Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akp, düştü, içki, kapatılsın, tüketimi

'İçki Tüketimi Düştü AKP Kapatılsın'

Eski 07-03-2008   #1
VANDETTA

'İçki Tüketimi Düştü AKP Kapatılsın'

Anayasa Mahkemesi'ne sözlü açıklama veren Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya içki tüketimindeki azalma nedeniyle AK Parti'nin kapatılması gerektiğini savundu

Başsavcısı Yalçınkaya, Anayasa Mahkemesi'ndeki sözlü açıklamasında Venedik Kriterleri'nin AK Parti'ye uygulanamayacağını ifade ederken, içki tüketimindeki azalma nedeniyle AK Parti'nin kapatılması gerektiğini savunduYargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, Anayasa Mahkemesi'ndeki sözlü açıklamalarında AK Parti'nin kapatılması için çok ilginç gerekçe ileri sürdü Savcı açıklamasında, Venedik kriterlerinin AK Parti için uygulanamayacağını ifade ederek, Türkiye'de içki tüketiminin azaldığını ve partinin kapatılması gerektiğini söyledi
Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya'nın sözlü açıklamasında, içki satışı ve tüketimi konusunda dinsel inanç kaynaklı kısıtlayıcı uygulamaların sürdüğüne dair basında haberlerin çıktığını ileri sürerek, “Halk sağlığı ve gençliğin korunması bahanesiyle adeta şer'i nizam uygulanırcasına alkollü içki satış ve tüketim alanlarının daraltılması ve giderek yasaklanması” dediği öğrenildi
SİZİ KALDIRACAKLAR
Yalçınkaya'nın Anayasa Mahkemesi üyelerini etkilemek için “Anayasa Mahkemesi'ni kaldırmayı planlıyorlar” tezini işlemesi dikkat çekici bulundu Yalçınkaya, “TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'nın mahkemenizin kararlarını askıya alınması önerisi ile TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın 2005 yılında sarfettiği Anayasa Mahkemesi'nin kaldırılmasına yönelik beyanları birlikte değerlendirildiğinde davalı partinin demokratik ve laik rejimin güvencesi olan kurumlar için neyi planladığı , rejimi ortadan kaldırmak için neleri göze aldığı açıkça anlaşılmaktadır” demesi dikkat çekici bulundu
Siyasi değerlendirmeler yapan Başsavcı “İşsizlik, ekonomik kriz, kuraklık, çevre sorunları, katlanan dış borçlar ve büyüyen cari açık, tıkanan AB süreci, etnik ve bölücü terör gibi çözüm bekleyen onlarca temel sorun artarak büyürken, türban, son altı yılın en önemli sorunu olarak sunulabilmiş, bu uğurda Anayasa'nın 10 ve 42 maddeleri bütün sağduyulu çağrılara karşın değiştirilmiştir” dediği ortaya çıktı
DELİLLERİ GÖRMEDİ
Başsavcı sözlü açıklamasında, Danıştay saldırganlarının Ergenekon çetesi ile bağlantıların görmezlikten ge-lerek, bu saldırının AK Parti'nin şiddet çağrısı nedeniyle gerçekleştiğini ileri sürdü TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın, eski milletvekili Mehmet Gül'ün cenaze namazı öncesinde gazetecilerin sorusu üzerine “Ölüm en büyük gerçekti” sözlerini şiddet çağrısı diye nitelendiren Yalçınkaya, “Danıştay saldırısı da gözetildiğinde davalı partinin şiddet çağrısı niteliğindeki beyanlarını sürdürdüğünü göstermektedir” görüşünü savundu
DİKTATÖR SUÇLAMASI
Başsavcı Yalçınkaya, sözlü açıklamasında Demokrat Parti dönemini eleştirirken “Ülkemizde de 1950 ile 1960 yılları arasında 'tahkikat encümenleri' vasıtasıyla diktatörlüğe yönelmesi, erkler ayrılığı ilkesinin 1961 Anayasası ile demokrasimize kazandırılmasını sağlamıştır”açıklamalarında bulundu

