Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
armutlu, cevizli, kek

Armutlu ve Cevizli Kek

Eski 08-20-2007   #1
alselbeliz

Armutlu ve Cevizli Kek

• 3 su bardağı un
  • 2 su bardağı toz şeker (ben biraz daha az kullandım)
  • yarım tatlı kaşığı karbonat
  • yarım tatlı kaşığı tuz
  • 1 su bardağı + 2 yemek kaşığı sıvıyağ
  • 3 yumurta
  • 1 tatlı kaşığı vanilya
  • 2 orta boy armut (küp küp doğranmış yaklaşık 2 bardak, ben 1 büyük deveci armutunu soyup kullandım)
  • 1 su bardağı irice dövülmüş ceviz
Hazırlanması:
  1. Fırını 175C'ye getirin Derin bir kek kalıbını yağlayın
  2. Un, şeker, karbonatı ve tuzu bir kaba eleyin Ortasını havuz gibi açıp yağı, yumurtaları ve vanilyayı ekleyin Armutu ve cevizleri karıştırın Elde ettiğiniz yoğun karışımı kaşıkla kalıba dökün
  3. Fırında 60-70 dakika, batırdığınız kürdan kuru çıkana kadar pişirin 20 dakika kalıbında soğuttuktan sonra çıkarın ve fırın telinin üzerinde tamamen soğumasını sağlayın :sm_biggrin: :sm_razz:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com