Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Psikoloji / Sosyoloji / Felsefe

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bulaşıcı, esneme, mıdır

Esneme Bulaşıcı Mıdır?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Esneme Bulaşıcı Mıdır?

Esneme bulaşıcı mıdır?

Birinin esnediğini görmek, esnemeye yol açabiliyor

Empatik refleks

Başka insanların esnediğini görmek, esnemeyi düşünmek veya esnemeyle ilgili bir yazı okumak insanların esnemesine yol açabilir Albanydeki New York Eyalet Üniversitesinden Gordon Gallup, başkalarının esnemesini taklit etmenin empatik bir refleks olabileceğini söylüyor

Nöron etkisi

Birini esnerken gördüğünüzde beyninizdeki nöronlar faaliyete geçer ve diğer insanın yaşamakta olduğu deneyimi hissetmenize yol açar Ayrıca ihtiyaç hissetmeseniz de aynı eylemi yapmanızı sağlar

Aynı zamanda sıkılma işareti

Bilim insanları, öncelikle insanların niçin esnediğini ortaya çıkartmaya çalışıyor Bazılarına göre bu bir sıkılma işareti Diğerlerine göre ise esneyerek kandaki karbondioksit ve oksijen dengesi korunuyor

Ben bu konuyu açasıyedek 2 kere esnedim )

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com