Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Kapalı Konu

Konu Araçları
başörtüsü, için, mükemmel, örnek

Cevap : Başörtüsü İçin Mükemmel Bir Örnek

Eski 09-30-2009   #16
dejavu2009

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html

Eski 09-30-2009   #17
ELİFNAZ

Alıntı:
Müpdela tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet "bildiklerim aktaramıycak" kadar saçma bir cümlenin sonunu getiremeyecek kadar düzgün Türkçeyle konuşabilirim örneğin Yüce Allahın emri örtünmek mi baş örtüsü mü ? Bir baş örtülü ile kara çarşaflının üzerlerine çektikleri dikkatin tamamiyle farklı manada olduğunu anlayamayacak kadar ()Neyse Günümüzde dindarım diye geçinen birinden bunları duymak çok saçma şimdiki çarşaflı kardeşlerimiz dikkat çekiyor çekmesine de sebep şu güzelliğe bak düşüncesiyle mi yoksa kara çarşafın o malum kişilere göre yobaz görünmesi sebebiyle mi ? Başörtülü birine şu gülüşteki güzelliğe bak mimiklerdeki tatlılığa bak düşüncesiyle bakılabilmesi sizin hoşunuza gidiyor belki de Eğer amaç Yüce Allah için örtünmekse başörtümü aldım saçımı kapattım ohh kurtardım demekle olmamalı bu işler erkekler bayanlara istinayi durumlar dışında vay be şu kızın saçları da ne güzelmişdiye bakmaz hatta bu türlüsünün istinasını bile görmedim Eğer amacınız uğruna bazı şeyleri göze almışsanız böyle kolaya kaçıp başörtüsünü kalkan olarak kullanmanızın bir manası yok Nur süresini herkes farklı yorumlamamış olsaydı, ortada peçe de olmamalıydı örneğin Başörtüsü peçesiz, başörtülü ve peçeliler, başörtüsüz ve peçesiz ancak üstruplu giyinenler de neyin nesi o zaman ? Bu din aynı din değil mi ? Nedir bu önemli farklı oluşturan nedir diğerilerini tercih etmemenizin sebebi ? Orta yolu seçmek kolay olabilir ama tartışma yaratmak veya bu tür tartışmlara katılmak için adil bir yol değil

Allahın emrinin ne olduğunu Kuraı açıp bakmak yerine bana soran kişilerle tartışcak kadar seviyemi düşürememBunun için kusura bakmayınAyrıca siz başörtüsünü değil benim başörtüsü karşısındaki tutumumu sorguluyorsunuzBuda sizinle konuşulmuycağınız ortaya koyuyor
Küçük Beyinler Kişileri Orta Beyinler Olayları Büyük Beyinler Fikirleri Ve Sistemleri TartışırlarSiz beni tartışmaya devam edin

Eski 09-30-2009   #18
ELİFNAZ

Alıntı:
delishhhh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim üslubumu ve konuşma tarzımı sorgulamak kimsenin hakkı değil ayrıca sizin kim olduğunuz açıkça belli daha öncede farklı konularda tartıştığımızda nasıl olsa fikir birliği sağlayamadık ben sizin hiç bir yorumlarınıza cevap vermeyerek muhattap almak istemiyorum çünkü her zaman olduğu gibi şimdide kışkırtıcısınız
Fikir birliği sağlayamadık çünkü siz her zaman konu hakkında konuşmayı değilde benim hakkımda yorum yapmayı seçtinizŞimdiki olduğu gibi
Ben kışkırtıcıyım öyleyse siz beni tartışmaya devam edin yukarda belirttiğim gibi hangi gruba giriyorsunuz

