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara,kulakların zamansız deli gibi çınlarsa bilki seni özleyen biri var uzaklarda

163-ßir SevdaySa Ya$adığınız,İki Demet GüLLe GeLmi$se Kapına,Üç DiLek DiLediyse,DörTDönüyorsa Pe$inde, ße$ Saattir Gitmediysen, ALtında KaLmak İsteme Sakın, Yedirme Gruruna, Sekizden Sonra, Dokuz GeLSede, OnSuz ßırakma Kendini

164-Sen beni bir dağın eteğindeki gelincik kadar severken, ben o dağın doruğundaki kardelen kadar özlüyorum

165-Tut ki bir yağmur damlasıyım yere düşersem dağılırımVarsay kartanesiyim, yüreğine düşer eririmKor bir alev olsam yaksam gönlünü yada dolunay olsam aydınlatsam geceni

166-Sevgine esir edip, şerefsizce gidişine bütün isyanımSen benim sevgilim, bitmesini istemediğim sevda türküm

167-Sevgi bazı zamanlarda belli edilmesede hep varolduğu hissedilirKi sevgiyi göstermek bazen alınan bir gülde, söylenen bir sözde, dudaktaki tebessümde ve bazende gönderilen bir mesajda saklıdır Seni SEVİYORUM

168-Ne senden vazgecerim nede düşlerimden Nede gözlerimi kaparım hayalinle yaşarkenİnan hayatı Seni bana verdiği için, seni ise hayatıma anlam verdiğin için seviyorum

169-Dün rüya yarın hayaldirRüyayı umutlu yapan bugündürGönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sna umut getirsin

171-Sen benim içimde bir korkulu rüyaHergün sevip sardığım bir hülyamsınYokluğun ateşten gömlek, sensizlik ölüm gibiRüyam benimBenim hülyamsın

172-Birbirimiz için yaratılmışızRuhlarımız, düşüncelerimiz birBizim gibi olur çocuklarımızBen şair, sen baştan ayağa şiirBiz birbirimiz için yaratılmışız

173-Bırak benim kanım olsun dökülecek, en son kurşununda olsa namluya sürNasılsa ölüm var bari sen öldür

174-Beyaz çiçekler açtı eski bahçelerde, kızgın çöllere çöktü bir dağ serinliğiDöküldü dudaktan o derin musukiBir başka hayat başladı olduğun yerde

175-Birdaha dünyaya gelsem, yine seni sevrdimBeni üzesin deli divane edesin diyeBiliyorum ki; sende birdaha dünyaya gelsen, yine beni sevmezdin Kahrımdan öleyim diye

176-Önce aynalar farkedecek yokluğumu, sonra elbiselerimSonra pencere, sonra yatakSen farkına vardığın zaman, iş işten geçmiş olacak

177-Ben akıllı kadınları severimDüşünen, az konuşan, çok bilenHer yerde herzaman nazı çekilen

178-Mutluluk bir ateştir uzaklarda yaktığın Ki binlerce yay çekilircesine derinden En hazin şarkıları dinlerim gözlerinden

179-Uyanıp bir gece uykunun en tatlı yerinde ^^rüyalarıma giren kim^^ diyeceksin İşte ozaman belki beni hatırlayıp ^^sevildim, sevildim^^ diyeceksin

180-Bugün sabah, yarın alacakaranlık Kırmızıyla kırmızı, yeşille yeşil Sen eriyen kar, durmadan yanan ateşHiç kimse senin kadar ölümsüz değil

181-Sigaranı avucumda söndür dilersenBırak tenim yanabildiği kadar yansınYeterki doyalım birbirimizeDudağımda diş izlerin kalsın

182-Anlatır sana özlemimi gözlerimBen her iki cihanda seni isterimNe birdilim ekmek, nede bir yudum suSen ol yeter, gerisi bana vız gelir

183-Ne zaman tutsam ellerini, gözlerimin önünden mevsimler gecerNe zaman gözlerim gözlerine değse, saman yolundan bir yıldız düşer

184-Söyle ne oldu bu şehire, istanbula¿ Nasıl sindirmiş her köşesine yokluğunuBir zaman mutluydum seninmle, bilmezdim sensizliğin böyle zehirzemberek olduğunu

