Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Mühendislik / Mimarlık / Peyzaj Mimarlığı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hakkında, mekatronik, mühendisliği, mühendisliğimekatronik

Mekatronik Mühendisliği-Mekatronik Mühendisliği Hakkında

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mekatronik Mühendisliği-Mekatronik Mühendisliği Hakkında

Mekatronik mühendisliği, teknolojik ürün ve tasarımında makine, elektronik, kontrol ve yazılım mühendisliklerinin kaynaşmasını ifade eden disiplinlerarası bir mühendisliktir Mekatronik; İngilizce mechanics ve electronics kelimelerinin uygun bir şekilde birleştirilmesinden oluşmuştur ve ilk kez Japonya'da kullanılmıştır Mekatronik, makine, elektronik, yazılım ve kontrol sistemleri teknolojilerine dayanan yeni bir bilim dalıdır Türkiye'de üniversitelerde henüz yeni sayılabilecek mekatronik mühendisliği bölümleri kurulmaktadır
Mekatronik mühendisliği-Mekatronik mühendisliği Hakkında
Mekatronik Mühendisliğinin önde gelen uygulama alanları

* Üretim Mühendisliği

* Tarım Robotları

* Otomotiv Endüstrisi

* Mikro Sistemler (MEMS)

* Uçan Robotlar

* Robot Görme

* Endüstriyel otomasyon

* Akıllı Silah ve Silah Sistemleri

* Mikro robotlar

* Gezer Robotlar

* Endüstriyel Robot Kollar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com