Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Polemik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
baykal, cuma, namazlarını, yasaklayacakmış

Baykal Cuma Namazlarını Yasaklayacakmış

Eski 02-08-2009   #1
GöKKuŞaĞı

Baykal Cuma Namazlarını Yasaklayacakmış

Baykal
Cuma namazlarını yasaklayacakmış
Kızların başını açacakmış İsteyene poşet (CHP logolu) takma izni verecekmiş
Devlet dairelerinde askılı body ve mini etek satışları başlatacakmış, üstelik bir alana bir bedava olacakmış
Her eve bir şişe viski alma mecburiyeti getirecekmiş ve içki içenlerden kurumlar vergisi almayacakmışşş…
Erdoğan
Cuma namazı kesmiyor diye Perşembe namazı getirecekmiş ve mesai verecekmiş perşembeye gidenlere
Bayramlarda Atatürk’ün yerine Hz Ömer posterlerini astıracakmış
Namaz kılanlardan su parası almayacakmış
Köprüden geçerken üç ihlas bir fatiha okuduğunu ispat edenden köprü parası almayacakmış
Camında seccade asılı olan evlerden çevre temizlik vergisi almayacakmışşş…
Bahçeli
Herkesin sağ omzuna kurt başı dövmesi yaptıracakmış
Kürtlere şehirlerarası vize uygulaması getirecekmiş
Türklerin okuması için, göreve geldiği ilk 5 yıl üniversitelere Türklerden başkasını almayacakmışşş…
İnanılır gibi değil
Biraz ironik olsa da yukarıda anlattıklarım, bu ve buna benzer binlerce yaklaşımı her ortamda duyabilirsin Ne kadar ucuz bakış açıları bunlar “Azınlık Raporu” diye bir film vardı Aklıma o geldi: Suç işlemediği halde, suç işleme potansiyeli olan insanları cezalandırıyorlardı
Kabul ediyorum, ben vurdumduymaz bir insanım
Türkiye’yi kimin yönettiği beni hiç ilgilendirmiyor; çünkü hiçbiri vatan haini ya da din düşmanı değil ülkemizi yönetmek isteyenlerin Hepsi de kesinlikle iyi niyetli ve hepsi de gece gündüz vatan için çalışıyor Demirel de öyleydi, Erbakan da, Özal da… Hepsi ellerinden geldiği, akıllarının aldığı ölçüde ülkemizin huzuru için çalıştı
Ve 2008 yılına geldik Bugün de ülkeyi yönetmeye talip insanlar var Hepsi de vatanı için yaşıyor bu adamların Yani hiçbir zaman öyle korkulduğu ya da spekülasyonlar koparıldığı gibi olmayacak Ne sayın Tayyip Erdoğan bu halkın başını kapatacak, içki içeni idam edecek Ne de sayın Deniz Baykal milletin başını açacak, herkese zorla içki içirecek Ne de sayın Devlet Bahçeli Türk olmayanları öldürecek…
Korkulacak bir şey yok Şu anda “Cumhuriyet elden gidiyor!” diye yaygara yapanları komik buluyorum Nereye gidiyormuş cumhuriyet Saçmalamayın lütfen Ya da öte yandan “Eğer bu devleti CHP’ye bırakırsak anamızın başındaki örtüyü söker bunlar diyerek olaylar çıkarıp, üniversitelerde kavga edenler… Ne kadar basit bakış açıları bunlar “Okullarda baş örtüsü serbest olursa siyasi simgeye dönüşür, böylece Atatürkçülük zarar görür Ya da “Eğer yasaklanırsa başörtüsü 10 yıl sonra Türkiye’de Müslüman kalmaz!” Komik
KIYAMET BENZETMESİ
Her insan en fazla 100 yıllık bir zaman dilimi için gönderilir dünyaya Ve bütün zamanların, bütün olayların kendi yaşadığı yüzyılda gerçekleşeceğini zanneder 1500 yıl önce de insanlar kıyametin kopacağından bahsediyorlardı Bugün de Binaların yükselmesi, zinanın çoğalması vb belirtiler kıyamet habercisiydi hep Ve insanoğlu gelişmek zorundaydı Her yüzyılda bir kat atsanız 21 yüzyılda 21 kata ulaşırdınız Bundan daha doğal hiçbir şey olamaz Ve her yüzyılda binalar bir önceki yüzyıla göre yükselmiş olurdu
Çok net söyleyebilirim ki her insan doğar büyür ve kıyametin kendi bulunduğu yüzyılda kopacağına inanır ve son belirtiyi (Güneşin tersten doğmasını) beklerken ölür Bu asla değişmez 21 yüzyılda da her yıl binlerce kıyamet belirtisi duyduk Duymaya devam edeceğiz
