Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
erdem, sami

Sami Erdem

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sami Erdem

Malatya'nın Darende ilçesinde doğan M Sami Erdem, ilk tahsilini Darende'de orta tahsilini İstanbul Haydarpaşa Lisesi'nde tamamladı 1959 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra yedek subay olarak askerliğini yapan Sami Erdem, müfettiş muavinliği imtihanını kazanarak Akbank'ta göreve başladı Bu bankada bir süre müfettişlik yaptıktan sonra uzun yıllar da Ankara Bölge Müdürlüğü görevini yürüttü 1981 yılında Türkiye Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü görevine tayin edilen Erdem, 1987'ye kadar burada hizmet verdi Sami Erdem, 1987 sonunda Faysal Finans Kurumu Yönetim Kurulu Genel Koordinatörlük görevini üstlendi Erdem 15 Eylül 1988-5 Aralık 1993 tarihleri arasında Tütünbank Başkanvekilliği, Murahhas Aza ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu Sami Erdem, Yaşar Holding A Ş Yönetim Kurulu Üyeliği ve Batı Sigorta Başkanvekilliği de yaptı Berlin'de kurulmuş olan Express Trade Bank'ın yönetim kurulu başkanı olarak da hizmet veren Sami Erdem, çalıştığı bu hizmet süreleri içinde, Karadeniz Bakır İşletmeleri yönetim kurulu Başkanvekilliği, Türkiye Sanayi Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği ile Taksim Otelcilik A Ş Yönetim Kurulu Başkanlığını da ifa etti 17 Ocak 1994 günü İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan vekili olarak görevlendirildi Bilahare bu görevinden ayrıldı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com