Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Yarının Büyükleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fıkralar

Fıkralar

Eski 07-24-2007   #1
Ergenekon

Fıkralar

Vermenin Zevki

Nasreddin Hoca,eşşeğini kaybederBunun üzerine her tarafa haber salarEy ahali!Eşşeğimi kim bulursa,eşşeği ona hediye edeceğimBu haberi duyanlardan biri Hocaya sorar:
Ey Hoca madem eşşeği buluna hediye edeceksin,o halde neden arıyorsun?
Hoca:
Bre cahil adam,der,sen bulmanın zevkini tatmışsın ki,vermenin zevkinden ne anlarsın!

Peşin Para

Nasrettin Hoca tarlada uğraşırken birden alacaklısı gelmiş
-"Hoca, paramı ne zaman ödeyeceksin" demiş
Nasrettin Hoca'da;
-"şu görüğün bölgeden devamlı koyunlar geçer oraya bir tel örgü takıcam,takılan koyun yünlerini de satıp sana borcumu ödeyeceğim"demiş
Adam da haklı olarak gülmüş Nasrettin Hoca buna karşılık adama;
-"Ne oldu köftehor Peşin parayı görünce gülersin demii!" demiş

Allah'ın Rahmeti
Nasrettin hoca bir gün camdan dışarı bakıyormuşBirden yağmur yağmaya başlamışBu arada nasrettin hocanın hiç sevmediği komşusu yağmurdan ıslanmamak için koşa koşa evine gidiyormuşNasrettin hoca sormuş niye kaçıyosun yağurdan komşuuAllahın rahmetinden hiç kaçılır mı?
bunu duyan komşu evine yürüyerek gitmeye karar vermişBirgün yine aynı derecede yağmur yağmışbu sefer komşusu nasrettin hocaya sormuş komşu niye Allahın rahmetinden kaçıyorsun?
hoca şöle cevap vermiş:
ben Allahın rahmetinden kaçmıyorum ki ben Allahın rahmetine basmamak için zıplaya zıplaya gidiyorum :)

Boyacı Temel

Temel'e karayollarını boyama işi vermişler Temel başlamış çalışmaya İlk gün tam 200 metre boyamış İkinci gün 100 metre, üçüncü gün 50 metre Artık dördüncü gün 10 metre boyayınca amiri Temel'i çağırmış:
- Hayırdır evladım iyi çalışıyordun ?
- Ben yine iyi çalışıyorum
- İyi ama dün 50 metre bugün de 10 metre boyamışsın
- E haliyle İlk günlerde boya kovasına gidip gelmek kolaydı, sonraları çok vakit almaya basladı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com