Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, hergün

Eski 05-11-2007   #16
Ergenekon

11/05/2007

"Rahman, Rahîm Allah'ın adıyla
Ey Rabbim! Senden yardım istiyorum, sana tevekkül ediyorum, benim işimin zorluğunu azalt!
Tüm belalardan beni uzak tut ve beni hayırla rızıklandır Benden her türlü şerri defet
Sadrıma inşirah ver İşimi kolaylaşdır, dilimdeki düğümü çöz
Ey Rabbim, kendimi, dinimi, ehlimi, malımı, akrabamı ve seninle benim aramda âhiret ve dünyâya müteallik ne varsa cümlesine seni bırakıyorum ve sana emânet ediyorum
Bizim hepimizi her türlü kötülükten ve üzücü şeylerden muhafaza et!
Ey kerem sahibi Rabbim! Beni ve benim berâberimdekileri muhafaza et!
Beni ve berâberimdekileri selâmette kıl, beni ve berâberimdekileri menzilimize ulaştır ey Rabbim!
Ey Rabbim! Sana tevbe etdim, Sana sarıldım, takvayı bana azık olarak ver, günâhımı mağfiret et, her nereye yönelirsem beni hayra yönelt!"
Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-11-2007   #17
Ergenekon

12/05/2007

Allahım! Senden bizim, inanan kardeşlerimizin ve topyekun insanların kalplerini, imana, İslam'a, Kur'an'a, ihsan duygusuna ve Peygamberimiz vasıtasıyla bize gönderdiğin bütün hakîkatlere tastamam açmanı diliyoruz
Rabbimiz! Nezd-i ulûhiyetinden göndereceğin nurlarla gönüllerimizi aydınlat sadırlarımıza, sînelerimize inşirah sal Sen Settâru'l-uyûbsun; hata, kusur, günah ve isyan olarak bizden ne sâdır olmuşsa Sen onları da setreyle aczimizi, fakrımızı şefâatçi yapıp yüce dergâhına iltica ediyoruz; ne olur, merhamet et ve işlerimizi kolay hale getir dostlarına karşı olan muameleni bizden de esirgeme ve bizim sîmalarımızı da ağart kalplerimizi topyekun islerden, paslardan, küçük-büyük bütün virüs ve mikroplardan arındır kabirlerimizi Cennet bahçeleri gibi pür-nur eyle bilerek ya da bilmeyerek içine düştüğümüz hatalarımızı, günahlarımızı mağfiret buyur ve tekrar onlara bulaşmak sûretiyle içimizin kirlenmesine müsaade etme!
Senden hayr u hasenât istikametindeki bütün dilek ve maksatlarımızı gerçekleştirmeni niyaz ediyoruz Ey sürpriz lütufların sahibi, Ulu Sultanımız! Bizi endişe edip korktuğumuz hususlardan da emîn eyle!
Yâ Erhamerrâhimîn ve Yâ Ekremelekremîn! Bizim, anne-babalarımızın, onların anne-babalarının, bize önderlik ve kılavuzluk yapan büyüklerimizin, bir harf bile olsa kendilerinden istifade ettiğimiz muallimlerimizin, hocalarımızın, onların hocalarının, sevdiklerimizin, sevenlerimizin, içinde neş'et ettiğimiz beldedeki insanların, milletimiz fertlerinin, kadın-erkek arkadaşlarımızın, dostlarımızın, kardeşlerimizin bize karşı hep civanmertçe davrananların inanan kardeşlerimizin hayır dualarında unutmayıp her zaman bizi de yâd edenlerin üzerimizde hakkı bulunan kimselerin kıymetli nasihatleriyle bize bekâ desenli sâlihatın yollarını gösterenlerin ve bütün ümmet-i Muhammed'in günahlarını bağışla!
Ey ihsanları bitmek tükenmek bilmeyen ve kullarını lütuf sağanaklarıyla sırılsıklam hale getiren Yüceler Yücesi Rabbimiz! Ne kadar belâ, musîbet ve hastalık varsa, Sen bizi, onların tamamından muhafaza buyur!
Rabbimiz! Duamızın sonunda Sana olan minnet ve şükran hislerimizi bir kere daha tekrarlıyor, Rasûl-ü zîşânı, âlini, ashabını bir kez daha salavâtlarla anıyor ve dualarımızı kabul buyurmanı istirham ediyoruz Ne olur, bizleri dualarına icabet edilmeyen mahrumlardan eyleme!
Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-13-2007   #18
Ergenekon

13/05/2007
Allah’ım!