Ayrıca bir insan için 5 milyar yıldır varolan bu dünyanın en kutsal yüzyılının kendi yaşadığı yüzyıl olması hiç de garip değil Ve zaten her insanın kendi penceresinden aynı manzara bu yüzden görünür
Şüpheci yaklaşımlar, kötü haber dağıtıcıları, bölücü düşünceler, negatif düşünen tembeller, karalamaktan başka işi olmayanlar, sürekli küçük düşünenler, her güzel şeyin altından mutlaka kötü bir şey çıkacağına inananlar, komplo teorisyenleri… bu adamların hepsi küçük yaşar ve küçük ölürler Ve aslında bir ülkeyi devlet yönetenler değil, bu tarz kötü düşünceler batırır
İŞTE KÜÇÜK BEYİNLİLİK VE SONUÇLARI
10 yıla kadar kıyametin kopacağına inanan bir insanı düşün! Ne yapar bu adam? Nasıl hedef belirler?
Önümüzdeki yılın sonunda kriz olacağına inanmış biri nasıl yatırım yapar?
Onlar iktidar olursa ortalık fena karışır, artık bu ülkede yaşanmaz diyen bir kafa nasıl sevebilir ülkesini?
‘Türkiye nereye gidiyor?’ diyerek, ardından ‘Çok fena yerlere gidiyor!’ diye acı çeken birinden ne beklersin?
Önümüzdeki 5 yılda mutlaka deprem olacağına inanan bir kafa nasıl huzur bulur?
Peki şimdi düşün bakalım iz bırakan hangi deha, hangi büyük lider bu şekilde düşünmüş olabilir?
Türkiye’deki siyasi çalkantıları düşünen bir adamın sadece emekli olmaya konsantre olması doğal ve bir o kadar da acı değil midir?
Amerika’nın Ortadoğu’yu ele geçirme planının içerisinde Türkiye’nin de olduğunu düşünerek nasıl yaşar bir insan, neden ihracat yapmaya yeltenir? Şimdi Türkiye’de “Kim Amerikan vatandaşı olmak ister?” diye bir anket* yapılsa, anket bize acı verirdi
*Ben böyle bir mini anket yaptım ve utandım Sonuçları paylaşmak istemiyorum
Yukarıdakiler komik ve bunlar sadece zayıf adamların işi
BÜYÜK ADAMLAR BAŞKA TÜRLÜ DÜŞÜNÜR
Kıyametin bir gün kopacağı muhakkak; ama bu asla benim zamanımda olmayacak
Benim zamanımda asla büyük deprem olamaz, olsa da ben bu depremden zarar görmem Taş taş üstünde kalmasa bile bana hiçbir şey olmaz!
Türkiye ne kadar çalkalanırsa çalkalansın asla kriz mriz olmaz Kriz beni durduramaz Bu imkansız Kriz olsa da bana bir şey olmaz Günde 10 saat çalışmak yerine 20 saat çalışır, aşarım ben krizi
Emekli olmak bana uygun değil ve bunu asla düşünmedim ben Ömrümün sonuna kadar çalışır üretirim 90 yaşımda bile yapacak bir iş bulurum ben
Hiçbir komplo teorisine inanmıyorum Ben, devletim, kendim, ailem ve insanlık alemi için üretmek zorundayım
Kim iktidar olursa olsun Biri bir diğerinden en fazla %15 kötü yönetebilir ülkemi ki bu da asla sarsmaz beni
Türkiye nereye giderse gitsin, ben burada var olduğum sürece asla kötü bir yere gidemez
Kimliğimde yazan ‘uyruğu’ ifadesine takılamam Ben büyük düşünür, işimi en iyi yaparım Aldığım oksijenin hakkını vermeyle ilgilenirim, nüfus idareleriyle değil, Amerikan pasaportuyla falan hiç değil
Bu yaklaşımımın dini kimliğimle de bir bağlantısı yok! Eğer inançlı bir insansam, bütün dinler karamsar olmayı yasaklamıştır Kötü düşünmek bana yakışmaz Eğer inanmıyorsam, bir kereliğine yaşayacağım bu hayatı kendime zehir edemem
Küçük adam olmak istiyorsan
Küçük düşünmek sana zevk veriyorsa, aynen böyle devam et! Herkesin intihar etme özgürlüğü vardır İntihar eden birine ‘dur’ demek bile gereksizdir Sen kendini düşünmüyorsan ben seni neden düşüneyim? Zaman kaybı ve çevre kirliliğisin sen İstediğin yerden atlamanda her hangi bir sakınca yoktur Bence gizli bir yerde kendi kendine yap o işi
Büyük adam olmak istiyorsan
İz bırakmak, devrimler yapmak istiyorsan, merak etme Sen sadece büyük düşünmeye ve düşündüklerine inanmaya devam et Eğer ortada bir sorun varsa, o sorunun çözümü de mutlaka sendedir O kadar önemlisin ki Sadece senin çalışman, üretmen ve büyük düşünmen bile bir ulusu dünyanın süper gücü haline getirebilir

