Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Gezelim, Görelim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çevre, doğa, milli, parklar

Doğa &Amp; Çevre / Milli Parklar...

Eski 09-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Doğa &Amp; Çevre / Milli Parklar...

MİLLİ PARKLARDA EKOLOJİ TEMELLİ DOĞA EĞİTİMLERİ 9 BÖLGEYE YAYILIYOR

İlki Spil Dağı Milli Parkı (Manisa) ve çevresinde 25 Mayıs 2005 - 04 Haziran 2005 tarihleri arasında düzenlenecek olan doğa eğitimleri bu yıl 9 ayrı bölgede 10'ar gün süre ile yapılacaktır

TÜBİTAK - Çevre Atmosfer Yer ve Deniz Bilimleri Araştırma Grubu (ÇAYDAG) nun eşgüdümünde, üniversiteler, Orman Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ile “Milli Parkların Ekoloji Temelli Bilimsel Eğitim Amaçlı Kullanımı” adlı proje kapsamında yapılacak olan eğitimler; Palandöken Dağı (Erzurum) ve çevresi, Gala Gölü Milli Parkı / Longoz Ormanları (İğneada) ve çevreleri, Kemaliye (Erzincan) ve çevresi, Palandöken Dağı (Erzurum) ve çevresi, Küre Dağları / Ilgaz Dağı Milli Parkları ve çevreleri, Kaçkar Dağları Milli Parkı ve çevresi, Uludağ Milli Parkı ve çevresi, Kazdağı Milli Parkı ve çevresi ve Kapadokya Milli Parkı ve çevresinde gerçekleştirilecek Bu bölgelerden üçünde (Spil, Gala / Longoz ve Erzurum) eğitim tek dönem, diğer altısında ise iki dönem olacaktır

Adı geçen doğa eğitimlerine üniversitelerin dört yıllık fakültelerinin tüm bölümlerindeki araştırma görevlileri ile master ve doktora öğrencileri müracaat edebilecektir Eğitim merkezlerine her bir dönem için yaklaşık 30'ar kişi alınacaktır İkinci döneme, Eğitim Fakültelerinin İlköğretim Bölümlerindeki Sosyal Bilgiler Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanlığı ve Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanlığı’ndaki araştırma görevlileri ile izci lideri öğretmenler alınacaktır

Katılanların yol giderleri hariç, konaklama, günlük yemek masrafları ve eğitim amaçlı yapılacak gezilerin ulaşım giderleri proje bütcesinden karşılanacaktır Katılımcıların seçimi e-posta ve faks ile yapılacak başvurularının değerlendirilmesiyle gerçekleştirilecektir Seçimde, başvuranın özgeçmişi temel alınacak olup üniversitedeki öğrenci topluluklarında veya sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmış olması, doğaya ve ekolojiye olan merakı ve sigara kullanmaması tercih nedenleri olacaktır Adı geçen doğa eğitiminde, korunan alan ve çevresinin sunduğu doğal ve kültürel değerler üniversite öğretim üyeleri ve diğer uzmanların katkılarıyla katılımcı bir eğitim temelinde işlenmektedir Projenin amacı farklı disiplinlerdeki genç araştırma görevlilerine ve izci lideri öğretmenlere geniş bir ekoloji vizyonu kazandırmaktır

KORUNAN ALANLARDA EKOLOJİ TEMELLİ DOĞA EĞİTİMİ

KONTENJANLAR

Kod No Bir Dönem Eğitim Yapılacak Yerler Kontenjanlar*
1 Spil Dağı Milli Parkı (Manisa) ve Çevresi
(25 Mayıs - 04 Haziran 2005) 15 İzci Lideri Öğretmen + 15 Karma (Üniveristelerdeki Araştırma Görevlileri, Master ve Doktora Öğrencileri)
2 Palandöken (Erzurum) – Sarıkamış (Kars) ve Çevresi
(07 - 17 Haziran 2005) 15 İzci Lideri Öğretmen + 15 Karma (Üniveristelerdeki Araştırma Görevlileri, Master ve Doktora Öğrencileri)
3 Gala Gölü – İğneada / Longoz Ormanları ve Çevresi (Trakya)
(20 - 30 Haziran 2005) 15 İzci Lideri Öğretmen + 15 Karma (Üniveristelerdeki Araştırma Görevlileri, Master ve Doktora Öğrencileri)
İki Dönem Eğitim Yapılacak Yerler 1 Dönem 2 Dönem
4 Kemaliye (Erzincan) ve Çevresi
I Dönem: 04 - 14 Temmuz 2005
II Dönem: 15 - 25 Temmuz 2005 30 Karma (Üniveristelerdeki Araştırma Görevlileri, Master ve Doktora Öğrencileri) 15 İzci Lideri Öğretmen +
15 Eğitim Fak Araştırma Görevlisi , Master ve Doktora Öğrencileri
5 Küre Dağları ve Ilgaz Dağı Milli Parkları (Kastamonu) ve Çevreleri
I Dönem: 18 - 28 Temmuz 2005
IIDönem: 29 Tem - 08 Ağus 2005
30 Karma (Üniveristelerdeki Araştırma Görevlileri, Master ve Doktora Öğrencileri)
15 İzci Lideri Öğretmen +
6 Kaçkar Dağları Milli Parkı (Rize) ve Çevresi
I Dönem: 20 - 30 Temmuz 2005
II Dönem: 01-11 Ağustos 2005
30 Karma (Üniveristelerdeki Araştırma Görevlileri, Master ve Doktora Öğrencileri)
7 Uludağ Milli parkı (Bursa) ve Çevresi
I Dönem: 10 - 20 Ağustos 2005
II Dönem: 21 - 31 Ağustos 2005
8 Kazdağı Milli Parkı (Balıkesir) ve Çevresi
I Dönem: 17 - 27 Ağustos 2005
II Dönem: 28 Ağus - 07 Eylül 2005
9 Kapadokya (Aksaray-Nevşehir) ve Çevresi
I Dönem: 01 - 11 Eylül 2005
II Dönem: 12 - 22 Eylül 2005
* Her eğitim programına yaklaşık 30 kişi alınacaktır Toplam kontenjanın 235' i karma (Üniveristelerdeki Araştırma Görevlileri, Master ve Doktora Öğrencileri), 135'i izci lideri öğretmen, 90'ı eğitim fakültesi araştırma görevlisi için kullanılacaktır İzci lideri öğretmenler bir dönem yapılan eğitimlerler ve iki dönemli yapılan eğitimlerin sadece ikinci dönemine alınacaktırEğitim Fakültelerindeki araştırma görevlileri sadece 2 döneme alınacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com