Unuttuklarımızdan ve hataya düştüklerimizden bizi ve Müslümanları sorumlu tutma Rabbimiz! Müslümanlara güçlerinin yetmediği işleri yükleme! Onları affet! Onları bağışla! Onlara merhamet et! Müslüman olarak bizi hatâlarımızla ve kusurlarımızla yargılama! Sen Mevlâ’mızsın!

Allah’ım! Bize uhuvvet ve kardeşlik ver! Bize güç ve kudret ver! Bize dünyada ve âhirette hasenât ver! Bize dînini anlama nimeti ve yaşama kudreti ver! Kalbimizi İslâmiyet’e aç! Bize, Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’a gönderdiğin vahye top yekûn sarılma lütfu ver! Dînini ve Kur’ân’ını hakkıyla anlamada ve yaşamada Müslüman’lara kolaylıklar ihsân eyle! Bu gün, İslâm âlemi olarak ağlıyoruz! Tazarrû ve niyaz ediyoruz! Bize kardeşliğimize yakışır biçimde birlik, berâberlik, dayanışma ve yardımlaşma anlayışı ver! İslâm âlemi olarak aramızdaki soğuk buzları erit! Bizleri kardeşlikte ve uhuvvette birleştir! Aramıza ihtilaf ve ayrılık verme! Düşmanın fitne ve fesadının aramıza girmesine izin ve imkân verme!

Allah’ım! tüm mâsûm ve mazlûm Müslüman’ların üzerinden bu ciğer yakan acıyı ve göz yaşını kaldır Mâsumlara acı! Çoluk, çocuk ve günahsızlara merhamet et! Bizim gücümüz yetmiyor; onlara merhametini esirgeme! Onları yuvalarından, evlerinden, barklarından, çoluk ve çocuklarından, sağlıklarından ve hayatlarından etme! Onları koru! Onlara şefkat et! Onların acısını dindir! Onları ıztırapta bırakma! Onları ağlatma! Onlardan râzı ol Rabbim! Ölenlerine şehâdet ver! Mekânlarını Cennet eyle! Kalanlarına sabır, sıhhat ve selâmet lütfeyle!

Müslüman olarak hatâmızın büyüklüğünden, cürmümüzün azametinden ve cinâyetimizin dehşetinden korkuyoruz; fakat yine Sana sığınıyoruz Rabbim! Sana karşı mahcûbuz; fakat Sen’den başka kimsemiz yok! Sen Erhamü’r-Râhimîn’sin! Müslüman’ları düşman fitnesiyle, ölümle, kanla, musîbetlerle, belâlarla, acıyla, ıztırapla ve göz yaşıyla terbiye etme Müslümanların göz yaşlarını dindir! Acılarını hafiflet!

Âmîn Âmîn Âmîn Bi hürmeti seyyidine’l-mürselîn Ve’l-hamdülillahi rabbi’l-âlemîn

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-13-2007   #19
puslu

Bu güzel duaları bize iletmekte aracı olduğun için teşekkürler Ergenekon hergün aksatmadan okur oldum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-13-2007   #20
Şengül Şirin

pusluya katılıyor duaları benimde hergün okuduğumu bilmeni isterim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-14-2007   #21
Ergenekon

14/05/2007

Allah'ım!
Bana kendi celal ve azametinden, seni görüyormuşum gibi bir korku makamı nasib et Kendi beni takvanla mutlu kıl Beni, sana isyan etmekle bedbaht eyleme

Allah'ım!