185-Benim biryanım yaprak dökerken, biryanım çiçek açtıNe mutlu! Açarkende, solarkende kaderim gibi gönlümde hep birdiTek hatam seni fazla özlemek oldu birtanem

186-Bazı aşklar okyanus gibidir görme sende sonunu bir yerlerde bittiğini bilirsin,şimdi okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimiGörme semde sonunu biliyorum sonsuza kadar bitmeyecek

187-Hayallerin okyanuslar kadar büyükse ve sen içimde bir kum tanesi gibiysen umudun sesini dinle içimdeki kıpırtının okyanuslardan büyük olduğunu göreceksin

188-Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer, sevgi mutluluk, mutluluk paylaşmak , paylaşmak dostluk, dostluk hatırlanmak, hatırlanmak unutulmamaksa eğer, demek ki sevilmişiz

189-Güneşi kaybettin diye gözlerini kapatırsan yıldızları da kaybedersin beni kaybettiğin gibi

190-Bir gün yağmura yakalanırsan benden kaçtığın gibi yağmurdan da kaçÇükü:Bulutların arkasında kaybolan aşkı için ağlayan benim

191-Sevmek bir bakıma zamanını vermek demektirzaman aralarını doldurmak değil,sabahları birlikte ve yeliz sessizliğini geçenin gizemini bakışa bakışa duyumsamaktır sonra birbirinin damarlarında bir kavurgan kan gibi dolmaktır

192-Seni düsünmek güzel sey, ümitli sey, dünyanin en güzel sesinden en güzel sarkiyi dinlemek gibi bir sey Fakat artik ümit yetmiyor bana, ben artik sarki dinlemek degil, sarki söylemek istiyorum

193-Ask için yer yüzünde uzaktan ötesi yok, en uzun gecelerde safaktan ötesi yok, yaklasanlar tanir'ya o gerçek asiklardir, nehirlere denizlere varmaktan ötesi yok, elbette ömür biter can biter ey sevgili, aski sende bulana topraktan ötesi yok

194-Dustugunde duslerime kimi gecelerdeSoylemek istediklerim ne kolay cikardi agzimdanUyandigimda her sefer bir umtsuzluk kaplardi beni yeniden

195-Sana kurdum saatimi geceden---seni vurdum yüzüme ayrildim---isim gücüm tek sensin bugün---bu sabah yar sana uyandim---bir yanar bir söner içimde---hep o bildik hep o malum biçimde---sevdadanmi yalnizliktanmi---bu sabah yar sana uyandim

196-Disli rüzgarlara karsi büyüttüm,Düsman gecenin içinde seni Bir damlacik aydinligim Kalemime kagidima savki vuran Avucumda korudugum bugüne

197-Disli rüzgarlara karsi büyüttüm,Düsman gecenin içinde seni Bir damlacik aydinligim Kalemime kagidima savki vuran Avucumda korudugum bugüne

198-Once bir ellerin vardi yalnizligimla benim aramda,Sonra birden kapilar aciliverdi ardina kadar,Sonra yuzun onun ardindan gozlerin dudaklarin,Sonra her sey cikip geldiBir korkusuzluk aldi yurudu cevremizde,Sen cikardin utancini duvara astin,Ben masanin ustune kodum kurallari,Her sey iste böylr oldu

199-Sevmenin aci verdigini,Her sevenin Sevilmedigini bile bile Seviyorum, Ama yinede ufacik umut tasiyorum,Bekli seven sevilir diye,Sevgi sevenlere aci çektirmekten yorulur,Yorulur da belki sevenleri kavusturur diye Seviyorum seni
200-Neden gülmesin gül gibi yüzler;Niçin aglasin o güzel gözler;Niye sevgiye sevimsiz sözler,Söylenir diye sasar aglarim

201-Çiçeksiz bahar gibisin,EksiksinCansiz insan gibi,EksikDüne kadar çözememistimBu Allah vergisi güzellikte,Eksik olan ne var? Bunu dün farkettimBensiz senEksiksin!

