Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
amerika, avrupa, caiz, çalişmak, memlekette, midir, müslüman, olmayan

Avrupa Ve Amerika Gibi Müslüman Olmayan Bir Memlekette çalişmak Caiz Midir?

Eski 12-22-2007   #1
[KAPLAN]
Icon47

Avrupa Ve Amerika Gibi Müslüman Olmayan Bir Memlekette çalişmak Caiz Midir?

AVRUPA VE AMERİKA GİBİ MÜSLÜMAN OLMAYAN BİR MEMLEKETTE ÇALIŞMAK CAİZ MİDİR?

Müslüman olmayan bir ülkede veya memlekette bir gayr-i müslimin yanında çalışmak caizdir Haram olduğuna dair hiç bir şey varid olmamıştır Hz Ali (kv) buyuruyor ki: "Bir gün çok acıkmıştım Medine avali (mıntıka)'sinde iş bulmak gayesiyle oraya gittim Yahudi bir kadına rast geldim Önünde bir toprak yığını vardı Onun çamur yapmak istediğini tahmin ettim Bunun üzerine herbir su kovası için birer hurma ile anlaştık ve on altı kova çektim Ve bu sebeple ellerimin içi kabarıp su toplamıştı Sonra kadına gittim onaltı tane hurma verdi bana Bilahare Peygamber (sav)'e varıp kendisine haber verdim, o da o hurmadan benimle birlikte yedi" (al-Mecmu)
Gayr-i müslimin yanında çalışmak caiz değildir diyen olmuş ise, sözü senedsiz olduğu için nazar-ı itibara alınmaz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com