Türklüğünden Hic Fayda Görmemis!

Eski 10-06-2013   #1
Şengül Şirin

Türklüğünden Hic Fayda Görmemis!

Türklüğünden hic fayda görmemis!

İktidara geldiği günden beri Türk düşmanlığını her fırsatta dile getiren AKP, Türklüğü yok etmek için elinden gelen gayreti göstermekten geri kalmıyor AKP kadrolarında Türklükten ve Türk olmaktan rahatsızlık duyanlara bir yenisi daha eklendi AKP eski Çorum Milletvikili Ahmet Aydoğmuş, sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden bir takipçisi ile açıklanan sözde demokratikleşme paketi içerisinde yer alan Andımız’ın kaldırılması konusunu tartıştı Takipçisinin “Neyi vardı da Andımız’ı kaldırdılar Varlığım Türk varlığına armağan olsun” sözlerine eski vekil Aydoğmuş, “Ben vekil iken soyumu araştırdım Osmanlı arşivlerine kadar çıkarttırdım Annem de babam da Türkmen Bugüne kadar Türklüğümün hiç bir faydasını görmedim Yine de bugüne kadar varlığını benim varlığıma armağan edenlere teşekkür ederim Ayrıca Andımız’ı evden çıkmadan okuyabilirsin, sıkıntı yok Gerçi ben hayır dua etmeni temenni ederim” diye cevap verdi

Yakış da söylemişti

AKP’nin anayasadan Türk tanımının çıkarılmasına yönelik açıklamalarına TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış da katılmıştı Yakış, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, anayasadan ’Türk’sözünün çıkarılması gerektiğini söylemişti Yakış, “Açılımın yürüyebilmesi, kimi zaman anayasa maddelerini değiştirmekle kimi zaman da sadece yönetmelikleri değiştirmekle olabilir Demokratik açılım konusunun anayasa değişikliğini gerektirecek hükümleriyle ilgili olarak, yapılacak yeni anayasada bunlar ele alınacak” demişti

Gül de rahatsız olmuştu

AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan da “Dağlardaki ’Ne Mutlu Türküm Diyene’yazısının sosyal tedbir çerçevesinde silinmesi gerekir Bunlar daha önce başçavuşun talimatıyla yazılmış yazılardır Bugün de başçavuşun talimatıyla silinir” demişti AKP Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz ise ’Ne Mutlu Türküm Diyene’tabelasının gereksiz olduğunu söylemişti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, 1993’ te Refah Partisi milletvekili iken “Ne mutlu Türk’üm diyene lafını tutup her yere yaza yaza ve bunu özellikle hiç olmayacak yerlere yaza yaza Türkiye aslında ilkel bir hale dönmüştür ’Bir Türk dünyaya bedel’lafı, Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit eder anlama gelmiştir” demişti

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr...hp?haber=89599

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com