202-Gecenin karanligina gömülmüs sessizlik,Birdenbire karsimda,Hep bu karanliklara gömülmüs sessizliklerde düsünürüm,Bazen öyle olur ki;Labirent olur bana bu derinliklerNasil çikacagimi bulamam,Tam o sirada birseyler seslenir bana,Su gördügün merdivene tirman diye,Iste o an ben,Gerçege yasama dönerim

203-Benki tepelerden bakmayi severdimÇimenlerde kosmayi,çiçekleri de koparmayi,Agaçlari severdimSimdi senin gürültünü,insanlarini özledim,Senin kavgani ariyorum

204-Su an kalbimde savaslar veriyorum,Içimde kiyametler kopuyor,Gitme ! diyorumAma aklima geliyor,Son kez bakip gidecegin bu sehir seni bekliyorHazir mi bavulun ? Bütün esyalarin yaninda mi? Hazir mi sözlerin? Kolay degil bir ömür susacakGözlerin son bakisa hazir mi? Bir kez daha görmeyecek Dikkatlice bak

205-Bosuna arama onu buralarda dostum,hatta hic arama artik Bin yil kadar oluyor,puslu bir aksamustu gomduler onu hic acimadan,kuzey ruzgarlari dondururken kelimeleri,gol kiyisinda bir cam ormaninin topragina

206-Bugun gidiyorsun sevgilim Bir daha gorusmeyecegiz belki de,Yuzunu goremeyecegim yuzyillarca Sesini bile unutacagim hatta,Seninle oldugum vakit yuregim nasil carpiyorsa Gonlumde sevdan boyle kalacak,

207-Bugun gidiyorsun birtanem Yasanmis ve yasanacak herseyle birlikte,Konusmak yaralar artik ikimizi de Sozcukler agir gelir boyle bir anda,Birazdan kollarimin arasina girdiginde Aklimda vucudunun sicakligi boyle kalacak,

208-Bugun gidiyorsun sevgilim Benden bir parcayla yureginde,Sesin titremeye basladi bile Gozlerin daliyor ikide bir,Birazdan son kez sarildigimizda Son opucuk suzulecek dudaklarindan usulca,Aklimda teninin tadi boyle kalacak

209-Bir ozlem, Derinlerden gelen Ve sarsintilarini Tum duzeylerde hissettiren! Sicakliga, sevgiye, Yasamin anl*****, Ana karnindaki Erince ve guvenlige Yasama heyecanina, Kisioglunu alip surukleyen Maceraya, Sevdanin bedendeki tuzlu tadina

210-Gecenin urperticiliginde Dusmekte Sikintili bir yagmur Zihnimin solgun filizlerine Yagmur ki Yasamin can suyu, Amacindan sapar Duslerin pancurlari kilitliyse Bu nemli topraklarda Curuyusun kokusu yayilmakta, Irademin son kulesinde Umut tuglalari ufalanmakta

211-Yasamak cok sade ve kolay, Gogun mavisince Hersey apacik gorunurde,Yukselen gunesle Anlam kendiliginden seziliyor, Gecenin sessizliginde Dogrular cok yakin ve acik, Yildizlar dibimizde Yanitlar heryerde, herseyde, Bazen sorularin icinde Oz tozle evlilikte, Hepimizin icinde Anahtarsa Sevme ve Butunlesme

212-Tozlu bir semsiye dururçati katindaki odaninkuytu bir kösesindekumasindaki eski yagmurlarin hüzünlü kokusuylaanimsarmisin bilmemyagmurun bardaktanbosanircasina yagdigi o günühani semsiyeyi iyice çekip basimizadudaklarimla hesaplamistim yüz ölçümünü

213-Yuzlerce gundur aranandir gelen Bir simsek cakisiydi herseyin baslangici Benden ote benden baska bir sey bu Tarifi imkansiz duygular nasil olur bilir misin Aska susayan gonullere nasip olur bu gelen Gonlum bir bayram hazirliginda simdi Bakislar degismistir artik Yalnizlik asiliyken alnimizda kader gibi Aynalar beni gostermekte yine

