Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ali, dualar, şehid, şeriatiden

Şehid Ali Şeriatiden Dualar

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hakkında Şehid Ali Şeriatiden Dualar

Allah’im akidemi sorunlarimin elinden kurtar ve koru

Rabbim bana sorumluluktan kaçan inanç ucuzluguna karsi dayanma gücü ver

Ya rabbi,beni sürekli bilgili ve uyanik kil ki; bir kimseyi yada bir düsünceyi –olumlu-olumsuz- olgun ve dosdogru tanimadan bir yargiya varmayayim

Allah’im egoizm çekememezlik ve kiskançlikla karismis cehalet ve basiboslugumu düsmana savas, dosta saldiri araci yapma

Rabbim; benligimin olmak istedigi söhreti, olmam istenen benligin kurbani durumunu bana verme

Ilahi! beni garaz, kin, kiskançlik nedeniyle zulmün oyuncagi yapma!

Ya rabbi! egoistligi benden uzaklastir, egoizmi kaldir ki; baskalarinin egoistligini görüp eziyet çekmeyeyim

Allah’im! bana mutlak itaati bagisla ki; dünyada mutlak isyan içinde olayim

Rabbim! bana kavgaci ve inatçi bir takvayi ögret ki; sorumlulugumun çoklugu arasinda kaybolmayayim

Beni perhizkar,münzevi takvadan koru ki; tenhalik ve uzlet köselerinde gizlenmeyeyim

Allah’im beni insanligin dört büyük zindani olan tabiat, tarih, toplum ve benlikten kurtar

Rabbim! kutsal süphe atesini bende öyle alevlendir ki, bana kabul ettirdikleri inançlarinin tüm etkilerini yakabilsin; iste o zaman bu küllesmis halkin arasinda her türlü tozdan arinmis inancin, sabahimsi dudaklarinda sevgi gülücükleri belirebilir

Ya rabbi! halkima sabir, tahammül ve kanaâti geri ver ve beni ucuzculardan kilma

Ilahi! toplumumu kitap, adalet ve demirden-silah ve teknikten- olusan üç saglam ve saglikli temel üzerinde kurmam, gönlümü hakikat, güzellik ve hayirdan ibaret üç kaynaktan doyurabilmem için bana yardim et

Ilahi! toplumuma sana dogru gelen yolun salt yeryüzünden geçtigini ögretirken; bana da bu toprak parçasinda sana ulastiran en iyi yolu göster

Ilahi! insanlara Âdem'in topraktan yaratildigini hatirlat ve deki; her maddi belirti ancak Allah ile anlam kazanir ve her gaybi belirtide ahiret ile Ve eger din ölümden önce kullanilmazsa bir ise yaramayacaktirölümden sonra ise hiçbir ise yaramayacak ve kullanilmayacaktir

Ya rabbi! bana sorumluluktan kaçan inanç ucuzluguna karsi dayanma gücü ver

2 DUA

Ey yaratici rabbim!

Sen insanogluna keremi bagislamissin

Sen kendi özel emanetini insanoglunun omuzlarina yüklemissin

Sen bütün peygamberlerini , kitabi ögretmek ve adaleti gerçeklestirmek için göndermissin, sen kendine Peygamberlerine ve iman eden insanlara izzeti bagislamissin Sana ve peygamberlerinin getirdigi mesaja inaniyoruz

Senden bilgi, uygarlik, adalet ve seref istiyoruz Bize bunlari bagisla; Çünkü çok muhtaciz ve her zamandan daha dertliyiz ve alçaklik, esaret ve cehaletin kurbani olmusuz

Ey mustazaflarin rabbi!

Sen yeryüzünün zavallilarini, mahkum ve zayif yiginlarini ve hayattan yoksun birakilanlari ; ki onlar köle arayan azginlarin, çagin karanlik zulmünün, kin ve nefret cehenneminin tarihteki kurbanlaridir Ve her zamankinden daha çok zulme ve baskiya maruz kalmislardir-insanlarin önderligine eristirecegini ve onlari dünyaya varis kilacagini varis kilacagini irade etmissin

Iste simdi zamani gelmistir Yeryüzü mustazaflari senin vaadini gözlemekte ve beklemektedir

Ey gaybin bilicisi olan Allah'im!

