Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Anketler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
türkçe, wwwoguzhanhocanet, öabt

TÜRKÇE ÖABT - Www.oguzhanhoca.net

Eski 08-07-2017   #1
stajer123

TÜRKÇE ÖABT - Www.oguzhanhoca.net

TÜRKÇE ÖABT
Üniversitelerin Eğitim Fakültesi - Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun gençler kamuda çalışabilmek için ÖSYM'nin yaptığı KPSS sınavında başarılı olmalıdır Bunun yanında KPSS'ye giren adaylar alan bilgilerinin ölçüldüğü Öğretmen Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavına girmek zorundadır ÖABT’de adaylara kendi alanları ile ilgili 50 soru sorulmaktadır Adayların KPSSP10 puanı yanında oranları KPSSP121 puanı da Genel Yetenek Testi 0,15, Genel Kültür Testi 0,15, Eğitim Bilimleri Testi 0,20, ÖABT 0,50 etkili olacak şekilde hesaplanmaktadır Söz konusu alanlarda bu puan esas alınarak yerleştirme gerçekleştirilmektedir ÖABT sınavına Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliğidir Türkçe ÖABT sınavı Türkçe öğretmenleri için büyük bir öneme sahiptir
Adaylar bu sınavda başarılı olabilmek için üniversitelerde aldıkları örgün eğitimin yanı sıra ÖABT hazırlık dershanelerine de giderler Çünkü okullarda aldıkları eğitimler merkezi sınav konusunda eksik kalmaktadır Dershaneler merkezi sınav sistemiyle birebir aynı şekilde tasarlanan eğitim programlarıyla adayların sınava hazırlanmasını sağlarlar Ancak bu dershanelerin yanında uzaktan eğitim siteminde de Türkçe ÖABT dersleri verilmektedir Gelişen teknoloji ile birlikte eğitim alanında oluşan gelişmelerden biri olan uzaktan Türkçe uzaktan eğitim adayları sıkı bir takiple sınava hazırlamaktadır https://oguzhanhocanet/ Linkte de görebileceğiniz gibi
Uzaktan eğitim sisteminde sınava hazırlanan aday internet erişimi olan dilediği her yerden dersleri dinleyebilir Bu sayede alanında uzman ve başarılı eğitimci kadroları olan kurumlara ülkenin her yerinden ulaşabilirler Aynı zamanda aday uzaktan eğitim sisteminde aday sıkıcı dershane sınıflarından ve dershaneye ulaşmak için yol çekmekten kurtulmuştur Uzaktan eğitim sisteminde de adaylar dershanelerde sahip olunan tüm imkanlara sahip olurlar Verilen eğitime destek olacak eğitim seti, soru bankası, tarama testlerinde burada da sahip olabilirler Yine uzaktan eğitim sisteminde yapılan online denemelerle adaylar hazırlık durumlarını test edebilirler Bu sayede eksik kaldıkları bir ders yada konu varsa bunun da tespitini edebilirler Uzaktan eğitim sisteminde adayların doğru yönlendirilmesi için rehberlik hizmeti de verilmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com