214-Ben olursem aksamustu olurum,Sehre simsiyah bir kar yagar,Yollar kalbimle ortulur Parmaklarimin arasindan,Gecenin geldigini gorurum,Ben olursem aksamustu olurum

215-Bekle beni istanbul ben geliyorum biliyorum büyüksün ama ben de büyügüm yüregim büyük sevdam büyük kavgam büyük bekle beni geliyorum beykozunda paçani içmeye eminönünde martilarina simit atmaya bekle beni istanbul ben geliyorum

216-Ilk ve son dilegim senden kis mevsimi,Kirk yilda bir garibin gönlünü etsen,Göreceksin düsünmüyorum kendimi,Ne olur hep böyle günesli gitsen,Kar da yagabilir ama lapa lapa,Sakin olmaya ki soguk olsun,Sevdigim var üsüyor soguk havada,Gel üsütme sevdigimi ne olursun

217-Su anda kiminlesin, ne yaparsin bilemem Beni dusunur musun, suphe ederim, Bildigim sey su ki canim Nasil davetsizce girdiysen hayatima,Cikmak istedin yine habersizce Cikmak istedin silmek istercesine, Hatirasini yasadigimiz o guzel anlarin

218-Sevgi sozleri yalan, Sarilmalar yalan, Opucukler yalan, Gozyaslari yalan, O meraklanmalar, endiseler Hepsi, hepsi yalan Gercek olan bir tek sensin dostumKandirma kendini o kadinin kollarinda Kandirma, o kadinin sahte sicakligiyla, Kadin dedigin bastan asagi yalan

219-Allahin gunu ozleminle tutusmak Yarim birakilmislik duygusuyla cirpinan,Terkedilmislik vehmini icine sindirmis Acimasiz zaman orsunde dovulmus bir yurek, Tavaf ettigi mabedi yikintilar arasinda seyretmek, Yeni bir gun, yeni bir baslangic diye diye kandirilmislik, Ehramlara tas tasiyan kole edasiyla direnmek Serbet yerine zehirde sifa aramak, Gercek suyudur diye kirli sularda yikanmak Cinnetini tekamuldur diye yuceltmek, selli mi istersin koca yurek, al oyleyse: Ask izdiraplariyla buyuktur!
220-Asirlar oncesinden gelen ciglik Kitalar otesine ulasan ozlem, Gecenin ortasina damlayan isik Pesine dustukce kacan bir serap, Utangac, coskulu, ucari Gonlume dusen bir kor parcasi Sevdadir, baska sey degil

221-Aramizda bir ask Olümsüz ask Kalplerimizi titreten Bizi titreten Basladikca biten Bittikce baslayan Tatlilastikca acilasan Acilastikca tatlilasan Sen orda Ben burda Ikimiz deryada birer damla Karistikca ayrisan Ayristikca karisan

222-Yüregimin kiyisina vurdu minicik bi dalga tutmaliydim tutamadim kendimi bi canim var feda etsem sevdami bilemezsin bi acim var anlatsam önünü göremezsin herkes unuttu gitti bende unuttum herseyi BARI SEN UNUTMA BENI

223-Sevincesevince durma durma kos ardindanzaman yoktur git aski iste ondansevince tüm insanlar bir baskadurma dostum sende yer ver askasevmek bilki yenidendogmaktiryeni bastanasik oldum galiba yeni bastanoooo sevincee o sevinceöyle bir yol tutmusumki sormainandimki sevince vardir dünyasenince günlerin bir baskadurma dostum sende yer ver askasevmek yeniden dogmaktiroo sevinceeo sevinceahhh ahh olacakmiydim ben bu

224-O sevinceöyle bir yol tutmusumki sormainandimki sevince vardir dünyasenince günlerin bir baskadurma dostum sende yer ver askasevmek yeniden dogmaktiroo sevinceeo sevinceahhh ahh olacakmiydim ben bu haldeolacakmiydim ben bu haldesevince

225-Ben bir denizi sevdim, Ben bir günesi sevdim, ben bir dagi sevdim Deniz kadar sonsuz ve güzel, Günes kadar çekici ve sicak, Dag kadar yüksek ve ulasilmaz Ben seni sevdim gülüm Bir tek seni sevdim deniz bakislim

