Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çalıkuşu, istanbul, kondu, üniversitesine

"Çalıkuşu" İstanbul Üniversitesi'ne Kondu

Eski 03-05-2009   #1
Şengül Şirin

"Çalıkuşu" İstanbul Üniversitesi'ne Kondu

"Çalıkuşu" İstanbul Üniversitesi'ne kondu

İstanbul Üniversitesi'nde Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinden uyarlanan ''Çalıkuşu'' adlı tiyatro oyunu sahnelendi Oyun; öğretim üyeleri, personel ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu 932 kişi tarafından izlendi

Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinden uyarlanan ''Çalıkuşu'' adlı tiyatro oyunu, İstanbul Üniversitesi'nde sahnelendi Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, ''2009 Yılı Kültür Sanat Etkinlikleri'' kapsamında, Fen Fakültesi Ord Prof Dr Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda, Tiyatro Kedi tarafından sahnelenen oyunu, öğretim üyeleri, personel ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu 932 kişi izledi
''Çalıkuşu''nun baş kahramanı Feride'yi Ebru Cündübeyoğlu, Elif Çakman ve Dilek Aba canlandırırken, Feride'nin ölümsüz aşkı Kamran'ı ise Atılgan Gümüş oynadı
Oyunda, Feride'nin tüm öyküsünün köşe taşlarını oluşturan 6 farklı kadın kahramanı Dilek Türker, siyahlı kadını Deniz Türkali, Feride'nin Anadolu macerasının en önemli kişilerinden Dr Hayrullah'ı Tarık Papuççuoğlu, dönemin tüm bürokratlarını Mehmet Ulay, Feride'nin sırdaşı Müjgan ve onu bu yolculuğunda küçük tuzaklarına çekmeye çalışan kadınları Özlem Çakar, Yüzbaşı İhsan'ı Abdül Süsler, Feride'nin karşılaştığı kişileri Erez Ergin Köse ve Sanem İşler canlandırdı
İpek Kadılar Altıner'in oyunlaştırdığı, Hakan Altıner'in sahneye koyduğu ''Çalıkuşu''nun dekor-kostüm tasarımını Gizem Gürsel ve Sedef Kermen, ışık tasarımını ise Mesut Sarı üstlendi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com