Senin geciktirdiğin şeyin acele olmasını, ve acele ettiğin gecikmesini arzu etmemem için, kaza ve kaderinde benim için hayır ve bereket mukadder eyle

Allah'ım!

Nefsimde gina ve tokluk, kalbimde yakin, amelimde ihlas, gözümde nur ve dinimde basiret ver Beni, bedenimin uzuvlarından -beğendiğin şekilde- yararlandır Kulağımı ve gözümü (aklımdan faydalanmaları için) bana mirasçı kıl Bana, zulümedenin karşısında bana yardımcı ol Zalimin karşısında intikam ve galibiyetimi aşikâr eyle Zalimin mağlub olmasıyla beni sevindir

Allah'ım!

Benim keder ve hüzünlerimi gider Kusurlarımı ört Hatalarımı bağışla Şeytanımı benden uzak et Üzerimdeki bütün hakkları edâ eyle

Âmîn

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-15-2007   #22
Ergenekon

15/05/2007

"Senin isminle ölür, Senin isminle dirilirim ya Allah!"

"Ey Rabbim! Beni sözü dinleyip de en güzeline ittiba' edenlerden kıl"

"Ey Rabbim, bana peygamberinin havzından bir kâse içir, ondan sonra hiç susamayayım"

Ey Hayy u Kayyum olan Rabbim! Rahmetine tevessül ediyorum ve benim her hâlimi ıslâh etmeni istiyorum Göz açıp yumuncaya kadar da olsa beni kendime (nefsime) bırakma"

"Ey Rabbim! Saçımı ve yüzümü ateşten koru Senin himâyenden başka bir himâyenin bulunmadığı günde beni Arş'ının gölgesi altında gölgelendir"

"Hamd olsun sana ya Rabb! Sen bütün semâları, arzı ve onlardakileri ayakda tutansın Hamd sana mahsûsdur ey Rabbim! Sen semâlarda, arzda ve onlarda ne varsa hepsinin nûrusun"

"Yâ Rabb! Sana hamd ederiz Bu hamdimiz senin ihsan etmiş olduğun ni'metlerine mukabil olamaz, ve senin azamet-i ulûhiyyetin ve rubûbiyyetin hakkını îfâya asla kâfi değildir Sana gerektiği gibi hamd edemediğimiz için aczimizi arzederiz Ey Rabbimiz! Zîrâ nimetlerini saymak mümkün değildir"

"Ey Rabbim! Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraslıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım"

"Ey kalbleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimi dînin üzere sâbit kıl"

Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-16-2007   #23
Ergenekon

16/05/2007

Yâ Rabbî!
Bizim hâlimize bakarak muâmele etme Kendi ikrâm ve ihsânına göre bize muâmele eyle

Yâ Rabbî!
Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete, sapıklığa meylettirme Belâları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim!
O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma Bize azâb etme

Yâ Rabbî!
Biz nefis ile şeytana köpek gibi tâbi olduksa da sen, azab arslanını bize saldırtma

Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim!
Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin Sen kerem sâhibisinEy mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir

Yâ Rabbî!
Rûhumda bir ilim katresi var İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle
Ey ihsânı çok olan Rabbim!
Cefâ içinde geçip giden ömre merhamet et
Ey affetmeyi seven Rabbim!
Bizi affeyle İsyân derdimize çâre eyle
Ey yardım isteyenlerin yardımcısı!
Bizi hidâyete çıkar

Yâ Rabbî!
Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur
Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin

Ey âlemin yaratıcısı!
Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin
Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al
O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti)

Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin"

"Ya Rabbi!
Bana ne senin zikrini unutturacak,
sana şevkimi söndürecek, seni tesbih ederken duyduğum lezzeti kesecek bir hastalık; ne de beni azdıracak, şer ve kötülüğümü artıracak bir sıhhat ver"
Ey Merhamet edenlerin merhametlisi!
Merhametinle bu duamı kabul et

Amin!