226-Sen unutma ki yuregimden kopup sana akiveren, guzel yuzunu aydinlatan, gunisigindan bin kat daha hizla yuregine ulasan sevgimdir

227-Sana siirler okuyacagim, gitme Günesler dogacak yalnizligimdan, Sana bir isik getirecegim Büyük aydinligimdan Sana bir dolu umut getirecegim Küçük ellerine sigmayacak Sana Afrika gecelerini getirecegim Simsicak Sana çiçekler getirecegim Bozulmus güz bahçelerinden Sana bir serinlik getirecegim Yagmur tanelerinden

228-Ben acilar denizinde bogulmusum Isitmem vapur düdüklerini , marti çigliklarini Dalgalar hergün bir baska kiyiya atar beni Duyarim yosunlarin benim için agladiklarini Ölüyüm çoktan, bir baksana gözlerime Gör, içindeki o kanli cam kiriklarini Bu ne karanlik , bu ne zindan gece böyle Bütün gemiler söndürmüs isiklarini Ben acilar denizi olmusum, yaklasma Sularim tuzlu, sularim zehir zemberek Baksana; herkes içime dökmüs artiklarini Bu karanlik bitse artik, bir ay dogsa Bir deli rüzgar çiksa; alip götürse Yillarin içimde biraktiklarini

229-Ben nice ayriliklar gördüm ömrümce Kuslar gördüm; kirilmis kolu, kanadi Ayri düsmüs sevdiginden kuslar gördüm Hiç bir ayrilik bana bu kadar komadi Ayriligin bir agridir vurur sakalarimda Ve büyür gözlerimde bir okyanus kadar Derinden ses verir içimde bir tel Sonra, birdenbire kirilir, kopar Yeryüzü çekilir altindan ayaklarimin Geçer basima çöken bir tavan gibi gökyüzü Durmadan çalinir kulaklarimda Sarkilarin en hüzünlüsü

230-Hem küçük, hem de azicik,bir parça umut gibi diyorumPesim sira dalgalar, firtinalar kopuyor günlerimden Uzun yollarin arasindan nicedir özlemisim diyorum Karariyor ortalik gecenin zifiri ayazina dogruBekliyorumBekliyorumBekliyorum Tam o anda safak sökerken daginik saçlarin gibi kizil

231-Bir an uzaklassam kendi hayatimdan , basimi omzuna koysam , unutsam gecmisi kopsam anilardan , ahhhhhhhh gögsünde uyusam , su sonlu ömrümüzde sevda yanar gönlümüzde , kafesteki kus misali uccmaz oldu yürekler yüreklerrrrrrrrr !!!!

232-Kalbim katlanma bu dünyaya , anilar biriktikçe sisleniyor asklarda,yitiriliyor serüven duygusu ki o zaman ,seytanimi koluma takip gitmeliyim

233-Her sabah uyandigimda, yatagimdaki sicakliginin hala duruyor olmasi, sesinin koridorlarda dolasmasi, terliklerine baktigimda sirin parmaklarini hala görüyor gibiyim, beklemesini bilirim yildiramaz hiç bir sey beni, askim kök salmis o derin gözlere, kadinim bekliyorum seni zamansiz gel bana bir gece vakti

234-Issiz karanliginda gecenin birtek sen vardin avutan beniDökülen damlalarda hep sen vardinbir kadeh eksik yada fazla ne farkeder içiyorum sensizlige aslinda olmayan varliginadokundugunda varligimi titreten varligina,aslinda olmayan varligina

235-GÜNE SENINLE BASLAMAK NE GÜZEL SEY GÜLÜM,DOGAN GÜNESI SENINLE KARSILAMAK,HER GÜN KUCAK KUCAK ÇOGALMAK,BIR KARIS DAHA UZAKLASMAK,YALNIZLIKTAN,KARA NÖBETLERDEN,DÜSLERI PAYLASMAK HER RENKTE,YENI DÜNYALARDA SEVGININ TEMSILCISI OLMAK'

236-Rüzgarların bile esmeye korktuğu, karanlığın erken bastığı ve suyun ne olduğunu bilmeyen bir cölde acan gülün cesareti gibi ÖZLEDİM seni