Hesabı tutmadı
Başsavcı Yalçınkaya sözlü açıklamasında dile getirdiği Türkiye'de içki tüketiminin azaldığına dair bilgilerinin doğru olmadığı ortaya çıktı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu'nun verilerine göre, Türkiye'de bira dışı içikilerin tüketiminde azalma görülürken, biradaki artışın, diğer içkilerin azalma oranının çok üzerine olduğu ortaya çıktı 2007 yılında bira dışı içki tüketimi 55 milyon litre azalırken, bira tüketiminde ise 41 milyon litre artış olduğu belirlendi Bira dışı içki tüketiminde meydana gelen azalma bira tüketiminden çıkarıldığında 2007 yılında içki tüketiminde 35 milyon litre artış olduğu ortaya çıkıyor Tüketimdeki azalışın Yalçınkaya'nın iddialarının aksine, aşırı pahalılıktan meydana geldiği vurgulanıyor

Başlıkları beğenmedi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın Anayasa Mahkemesi heyetine yaptığı sözlü açıklamaya ilişkin haber başlıklarının “gerçek dışı yorum, ima ve değerlendirme” içerdiğini bildirdi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın internet sitesinde yayımlanan basın bildirisinde, “Sözlü açıklamaya ilişkin haberlerde, sözlü açıklama metninin ilgili bölümü aynen yer almakla birlikte, haber başlıklarında 'Menderes'i diktatörlükle suçladı, 27 Mayıs'ı övdü' ibarelerinin yer aldığı görülmüştür Haber başlıklarının gerçek dışı yorum, ima ve değerlendirme içerdiği' ifade edildi

(Yeni Şafak)

Demek kötülüklerin anası içkinin tüketiminde azalma olmuştur,demek ki TC temelleri sarsılmakta,içki satışındaki azalmanın farkındamısınız?

Siyasiikonu

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : 'İçki Tüketimi Düştü AKP Kapatılsın'

Eski 07-03-2008   #2
Reelking

yaa bu yazıları okuyunca gülüyom sadece adam kaç yüz sayfalık iddianeme hazırlamış sen gitmiş doğruluğu bile tartışılacak bir yazıyı gelmiş buraya koymuşsun :D
size mualefet olanları bakalım daha nasıl karalamaya çalışacaksınız

sadece gülüyom:D

Rebell was here
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-04-2008   #3
meLankoLik_asaLet

bahaneye bakar mısınz komik insan allah doğrunun yanında

emeğine sağlık

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-04-2008   #4
VANDETTA

Alıntı:
Reelking tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yaa bu yazıları okuyunca gülüyom sadece adam kaç yüz sayfalık iddianeme hazırlamış sen gitmiş doğruluğu bile tartışılacak bir yazıyı gelmiş buraya koymuşsun :D
size mualefet olanları bakalım daha nasıl karalamaya çalışacaksınız

sadece gülüyom:D
Yazının kaynağı bellidir,Yalçınkaya Paşam konu hakkın da yalan ifadesi kullanmadan sizin bu yalan olma ihtimali sözünüz,sizden olmayanları karalamak için bir yöntemmidir,yoksa şertlanmışlığın bir göstergesimidir?

Sizden derken kastınız AKP'li olduğum ise bilmelisiniz ki her iki seçimde de AKP'ye oy vermedim,rahatsız olduğum tek nokta,dini inanışların kapatma davasına gerekçe gösterilmesi,o bahsettiğiniz iddianameye madde eklemek için öne sürülen olayların aciz komikliğidir,bilmem anlatabildim mi?Mİlletin iradesinin hiçe sayılması ise cabası!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-04-2008   #5
Reelking

bak güzel arkadaşım bir millet iradesi tutturmuşunuz gidiyonuz kimse millet iradesine karşı gelmiyor
ama millet iradesiyle seçilen bir yönetim devletin anayasasına kanunlarına düzenine uymakla mükelleftir beni millet seçti diye herşeyi yapamazsın kardeşim hitlerde seçimle geldi yaptığı katliyamları onaylıyormusunuz ?

