O Tabela Indirildi

Eski 12-03-2012   #1
GöKKuŞaĞı

O Tabela Indirildi

ALİ Ağaoğlu'nun yine bir ormana el attığını yazdık dün

Kamuya, halka ait ve açık bir ormanın Ali Ağaoğlu tarafından nasıl çevrilip, nasıl kendi yaptığı siteye aitmiş gibi kapatıldığını duyurduk

Orman Bölge Müdürlüğü, sanki bu işten haberi yokmuş, sanki bunu daha önce hiç duymamış ve sanki bu duruma uzun süredir göz yummamış gibi bizim yazıdan sonra halkın ormanından Ali Ağaoğlu tabelasını indirdi

Dün sabah Ali Ağaoğlu tarafından kapatılan ormana giden ekipler, buradaki "Ağaoğlu My Roseville" tabelasını indirdiler

Tabii tabelanın indirilmiş olması, bu ormandaki Ali Ağaoğlu hâkimiyetinin sona erdiği anlamını taşıyor mu göreceğiz

Ancak şurası bir gerçek ki, Ali Ağaoğlu ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında "garip" ve "girift" bir ilişki var

Bu ilişkiye dayanarak Ağaoğlu, İstanbul'daki rant alanlarının çevresindeki ormanları babasının malı gibi kullanıyor

Birileri, özellikle de Orman Bakanı Veysel Eroğlu bu duruma el atmadıkça bu durum sürecek gibi görünüyor

Orman Bölge Müdürlüğü, ormanların Ali Ağaoğlu'na yakıştığını ya da Ali Ağaoğlu'nun ormanlara yakıştığını düşünüyor olabilir

Bu fikri paylaşan pek çok kişi olduğunu da biliyorum

Ama en azından halkın ormanlarından uzak dursun

Erdoğan'dan sonra kim Başbakan olur

BAŞBAKAN Erdoğan'ın başkanlık sistemi olmasa bile en azından "partili cumhurbaşkanlığı" konusunda ısrar edeceğini yazınca, AK Parti'yi yakından bilen, içinden bilen bir dostum aradı

"Tayyip Bey'in Cumhurbaşkanlığı'na çıkacağından herkes niye bu kadar emin?" diye sordu

"Olan bitene bakarak bu fikre kapılıyoruz" dedim

"Bakarsın bir sürpriz yapar Çıkmaz Çankaya'ya Bir süre arar verir, sonra kaldığı yerden devam eder" dedi

Sonra bana sordu: "Tayyip Bey'in Çankaya'ya çıkması halinde başbakanlığa kimi düşündüğünü yazacaksın anladığım kadarıyla Bizi merakta bırakma da söyle şimdi"

"Biraz bekle okursun" dedim

Epey direndim

Sonra baktım uzatmak yersiz ve kurtulamayacağım

Anlattım: "Benim bir favorim var, birkaç da plasem" dedim

"Favorin kim?" dedi merakla

"Hakan Fidan" dedim

"Neee!" dedi hayretle

"Bu kanaate ilk olarak Çin'de Başbakan'ın gazetecilerle yaptığı sohbette kapıldım Sanki Hakan Fidan'ı böyle bir göreve hazırlıyor gibime geldi En yakın adamı olduğunu söyledi 'Sırdaşım' dedi Kritik her toplantıda yanında Yabancı devlet adamlarıyla yaptığı pek çok önemli görüşmede Hakan Fidan'ı da yanında bulunduruyor Sanki gelecekte önemli bir misyon için Hakan Fidan'ı düşünüyor"

"MİT Müsteşarı tabii ki önemli" dedi

"Ayrıca Yılmaz Özdil'in yazdıklarına baksana Hep başka ülkelerden örnekler verirken, başbakanlarının veya devlet başkanlarının geçmişte yaptığı görevlere değinip Başbakan'ın İETT geçmişine saldırıyor Hakan Fidan aynen Yılmaz Özdil'in iyi örnek olarak verdiği ülkelerdeki başkanlar veya başbakanlar gibi ülkenin istihbarat kurumunun başından gelerek Başbakan olmuş olacak" dedim

Dostum sesini çıkarmadı

"Mantığın yerinde ama siyaset bilimine uygun değil" dedi Ardından plaselerimi sordu

"Plase çok ama bir yandan da hepsi 3 dönem engeline takılıyor Ahmet Davutoğlu da plaselerim arasında ama kâbus plasesi" dedim

"Peki ya Abdullah Gül?" diye o sordu

"Orası tam muamma" dedim, "Abdullah Bey'in yakın çevresinden aldığım izlenim, Gül'ün Çankaya'da devam etmek istediği Ama partideki dengelere bakınca Abdullah Gül'ün başbakanlığa dönmesi parti için en uygunu gibi görünüyor Oradaki denge çok karışık Onu çözemiyorum" dedim

"Sıkma canını 2 seneye hepsi çözülmüş olur Daha genciz, görürüz inşallah" dedi

Aynen öyle

Göreceğiz inşallah

Fatih Altaylı

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com