237-Dalga ile kıyının aşkını bilirmisin¿ Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalgaHep aska kavusma özlemiyle atılır kıyıyaDokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga ve döner hep geriye, bilir kavusamayacağını ama hep koşar kıyıya Her bir dokunuşta bedenini verir aşkına hesapsızcaBende seni böyle sevdim yarYok olmayı göze aldımTekrar sende doğmak için

238-Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyipte dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebile harika bir rüyasın canısı

239-Kokladığım gülün kokusu, teninin kokusuİçtiğim suyun tadı, dudaklarının tadıAkşamın rengi saçlarınToprağın rengi gözlerin

240-Ya gözlerin aklımda ya aklım adında, Ya hayalin karsımda, ya ben çıldırıyorumYa çok özlüyorum, ya özlemek çok güzel Ya da özlenen çok özel

241-Sen rüzgarların en fırtınalısı, denizlerin en dalgalısısınGüneşin en aydınlık olduğu ansınGökkuşağının binbir rengi hayatımın aşkısın

242-Şerefle ßitirilmesi Gereken En Asil görev hayattır ßir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye ßir anlık eğlence için servetini Tüketmeye ßir zamanlık mevki için eL öpmeye İnsanları ezmeye Günlük Menfaatler için onurunu terketmeye ßir kısım insanlara Kızıp Tüm insanlara Düşman oLmaya Değmez

243-Ben senin için uzaktan sevmeyi, bakmadan görmeyi, dokunmadan hissetmeyi, duymadan dinlemeyi, gözyaşlarımla gülmeyi ve kavuşmak için sabretmeyi öğrendimÖğrenemediğim tek şey SENSİZLİK

244-Bu benim erkekçe sözümAk düşsede saçıma, solsada yüzüm, göreceksin bunu yolunda gözümSeni sevdiğimi Allah biliyor

245-Vucuduma kursun yağdırsalar, kalbim tek birşey için çığlık atarSeni seviyorum birtanem beni affedip bana dönermisin

246-Zaman geceyarısı, ıslak gözlerim camda ''belki gelirsin'' diyorumHani o şarkımız var ya, onu söylüyorumÖlesiye sevmiştim unutamıyorum

247-Biliyorsun birtanem, benim aşkım bir destandırDayanamam hasretine, ölürsem beni sen uyandır

248-Elimdeki bu defter sevda denilen rüzgarı, aşk denilen alemleri dolaştığım diyardırOkuduğum yazılar, acı hatıralarım, şen şakrak sevdaların döküldüğü pınardır

249-Birgün hayatın bütün güzelliklerinden vazgecip, ölüme sessiz sedasız gitmek istersen, yanıma gel ki san sensiz yaşamanın ne olduğunu göstereyim

250-Kotkmuyorum ölmekten, korkum sensiz yaşamakZor geliyor her güne hasretinle başlamakKavuşmak istiyorum her an, sana kavuşmak zor geliyor birtanemHasretine alışmak

252-Burası ayaz, burası soğuk, burası karanlıkGünlerdir esmiyor rüzgar, ne olur sevgilim gel artıkEllerinden tutmak, gözlerinden yaş olup akmak istiyorumDayanamaz yüreğim seni çok özledi

253-Seni seven ben değil kalbimSeni arayan ben değil ellerimSeni hasret özlemi ile aryan ben değil gözbebeğimSana dokunmak için yanan ben değil DELİ YÜREĞİM

254-Sevgi şiirlerle belli olmuyor, gözle görülmediği süreceAşklar belli olmuyor karşısındaki kişinin en mutsuz gününde yanında olmadığı sürece

255-Sen bir ozanın yazabileceği en güzel şiirsin birtanemSen bitip tukenmeyen arayışım, sen özlemimsinÇalamaz seni hiç bir güç bendenSen dünüm, bugünüm geleceğimsinSeni kelimelerle ifade edemedim birtanem üzgünüm

256-Ben hergün gözlerinle kalıyor, gözlerinde geziyorumGözlerimle dalıyor seni özlüyorumGözlerin karşımda seni bekliyorum