seçimle gelmek size her hakkı vermez hukuk evrenseldir ve herkese lazımdır siz yargının üzerine baskı yaparsanız size mualafet yapan insanları ergenekon davasıyla ilişkilendirip göz altına alırsanız atatürkçü diye göz altına alırsanız ortada bir sorun vardır ve ülkede tam bir güvensizlik durumu oluşur şuanki gibi ülke şuanda tambir çorba olmuştur akp yargıyı etkileyebilmek için son çırpınışlarını yapıyor ama bunu yaparken insanların yargıya olan hükümete olan güvenlerine zarar veriyor herkes ergenekon daki gözaltıların haklılığını tartışıyor neden acaba?

arkadaşım her ağzınızı açtığınızda millet iradesi diyeceğinize millet iradesiyle gelmiş yöneticilerin yaptıklarınada bir bakın derim ben

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-04-2008   #6
VANDETTA

Dediniz ki hükümet anayasaya uymak zorundadır,bana AKP'nin anayasa ihlallerine dair bir kaç örnek verirmisiniz?

Anayasa yada yargı mı,bahsettiğiniz Askeriyenin millete dikte ettiği 80 anayasasımı yoksa ihtilalle birlikte konumlandırılan gizli yargıç paşalarım mıdır?
Yanarım da haklarının bombalarla birlikte arayan ergenekoncuları savunan milletime yanarım,Sinan efendi milyon dolarlarla enselendiğinde bildik nakaratı tekrarladı,her haltı yiyipte sonra ben Atatürkçüyüm diye tekrarlanan nakaratı,bu ülkede millet hertürlü yüz kızartıcı suçu işler sonrada ben Atatürkçüyüm diyip Atatürkü karalar,milletimizde bu söze aldanır savunma yapar

Size basit bir örnek,hiç Menderesin asılmasına giden yolda neler olduğunu merak ettiniz mi?Etti iseniz Ergenekon benzeri yapılanmalara orada da rastlamışsınızdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-04-2008   #7
Reelking

Sana en basitin den bir örnek verim türbanı illada üniversitelere sokacam dedi anayasanın lailklik ilkesine ayrıkı davrandı akp millet vekilleri bu cumhuriyeti kuran atatürkün resmine bile tahamül edemiyor ergenekonla atatürkçü düşünce derneğin ne alakası olabilir tamamen yıpratma ve karalama çalışmaları bunlar atatürkçü ve laiklermiymiş ergenekon :D ama satılmış basın böle yansıtıyo tabi bunlar akp nin son çırpınışları siz hala anlamadınız akp yıkılır bu cumhuriyet yıkılmaz
çünkü kolay kurulmadı şimdide dini alet ederek her istediğinizi yapacağınızı sanıyorsunuz
akp her ağzını açtığında din devleti kurmayacağız diyo ama icraatları hiç öle değil
her taraf imam kaynıyo benim matematik öğretmeni arkadaşlarım açıkta sadece din öğretmeni lazım demekki daha yeni bir tanıdığım bir kuruma atandı cuma namazlarına gitme şartıyla :D bide dinde zorlama yoktur diyolar ülkeyi satıpta dinin arkasına saklanmayı biliyorlar ama kendilerine mualefet olanlarada mutlaka bir çamur atıyolar ayağını kaydırıyorlar

ben ergenekon operasyonuna karşı değilim soğuk savaştan sonra çoğu ülke içindeki gizli yapılanmaları temizledi örneğin italyada gladio ama bu türkiyede olmadı devletin zamanında desteklediği palazlandırdığı birimler temizlenemedi bunların temizlenmesine karşı değilim ammaaaa

bu işi yaparken atatürkçüleri kendilerine mualifleri gözaltına almalarına çamur atmalarına karşıyım şuanki hükümetin yaptığı budur ergenekon terörist bir gruptur diyorlar çok merak ediyom yıllarca teröre karşı savaşmış o paşaları terörle nasıl bağdaştıracaklar merakla bekliyom yoksa amaç gündemi değiştirmek ortalığı karıştırmak olmasın ??

ama son çırpınışları bu cumhuriyeti yıkamazlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-05-2008   #8
bbk