Su çagimizda sana gerçekten tapanlar yalnizca yeryüzü mustazaflaridir

Ey yüce rabbim! sen tüm meleklerini Âdem'e secde ettirensin;

Simdi insanoglunun idarecilerinin ayagina kapanarak secde topragina yüz sürdügünü görmüyor musun Onlari bu çagin putlarina- ki hepsini kendimiz yapmisiz-tapiciliktan onlara kulluktan, kendi özgür kulluk ort----- çek ve kendilerine özgürlük bagisla

Ey güçlü rabbim senin ayetlerine küfredenler senin peygamberlerini yalanlayip haksiz yere öldürenler ve adalet esitlik istemek için ayaklanan kullarini öldürenler hala yeryüzünde egemendirler

Müjdeledigin azabi onlara ulastir

Ey kadir olan Allah'im!

Ailemize sorumluluk , halkimiza bilim, müminlerimize aydinlik,aydinlarimiza iman , tutucularimiza kavrayis, kavramislarimiza tutuculuk , kadinlarimiza bilinç, erkeklerimize seref , ihtiyarlarimiza bilgi ,gençlerimize soyluluk , ögretmen ve üstatlarimiza ögrencilerimize inanç , uyuyanlarimiza uyaniklik , uyaniklarimiza irade , tebliglerimize gerçek , dindarlarimiza din, yazarlarimiza güvenirlik, sanatkarlarimiza dert , sairlerimize suur , arastirmacilarimiza hedef , ümitsizlerimize ümit, zayiflarimiza güç, muhafazakarlarimiza hareket , ölümcül uykularda olanlarimiza hayat ve dirilik , körlerimize görme , suskunlarimiza feryat , Müslümanlarimiza kuran ve sünnet , tüm mezheplerimize birlik , kiskançlarimiza sifa , egoistlerimize sabir, halkimiza kendini bilme, tüm uluslardan kurulu milletimize samimiyet himmet fedakarlik yetenegi kurtulusa layik olus ve izzet bagisla

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Ey Mustazafların Rabbi!

Sen yeryüzünün zavallılarını, mahkum ve zayıf yığınlarını ve hayattan yoksun bırakılanları, (ki onlar köle arayan azgınların, çağın karanlık zulmünün, kin ve nefret cehenneminin tarihteki kurbanlarıdır, ve her zamankinden daha çok zulme ve baskıya maruz kalmışlardır) insanların önderliğine eriştireceğini ve onları dünyaya varis kılacağını irade etmişsin

İşte şimdi zamanı gelmiştir

Yeryüzü mustazafları senin vaadini gözlemekte ve beklemektedir

Ey gaybın bilicisi olan Allah'ım

Şu çağımızda sana gerçekten tapanlar yalnızca yeryüzü muıstazaflarıdır

Ey yüce rabbim sen tüm meleklerini Âdeme secde ettirensin

Şimdi insanoğlunun idarecilerin ayağına kapanarak secde toprağına yüz sürdüğünü görmüyor musun?

Onları bu çağın putlarına -ki hepsini kendimiz yapmışız- tapıcılıktan, onlara kulluktan, kendi özgür kulluk ortamına çek ve kendilerine özgürlük bağışla

Ey güçlü Rabbim! senin ayetlerine küfredenler senin peygamberlerini yalanlayıp haksız yere öldürenler, ve adalet eşitlik istemek için ayaklanan kullarını öldürenler hala yeryüzünde egemendirler

Müjdelediğin azabı onlara ulaştır

Ey kadir olan Allah'ım!

Ailemize sorumluluk,

halkımıza bilim,

müminlerimize aydınlık,

aydınlarımıza iman,

tutucularımıza kavrayış,

kavramışlarımıza tutuculuk ,

kadınlarımıza bilinç,

erkeklerimize şeref,

ihtiyarlarımıza bilgi,

gençlerimize soyluluk,

öğretmen ve üstatlarımıza öğrencilerimize inanç,

uyuyanlarımıza uyanıklık ,

uyanıklarımıza irade,

tebliğlerimize gerçek,

dindarlarımıza din,

yazarlarımıza güvenirlik,

sanatkarlarımıza dert,

şairlerimize şuur,

araştırmacılarımıza hedef,

ümitsizlerimize ümit,

zayıflarımıza güç,

muhafazakarlarımıza hareket,

ölümcül uykularda olanlarımıza hayat ve dirilik,

körlerimize görme,

suskunlarımıza feryat,

Müslümanlarımıza Kur'an ve Sünnet,

tüm mezheplerimize birlik,

kıskançlarımıza şifa,

egoistlerimize sabır,

halkımıza kendini bilme,

tüm uluslardan kurulu milletimize samimiyet,

himmet,

fedakarlık yeteneği,

kurtuluşa layık oluş

ve

izzet bağışla

SEN YOLCUYA DOĞRU YOLU NASİP EYLE YA RABBİ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com