Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgisayarım, kapanıyor, kendiliğinden

Bilgisayarım Kendiliğinden Kapanıyor!!!!

Eski 01-11-2009   #1
sudenaz
Icon1861

Bilgisayarım Kendiliğinden Kapanıyor!!!!

Arkadaşlar bilgisayarımı bugün 3 kez formatladım ve hiç bir sorun yok görünürde driverlarımıda yükledim herşey tamam şimdi bişeyler indirmek istiyorum internetten ama bilgisayar kendiliğinden yendiden başlıyor aynı şey defalarca tekrarlanıyor sadece bir programda değil hertürlü programda bu oluyor ne yapmam gerekiyor veya nerde hata yaptım bana yardımcı olursanız çok sevinirim
şimdiden Allah razı olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Bilgisayarım Kendiliğinden Kapanıyor!!!!

Eski 01-11-2009   #2
[KAPLAN]

Bu sorunun birçok nedeni olabilir Örneğin bu sorunu ne zaman ve nasıl almaya başladınız ? Bilgisayarınızda birbiri ile çakışan programlar yüklü mü ? Hiçbirşey yüklemeden bilgisayarınızı öylece açık bıraktığınız zaman benzer sorunla karşılaşıyor musunuz ? Donanımsal aygıtlarınızın sıcakları ne durumda ? Uzaktan yardımcı olabilmemiz için bize sorun hakkında yeterli ayrıntıyı verebilmeniz gerekiyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #3
sudenaz

Bilgisayarımda yüklü olan visualstudionet in hata vermesi sonucunda bilgisayarım kendiliğinden reset atıyordu ve sonunda format attım bu seferde bu hatayla karşılaştımŞuanda zaten bilgisayarımda hiçbir program yüklü değilNormal olarak internette gezinebiliyorum,istediğimi yapabiliyorum ama dowload yaparken sorunla karşılaşıyorum resetleniyorSanırım sıcaklık herkezin aklına gelen ilk şey oldu ama onlarıda kontrol ettim sıcaklık konusunda hiçbir sorunum yok peki o zaman sorun nedir?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #4
[KAPLAN]

Kaç adet ram kullanıyorsunuz ?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #5
sudenaz

Bir tane
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #6
[KAPLAN]

Varsayımlar üzerinden yardımcı olmak biraz zor oluyor Birden fazla ramınız olsaydı, farklı slotlarda yalnızca birini kullanmak şartıyla teker teker denemenizi isteyecektim Ancak bu soruna rağmen driverları yükleyebilmeniz de işin diğer ilginç kısmı Varsa farklı bir winXp cdsi ile formatı yineleyebilirsiniz Muallakta bir sorun olduğu için çözüme ulaşmanız zaman alacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #7
sudenaz

Şuanda bilgisayarım zaten tamirciden geldi ama dowload sırasında hala resetlenmesi beni sinir ediyor sanırım oda format attı sadece
İlk formatda windowsxp,2si serviispack2,3sünüde pro sürümünü kullandım

İlginiz için yinede çok teşekkürler
Allah razı olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #8
[KAPLAN]

Rica ederim Sorun format ile çözülemiyor gördüğüm kadarıyla Donanımsal bir sorun yaşıyor olma ihtimaliniz biraz daha ön plana çıkıyor bu durumda Tekrar bilgisayarcıya götürmek zorunda kalırsanız, bunu onlara da söyleyiniz Kolay gelsin
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #9
VANDETTA

Ben pek anlamam bu işlerden ama Kaplan farklı bir cd ile kurulumu tekrar dene diyince bir önerim olabilir,ama bunun için Kaplanın izin vermesi lazım,çünkü vereceğim linkte Vista Business full bir şekilde verilmiş,ben dün indirdim 2 saat önce kurdum ve herşey gayet güzel şimdi de Office 2007 iniyor iyi sömürdüm bu ara Amerikayı:img-tomato: izin gelirse sizde sömürürsünüzyattara61

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-11-2009   #10
[KAPLAN]

Özel mesaj ile indirdiğiniz Vista bağlantılarını Sudenaz'a gönderebilirseniz daha iyi olur Sevgili Vandetta Zira bu tip paylaşımlar microsoft gibi bir firmaya ait olduğu için erken teşhis edilebiliyor :) Ancak Sevgili Sudenaz'ın dediği kadarıyla daha önce birkaç farklı xp cdsinden yükleme işlemi gerçekleştirilmiş ve sonuç alınamamış Bu nedenle sorun sanıyorum yazılımsal değil

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com