Reelking senin hangi dine inandığını yada inandığın bişey olup olmadıını çok ama çok merak ediyorum akp yi yada sağı solu yada herhangibir kurumu kuruluşu bi kenara bırak biz müslüman bi ülkede yaşıyoruz senin savunduğun şu şeye bi bak:S türban üniversiteye girmiş miş bunu herseferinde söylüyorum ama anlamakta güçlük çekiyorsun şu an ben türküm diyorsan ve türk olarak kendi toprağına ayak basıyorsan bunu işgalci güçlerin o türbana uzatılan ellerine sıkılan ilk kurşuna borçlusun sadece ve sadece bi kere olsun siyaseti bi kenara bırak ve inanç açısından bak olaya akp yi savunduğum felanda yok bunuda bil

Neler istediler neler

Sonra bırakıp dünyayı gittiler

Sen hiç gitmiycek gibisin değilmi?

O gidenlerde senin gibiydiler;
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-05-2008   #9
Reelking

:D sen merak etmeye devam et arkadaşım
dini siyasete alet edende akp dir arkadaşım bu türbanda neden bu kadar sabitleniyorsunuz bende bunu anlamıyorum türban serbest olunca bu ülkenin satışı duracakmı ?

türban üniversiteye girmiş miş bunu herseferinde söylüyorum ama anlamakta güçlük çekiyorsun şu an ben türküm diyorsan ve türk olarak kendi toprağına ayak basıyorsan bunu işgalci güçlerin o türbana uzatılan ellerine sıkılan ilk kurşuna borçlusun

bak yine türban takılmış plak gibisin vandette gibi oda millet iradesi diyo paso :D
ben türküm diyorsam atalarımın bu toprak üzerinde vermiş oldukları kutsal mücadele sonucunda diyorum düşman güçleri tabiki namusuna göz diker bunda garip olan ne sadece türbana el atsa yine iyi fırsatını bulsa neler yapar
bu noktada olayı illede türbana indekslemenin anlamı ne ?

bügün türkiye cumhuriyeti varsa atatürk olduğu içindir onun kurduğu modern cumhuriyet sayesindedir bugün neden cumhuriyet rejimi yıpratılmaya çalışılıyo anlamış değilim
bende bunu merak ediyom??

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-05-2008   #10
haticee

bence yaptıkları iddalardan en mantıklısı 25
inanamıyorum yaww bu değersiz konular nedeniyle o kadar sey kaybettik ve hala devam ediyoruz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-05-2008   #11
VANDETTA

Reelking öyle suni düşünüyorsun ki seni anlamakta zorlanıyorum!

Sizin için önemli olan cuntacıların ne düşündüğü iken ben ise 'hakimeyet kayıtsız şartsız milletinidir'diyen Atatürkün milletin iradesine yönelik vurguladığı kavramlardır!

Ne imiş türban serbest kalırsa ülkenin satışı duracakmıymış,'Yahudinin tahta kılıcı' diye bir kitap var oku bakalım o bahsettiğin satış ne zamandan beri var?

Yine ne imiş AKP yıkılır ama Cumhuriyet yıkılmazmış,sizin ki kendi kendine gelin güvey olmaktan öteye gidemiyor maalesef,bu yıkılmaya verdiğiniz örenkse traji komik bir örnek,başka birşey bulamamış,ondan bundan ezberlediğiniz başörtüsünü Cumhuriyete aykırı olarak ilan etmişsiniz,hee doğru siz Atatürkçüsünüz tıpkı Sinan efendi gibi;

Son çırpınış derken bir yöne dikkatinizi çekmek isterim,malumunuz tek parti döneminin bitmesinin hemen ardından sağ kesim olarak nitelendirilen partiler ezici bir üstünlükle hep iktidara geldiler,gelmelerinin ardındansa yok darbe idi yok postmodern bilmem ne idi gibi olaylarla milletin kimi niye seçtiğinin bir önem arzetmediğini ispatlamadılar mı?Bugün yapılanlar göstermiştir ki son çırpınanlar Türkiye'yi kendilerinden ibaret sayanların ta kendileridir

Bu ülkede malumunuz çevreler ampulde Allah yazısı arayacak kadar basitleşmedimi?Sanki Allah insanlık düşmanı imiş gibi,işte bu yüzden ben imzamı seviyorum!

