Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Nesil Bilinçlendirme Kampı > Nerden & Nasıl Geldik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürk, davet, etti, gelibolu’ya

Sizi Gelibolu’ya Atatürk Mü Davet Etti ?

Eski 05-09-2009   #1
GöKKuŞaĞı

Sizi Gelibolu’ya Atatürk Mü Davet Etti ?

Osmanlı Devleti’nin çöküş döneminde dünyanın en korkunç haçlı donanması boğazımıza sarıldığında tarihin en kanlı savaşlarından biri cereyan etti İngiliz ve Fransız kumandanların emrindeki sömürge askerleri Gelibolu sırtlarından yukarılara sırtlanlar gibi tırmanırken uzun menzilli düşman donanma topçusunun cehennemi ateşi altında askerlerimiz binlerce şehit pahasına cesaret ve kahramanlık sınavı verdi
İngilizler , dünya tarihinde ilk zehirli gazı bu savaşta Türklere karşı kullandı Avustralya’da yaşayan iki Türk asıllı deveciyi tahrik edip kullanarak bir trene , masum insanlara ateş açtırmışlar sonra bunun intikam propagandasını yaparak Avustralya ve Yeni Zelanda’da asker toplamışlardı
Çanakkale’de bize karşı çarpışan askerlerin çoğu Hintli, Senegalli, Avustralya ve Yeni Zelanda asıllı (ANZAC ) idi

“Eğer siz acı çekiyorsanız unutmayın ki onlar da acı çekiyorlar ve sabredip Allah yolunda savaşıp dayananlar kazanacaklardır “
İlahi gerçeğe uygun olarak mevzilerini , ölüm pahasına terk etmiyorlardı 19 Fırka Kumandanı Yarbay Mustafa Kemal bir savaş tablosunu öyle yansıtır “ Kur’an-ı Kerim ellerinde , şehadet getirerek birbirleriyle helallaşıyorlar ,ön siperlerde ölenlerin yerlerine giderken mutlaka öleceklerini bildikleri halde gözlerinde ve yüzlerinde en küçük bir korku emaresi görülmüyordu
Müslüman askerin karakteriydi bu Çanakkale ve İstiklal Savaşı bu ruhla kazanıldı

1992 Yılında kaybettiğimiz ‘ Kralların Ressamı ‘ lakabıyla tanınan Rahmi Pehlivanlı anlattı : “ İngiliz Sarayı’nda Prens Philip’in portresini çalışıyorum Portre hemen hemen bitmek üzere Dedim ki “ Johannes ; bana imzalı bir fotoğrafınızı verir misiniz ? “ “ Neden ? “ diye sordu Atatürk’ü , yanında devlet adamlarıyla gösteren bir tablo hazırlıyorum ” dedim “ Neden vereyim ? Atatürk Gelibolu’da benim dedemle savaştı “ deyince sinirlendim
“ Ekselans ; dedenizi Gelibolu’ya Atatürk mü davet etti ? “
Kıpkırmızı oldu ve salonu terk edip gitti
Bir daha poz vermedi Tablo zaten bitmişti Daha sonra Saray’dan haber gönderip istediler , vermedim Seneler sonra Kenan Evren , “ Bir jest yapalım “ diyerek Philip’in düğününe bu tabloyu hediye olarak gönderdi

Rahmi Pehlivanlı inançlı bir sanatkardı Kainat tablosunu yapan haşmetli Ressam’a inanır ve saygı duyardı

1992 Yılında kemik kanserine yenik düşerek Rabbine kavuştu

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Sizi Gelibolu’ya Atatürk Mü Davet Etti ?

Eski 05-25-2009   #2
KRDNZ

Cevap : Sizi Gelibolu’ya Atatürk Mü Davet Etti ?

İngilizler , dünya tarihinde ilk zehirli gazı bu savaşta Türklere karşı kullandı Avustralya’da yaşayan iki Türk asıllı deveciyi tahrik edip kullanarak bir trene , masum insanlara ateş açtırmışlar sonra bunun intikam propagandasını yaparak Avustralya ve Yeni Zelanda’da asker toplamışlardı

Onlar her anı değerlendirmişler Türk askerine her türlü zülmü yapmışlar bizim ülkemiz ise onların önünde eğiliyor şimdi

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com