257-Sevmek niyetinde isen iyi düşünmelisinAğlamayı öğrenip, gülmeyi bilmelisinAşk bir kumar dikkat etmelisinOynayacağın kumar değil duygudur bilmelisin

258-Kahve karanlığı gözlerinde kayboldum, saçlarının ışıltısı meşalem oldu, yolumu buldumBu dünyayı seninle tattım, eşsiz sevginle doydumSen benim canımsınYaşamayı sevdiren tatlı sevdam

259-Kırıyorsa sözlerim birdaha konuşmam, varlığım rahatsız ediyorsa ölürüm karşına cıkmamAma rahatsız eden sevgimse üzgünüm birtanem ona engel olamam

260-Yanımda olmaman neyi değiştirirGüneşte benden uzakta, aydaAma hiçbir sabahım güneşsiz, hiçbir gecem aysız geçmiyorTıpkı yüreğimin sensiz olmadığı gibi

261-Kararmış bir dünya bıraktın bana ardında vede kırık bir kalp, kan ağlıyor yüreğim,Kanadı kırılmış, gözü yaşlı martı misali dipsiz kuyularda sana ağlayan

262-Usanıpta bir gün bırakırım sanma ölsemde sözümden dönmeyeceğimAraya bitmeyen hasret girsede, ayrılık acısı candan etsede, senden vazgecmeyeceğim

263-Sevmenin acı verdiği bir gün, her sevenin sevilmediğini bile bile seviyorum işteAma yinede ufacık bir umut taşıyorum içimdeBelki sevilen sever diye

264-Gecenin zifiri karanlığında, düşüyorsun aklıma Bunca karanlığa karamsarlığa rağmen bıkmadan usanmadan düşünüyorum seni
belkide hasrettir beni böyle sevdaya iten Onun için kızsammı bilmiyorum ayrılıklara

265-Gecenin en karanlık yerindeyim Sigara ateşinin aydınlattığı kadar bir ışık olsanda istiyorum seni Bir kentin oryasında
Çığlık çığlığa bağırarak tek başıma kalsamda seviyorum seni

266-Sonbahar yaprakları dökülüyor ağaçların,kuşlar biryerlere uçuşuyorBen senin gidişini hatırlıyorumDalları kesilmiş bir ağacın gölgesinde sana doğacak güneşi arıyorum

267-Bekle beni özlemine dayanamadığım güzel,yarınlarımızı bekle,umutlarımızı bekle Ben vatan derdinde sen uzak illerdede olsan canım yoldaşım ağlayan gözüm sensin Birbirimize dayanacağımız o günleri bekle

268-Susuzun suyu aradığı kadar,suda susuzu arar hem suyum hemde susuz hem doymak hemde doyurmak için seni arıyorum269-Uzaklardan kokun geliyor sanki burnuma, Sıcaklığını hissediyorum sanki yanıbaşımda, Bu gece uğrayacağım yanına, Bir martı olup geleceğim, Gecenin karanlığındaFısıltı halinde bir sesle, Kimsenin bilmediği şarkıları söyleyeceğim, Uyurken seyredeceğim seni, Getirdiğim rüzgarı dolaştırıp saçlarında, Kokunu çekeceğim içime, Seninle dolacağım alabildiğince

270-Dört yapraklı yonca buldum Açılmamış gonca buldum Kız ben seni anca buldum Benimle kal mahşere dek Bataklıkta açan gülsünBana ışık, bana nursun Bu mutluluk daim sürsün Benimle kal mahşere dek Tutunacak dalım ol sen Bal yapacak arım ol sen Kol gerecek yarim ol sen Benimle kal mahşere dek

271-Ikimiz birer yagmur damlasi olsakSimsek ve gök gürültüsünden sonra yeryüzüne bosalsakHayat agacinin yemyesil bir yapragina konsakGünes açtiginda buharlasipSonsuzluga ulassak!

şimdi uzağım belki,ama bellimi olur
belki demli bir çay kokusuyla gelirim
belki yağmurla yağarım şehrine,
belkide rüzgarla düşerim önüneSen yeterki bekle!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com