Şarkıların Dili-Elfida Hikayesi

Eski 05-25-2013   #1
Warrior

Şarkıların Dili-Elfida Hikayesi

9 yaşındaki bir kızın, Elfida'nın hikayesi bu Şarkıcı Haluk Levent, basından gizleyerek 16 kanserli çocuğun tedavisini üstlenmiş, Elfida onu hepsinden daha çok etkilemiş ki, ona bir şarkı bile yazmış

“Esmerdi, narindi, yaşı ufacıktı, ismim ile ismi benzeşiyordu Cerrahpaşa hastanesi ağrı merkezinde arkadaşımın annesini ziyaret ettiğim sırada annesinin ona seslenmesini duyunca bana seslendi sanarak gayri ihtiyari dönüp baktığımda gördüm onu Tam karşı yatakta yatıyordu içim cız etti Aldığım nefesten, alabileceğim nefeslerden utandım Gözlerim doluverdi kendimi tutum Gülümsedim “benim de adım seninki gibi” dedim Gülümsedi Elindeki telefonu gösterdi “Haluk Levent abim aldı, bana şarkı yazdı” dedi “Klibinde beni oynatacak, ama oynamak istemediğimi söyledim” dedi
“Biliyorum yapamam” dedi burkularak
“Yaparsın niye yapamayasın ki” dedim Cevap vermedi , sustu Suskunluğu içimi dağladı Söylenmemiş ama binlerce kelime içeren bir suskunluktu “Gene gel, Haluk abim hep geliyor” dedi
Eve dönerken hep aklımda idi Sonrasında bir daha hiç gidemedim orayaSonra arkadaşımdan öğrendim ki “Elfida” da 2 ay önce vefat etmiş

ELFİDA
Yüzün geçmişten kalan
Aşka tarif yazdıran
Bir alaturka hüzün
Yüzün kıyıma vuran
Anne karnı huzur
Çocukluğumun sesi
Senden bana
Şimdi zamanı sızdıran
Şımartılmamış aşkın
Sessizliğe yakın
Kimbilir kaç yüzyıldır
Sarılmamış kolların
Sisliydi kirpiklerin
Ve gözlerin yağmurlu
Yorulmuşsun
Hakkını almış yılların Elfida
Bir belalı başımsın Elfida
Beni farketme sakın
Omzumda iz bırakma
Yüküm dünyaya yakın Elfida
Hep aklımda kalacaksın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com