( Bu dua Hz Mevlana'nın dilindendir)

Allah'ım kalbimi nurlandır, kulağımı nurlandır,
gözümü nurlandır, saçımı nurlandır, derimi nurlandır,
etimi nurlandır, kanımı nurlandır, önümü nurlandır, ardımı nurlandır, altımı nurlandır,
üstümü nurlandır, sağımi nurlandır, solumu nurlandır,
Allahım! nurumu artır, bana nur ver Ey nurun nuru ey merhametlilerin merhametlisi Allahım merhametinle beni nur et

Amin!

(Bu dua, ismi güzel, cismi güzel, teni güzel, canı güzel, ruhu güzel, huyu güzel
Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'in dilindendir)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-17-2007   #24
Ergenekon

17/05/2007

Allah'ım!

Bizi Kendine kul kabul eyle! Bizi emanetine sadık eyle! Bizi emanetinde emin kıl!

Ulûhiyetine lâyık kulluk yapamadığımızı itiraf ediyoruz; Sen bizi bağışla! Hatalarımızı affet! Kusurlarımızı ört! Günahlarımıza mağfiret buyur! Bizi, Ulûhiyetine lâyık kullukla değil; kulluğumuza lâyık eksiklerimizle kabul buyur!

Bizi öyle bağışla ki, mahşerde hesap soracağın hiçbir günahımız kalmasın! Bizi öyle kulluğuna al ki, mahşerde elimiz boş olsa bile, bizi arşının gölgesinden uzak eyleme!

Bizi Resûlüne (asm) öyle ümmet yap ki, günahlarımızın utancını Resûlünün şefaati ile gider! Sen Allah’sın Sen’den başka ilah yoktur

Uykumuzu dinlenme kıl, gaflet kılma! Uyanıklık halimizi sâlih amel kıl, kötü amel kılma! Uykumuzu ibâdete vesîle kıl, engel kılma!

Gece gündüz, sabah akşam, hazarda seferde, uykuda uyanıklıkta bizden yardımını ve inâyetini esirgeme! İşlerimizi kolaylaştır! Güçlükleri aşmamızı sağla! Dertlerimize derman ver! Sıkıntılarımızı gider!

Maddî mânevî problemlerimize helâl çözümler nasip eyle! Dünyada ve âhirette her türlü gam ve kederimizi gider! Bizi Cehennem azabından koru!

Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-18-2007   #25
Ergenekon

18/05/2007

Allah'ım!

Ey âlemin yaratıcısı!

Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin

Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti)

Yâ Rabbî!

Sana ne arz edeyim Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin"

Allah'ım!

Allah’ım! Kur’ân’ı okumamızı, anlamamızı, hükümleriyle amel etmemizi, öğütlerini dinlememizi ve Kur’ân’ın çizdiği yolda istikâmet içinde yürümemizi kolaylaştır!

Bizi Kur’ân’a talebe eyle! Bizi Kur’ân’dan uzak eyleme! Kur’ân’la ilgili dil sürçmelerimizi ve dil hatâlarımızı affet! Kur’ân’ın helâl dediğini helâl, haram dediğini haram bilmemiz için üzerimizden rahmetini ve hidâyetini esirgeme!

Kur’ân’ı bize dünyada sırdaş, kabirde yoldaş, Kıyâmet Gününde şefaatçi, Sırat köprüsünde nûr, Cennette arkadaş, Cehennem’e karşı perde, siper ve örtü ve bütün iyiliklerimiz için delil ve rehber eyle!

Allah'ım!