Size önerim,dini siyasete alet ediyorsunuz diye mesaj attığınız bir konuda,AKP'nin kapatılmasına gerekçe olarak yine sizin bhsettiğiniz yüzlerce sayfalık iddialar dururken başörtüsü demseydiniz iyiydi,bilmem anlatabildim mi?
Amerikan kütüphanesindeki''The Sleeping Giant of Anadolia''(Anadolunun Uyuyan Devi) adlı kitaptan bir alıntı;
Türkiye Anadolu'nun bir devidirOnu uyutmak bize pahalıya mal oldu,ama değdiOnu uyutmayı başaran bizler uyanmaması içinde hiçbir tedbiri elden bırakmamalıyızUyanmasına vesile olacak en küçük bir kıpırdanmayı zamanında basıtmalıyız,onu uyandıracak tek güç ''İSLAMDIR!''

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-05-2008   #12
Reelking

Yine tebessümle okuduğum bir yorum daha :D
asıl ben sizin gibileri anlamıyorum o kadar yanlışına rağmen akp diye tutturuyorsunuz bu nasıl bir gözü kapalılık anlamış değilim ben dindar diye bir partiyi savunmam sizin gibi siz sadece din acısından bakıyorsunuz o yüzden aynı yerde dolanıp duruyorsunuz ilerlemeniz zaten mümkün değil sizin verdiğiniz kitabı okumadım ama emin ol çok kitap okudum bende sana musanın çocukları erdoğanla emine yi oku derim

öyle cümleler yazıyonki gülmekten kendimi alı koyamıyorum ampülde allah arıyorlarmış bu lafı yazarken düşündünmü acaba? ampül bağırıyo beee din devleti diye bizmi arıyoz allahı gerçi şuan açıkca söylemiyorsunuz ortam tam hazır değil daha ama din devleti sizinde işinize giliyor bundan rahatsız olacağınızıda hiç sanmam yanılıyormuyum?

asıl şuanki hükümet atatürkçüleri dinsiz terörist gösteriyo din onlardan soruluyoya :D
kim onlara mualafetse hemen çamur atılıyo laik zevat deniyo içinde atatürk geçen cümlelere bile tahammül edemiyorlar be başbakan yardımcısı atatürk devrimleri toplumda bir travma yaratmıştır diyo ama biz ampülde allah arıyoz onlar bişi yapmıyo canım :D

arkadaşım tarafın belli benimde belli ama birazda objektif bakalım bu kadarda görmemezlikten gelme olanları taraflı bakma derim ben

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-05-2008   #13
VANDETTA

Sözde oluşturulmaya çalışıldığını söylediğiniz din devletini bir tek sizin gibilerin ağzından duyuyoruz,din devleti için AKP neler yapmıştır açarmısın arkadaşım?

Yine aynı nakaratı yani başörtüsü diycekseniz bilmnizi isterim ki bu sorunu çözsün diye birçok kişi AKP'ye oy verdi,yani halk bu durumdan rahatsız

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 367'yi dayatan anayasa Özal ve Demirel zamanlarında nerelerdeydi,yoksa sizin için önemli olan vatanın bölünmezliği mi, yoksa yandaşlarınızın konumlandırılmasımıdır?Ortada yasaların kişi ve kişilere göre keyfi olarak uygulanması gibi komik bir ayrıntı var!

Hala Atatürk'ün arkasına saklanmaya çalışıyor,Atatürkçüleri şöyle Atatürkçüleri böyle göstermeye çalışıyorlar diyorsunuz,bahsettiğiniz terörist başı şerefi hiç olmayan apo ile el sıkışıp kucaklaşan Perinçek'midir,yoksa evinde Ergenekon kapsamında gözaltına alınanların evlerinde cephanelik bulunanlarmıdır,fazlasıyla kendinizle çelişiyorsunuz bilginize

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-05-2008   #14
cansel

Haberi yandaş gazetelerden biri yazmıştır O iddianemede kim bilir ne yazıyordu da nasıl çevirdiler

worapsow
adige

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com