Erdal Demirkıran

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Baykal Cuma Namazlarını Yasaklayacakmış

Eski 02-10-2009   #2
Ötenazi

Saçma sapan bir yazı olduğunu düşünüyorum paylaşım için teşekkürler ;)
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2009   #3
[KAPLAN]

Düşünce farklılıkları tartışmaya ve kalplerin kırılmasına sebebiyet vermesin Zira ne ısrar doğruya ispat olur, ne saldırgan üslup Uyarımı dikkate almanızı önemle rica ediyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2009   #4
Ötenazi

Teşekkürler umarım uslubunuz yeterlidir

Yazdığınız bu mesaj nedeniyle 3 gün geçici olarak uzaklaştırıldınız İyi niyetimin su istimal edilmesine göz yumamam Tekrarı olması durumunda tepkim çok daha farklı olacaktır

[KAPLAN]

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2009   #5
su perisi

Alıntı:
Ötenazi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Teşekkürler umarım uslubunuz yeterlidir

Ne demek şimdi bu yani????? Sevgili kaplanın uslubunu mu beğenmedin şimdide ötenazi Hayret bişey yaa

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2009   #6
inci_tanesi

güzel bir konuya değinmişin tşkrlr

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2009   #7
Ötenazi

Baykal Cuma Namazlarını Yasaklayacakmış bu konu başlığı altında sizinle polemiğe girmek istemiyorum beni çok rahatsız ediyor çünkü başlık beni daha anlayamıyorsunuz bile lütfen gereksiz postlarınızla kaplanı daha fazla yormayın :)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2009   #8
su perisi

Eğer sen konunun tamamıyla hepsini okumuş olsaydın o dediğin başlığın gerisindeki yorumları çok severdin Bu yazıda teşbih yapılmış ötenazi Bu arada Kaplanı ne ile yorup yormayacağımız da inan seni hiç alakadar etmez canım kardeşim Sen başlığa takılmışsın, gerisinide okusana Anca yorum yapıyorsun Milleti sen yoruyorsun bunu anlasana
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-14-2009   #9
Anarşist

Güzel paylaşım gökkuşağı fakat başlık neden " Baykal Cuma Namazlarını Yasaklayacakmış" şeklinde bunu merak ettiğim doğrusu burda sadece baykaldan söz edilmiyor ki :)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-14-2009   #10
GöKKuŞaĞı

Alıntı:
Anarşist tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Güzel paylaşım gökkuşağı fakat başlık neden " Baykal Cuma Namazlarını Yasaklayacakmış" şeklinde bunu merak ettiğim doğrusu burda sadece baykaldan söz edilmiyor ki :)

Bu sorunun cevabı bende değil Erdal Demirkıran da saklıYazının yazarı ben değilim sadece paylaşan benim
Evet bu yazıda ne Baykal kötülenmiş ne de Erdoğan yazının içeriği tamamen farklı okumuşsanız eğer zaten anlamışsınızdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-14-2009   #11
Anarşist

Tabiki okudum sıkıntı yazanda o zaman başlığın alıntıya dahil olduğunu bilmiyordum tamam teşekkürler ;)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com