SESİME CEVAP VEREN SENSİN
YAKARIŞIMA SES VEREN SENSİN
ÇAĞRIMA KARŞILIK VEREN SENSİN
DİLEKLERİMİ ÖNEMSEYEN SENSİN
DUALARIMI İŞİTEN SENSİN

YOKLUĞUM EN GÜZEL DUAMDIR; VARLIĞIMI SANA DUA EYLE
SUSKUNLUĞUM EN KESKİN SÖZÜMDÜR; SÖZÜMÜ SANA DAİR EYLE
KIRIK KALBİM EN İYİ YANIM; KALBİMİ SANA YAR EYLE

Âmîn

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-18-2007   #26
ctn_86

amin

tşkler ergenekon

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-18-2007   #27
börtücan

Amin kardeşim Allah kabul etsin
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-19-2007   #28
Ergenekon

EY bizi nimetleriyle donatan rabbim kâinatın tek sahibi olan Allahım ne olur bizi doğru yoldan ayırma
Sevdiğin razı olduğun işleri yaptır
Sevdiklerine dost eyle
Bizi sabredemeyeceğimiz imtihanlara maruz bırakma
Bizi şükürle imtihan et
Her türlü belalardan musibetlerden afetlerden muhafaza eyle
Hakkımızda hayırlar nasıp eyle
kalbimizdekileri atıp sevginle doldur
Bütün insanlara yardım eyle
Ailemi arkadaşlarımı dua kardeşlerimi koru sıkıntılarını gider Hem dünya hem ahiret mutluluğu ver
İsm-i Azamın hürmetine dualarımızı kabul eyle
Bizi nefsimizin eline bırakma kainata tevekkül nazarıyla bakmayı nasıp eyle
Rabbim sana layık kul peygamberımıze sav e layık ümmet anne babamıza layık evlat hakiki dost hakiki arkadaş olmayı nasıp eyle
EY Allahım bizi sevdiğin saatte uyandır ve bizi sana tam manasıyla yaklaştıracak gazabından uzaklaştıracak en sevdiğin amellerle meşgul et
Senden istiyoruz veriyorsun magfıretını diliyoruz bağışlıyorsun sana dua ediyoruz kabul ediyorsun
Ey Allahım bizi senden gayrisine terk etme bizden perdeni kaldırma bize zikrini unutturma ve bizi gafillerden eyleme
AMIN!

Alıntı Yaparak Cevapla

Duasız Üşür Yürekler

Eski 05-19-2007   #29
ctn_86

Duasız Üşür Yürekler

Duasiz üsür yürekler

Sana bir dua eden olsun
Sen birine dua et
Duasiz üsür yürekler

Biliyormusun baskasina dua ettiginde sen kendine dua ediyorsun!
Ne kadar cok kimse icin dua edersen o kadar cok kazaniyor yada kaybediyorsundur

Cünkü Melekler
Duan Rahmet hayr ise : bir misli de sana olsun, amin
Duan zulmet ve ser ise : bir misli sana olsun ,amin derler

Dua icimizle muhasebe olunacagimiz bir SIR dir
Bir ayine gibidir icimizi yansitir bize
Rabbe sunulan bir arzuhaldir dua, geri döner o kapilardan yüregimizce

Hep hayra dua edenlerin maddeten ve manen hayirlara ermesi , serre dua edenlerin ise , rahmetten mahrum kalmasi bundandir iste

Duasiz üsür yürekler bil
Sana bir dua eden olsun
Sen birine dua et

Bilmezsin hangi karanlik gönlün duasidir karanliklarini aydinlatan , sana ummadik kapilar acan
Bilmezsin kimin icin ettigin duadir , seni öyle ayakta tutan

Hic üsümesin yüreklerimiz icin,
Dualarda bulusalim

Daim dualasalim!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-19-2007   #30
Ergenekon

"Biliyormusun baskasina dua ettiginde sen kendine dua ediyorsun!
Ne kadar cok kimse icin dua edersen o kadar cok kazaniyor yada kaybediyorsundur"

"Cünkü Melekler
Duan Rahmet hayr ise : bir misli de sana olsun, amin
Duan zulmet ve şer ise : bir misli sana olsun ,amin derler"

Ekleyecek bir söz kalmamış, gönlüne sağlık

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com