Eski 09-30-2009   #19
ELİFNAZ

Alıntı:
Aragorn561 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ELİFNAZ kardeş sana bir sorum olacak 'biliyosun da niye baş örtüsü takmıyorsun' gibilerinden cümlen olmuş sen hiç günah'ın ne olduğunu bilmiyormusun ki biliyosan bile bile hiç günah işlemedinmi,istemeden'i yok bile bile yapmışsındır çünkü biz insanız yapmadım diyen kimse olamaz,o zaman biliyodun da niye yaptın ? bu aynı şey dir çünkü kendi zevkine yenik düşmüşsündür,çünkü başkasını kıskanmışsındır belkide can sıkıntısı içindir,mazeret gözükmeksizin yaptığın şey kendi seçimindir ve delishhhh ablamızın kendi seçimini nasıl da sorgulayabilirsin,bilmek önemlidir herkes dininin kurallarını,dallarını,budaklarını bilecek,bilmeli zaten bilmesede bilmedi diyecektin belkide,tek sözcüğü bu kadar uzun anlatmamın nedeni kendinizin saygı ve sevgi görüşü olmasını istediğimiz bu güzel yerin içinde kendinizi nasıl bilmediğinizdir
Peygamber efendimizin bir sözü vardır "Bilmiyorlar,bilselerdi yapmazlardı"Karşımdaki şahıslar başörtüsünü eleştirebilcek akdar bilgiye sahipler demekki biliyorlar o halde neden uygulamıyorlarBİlipde yapmamaları daha kötü dğeil mi?Yapmaları veya yapmamaları sadece kendilerini bağlar:Umrumda bile olmazSonuçta her koyun kendi bacağından asılcakAhirette bildiğin halde neden uyarmadın diye kul hakkı almak istemiyorum üstümeAllah'ın emir ve kuralları benim için kanun hükmündedirAllah'a kul olmak için gelmişiz bu dünyaya o zaman emirlerini neden yerine getirmiyoruzBenim tek amacım budur

Alıntı:
Aragorn561 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
diğer söz,cevap ve üslubunuza girmeyeceğim yoksa mesajlarım bitmeyecek ama daha saygı-sevgi-hoşgörü-üslup-nazik beşi biryerdesini takmanızı rica ediyorum (burmalara getirtmeyin lütfen)

hala site içinde soru veya şikayetiniz olursa [KAPLAN] ve Şengül isimli yetkililerden yardım alabilirsiniz

zaten beni bu kadar resmi bi hale sokmanızda sitedekilerin anlayacağı üzere ne kadar ciddi olduğumu anlamanızı istiyorum

büyüklerime saygı,küçüklerime (ki yok ama)sevgi ve yetkililere de arz ederim

Sitenin yabancısı değilimAnlatmanıza gerek yokAma yinede teşekkürler

Eski 09-30-2009   #20
Aragorn561

Her koyun kendi bacağından asılır diyorsun o zaman dikkat ette başkasının bacağına karışıyım derken kendini baş aşşağı bulmayasın,kimseye karışılmaz derken bile kendine çeliştin sen kendini ALLAH'ın elçisi yada kurallarının bekçisimi sanıyorsun da insanların seçimlerini sorguluyorsun,kurallar varsa sahibi de var demektir ki sahibi varsa bırak da sahibi korusun !

burada yeni değilim diyorsun da sen kimi kandırıyorsun,8 mesaj + avatarı bile olmayan bir misafirsin ne zamandan beri durduğunun kimin ne önemi var burada mesajı bile olmayan 2006 yılından kayıtlı insanlar var ki kayıt oldukları günden bu güne giriş yapmamışlar bence farkınız senin 1+ gün durman ve mesaj konusunda birşeyler yazman ki çoğu tartışmadan ibarettir

bu site içinde yerini yurdunu bilecen,sataşacam diyosanda git dengini bul burada ayakcılara yer ve yurt bilmiyorum belki ileride soldaki sitede bir şans daha kazanabilirsin,burası ne varmısın yokmusun programı ne teke tek programı ne de ateş hattıdır

lütfen !!! + !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eski 09-30-2009   #21
delishhhh

o eski üyelerden başka bir isimle yeniden kaydolmuş biri daha ilk mesajındaki üslubundanda anlaşıldığı gibi o yüsden önceki üyeliğindede ortalığı karıştırmak için mesajlar yazardı şimdide yazıyor muhattap almamak en doğrusu sevgili aragorn

Eski 09-30-2009   #22
Aragorn561

delishhhh ablacım önünde boynumuz kıldan incedir,artık muhattabım değildir daha da cevap istiyosa teke tek onun için güzel bir program tabi reyting düşeceği için almayabilirler de

Eski 09-30-2009   #23
delishhhh

Eski 09-30-2009   #24
[KAPLAN]

Daha ilk üye olduğu an da kendisinin zaten "Sudenaz" olduğunu biliyordum Kuralları biraz olsun ihlal edip olgun davranacağını umdum Ancak bir insan "sorunlu" olduğu zaman iyi niyet göstermenin pek bir anlam ifade etmediğini bir kez daha anlama fırsatı bulmuş olduk Birden fazla üyelik açma sebebiyle "ELİFNAZ" ve "Sudenaz" isimli aynı şahısa ait iki üyelik süresiz olmak üzere uzaklaştırılmıştır Ayrıca bu konudaki bazı mesajlarında hoş olmayan bir üslup sergilediğini tespit ettiğimiz bir üyemizde özel mesaj yoluyla uyarılmıştır

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com