Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
efendimizin, sas, selamı

Efendimizin (Sas) Selamı Var

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Efendimizin (Sas) Selamı Var

Abdullah b Mesud anlatıyor:

?Canım O?na feda olsun! Sevgilimiz, Peygamberimizin ayrılık vakti yaklaştığında Hz Âişe annemizin evinde toplandık Efendimiz bizlere baktı, gözleri doldu Sonra:

?Merhaba size, Allah?ın selamı üzerinize olsun Allah sizi korusun, sizi huzur içinde yaşatsın, size merhamet etsin, size yardım etsin, sizi rızıklandırsın, sizi yüceltsin, sizi başarıya ulaştırsın Sizi Allah?a emanet ediyorum Ayrılık vakti yaklaştı Allah?a, Cennetü?l-Me?vâ?ya, Sidretü?l-Müntehâ?ya, Refiki A?lâ?ya dönüş var Allah size rahmet etsin, sizi peygamberinizden dolayı hayırla mükâfatlandırsın Burada bulunmayan ashâbıma selam söyleyin Kıyamet gününe kadar benim dinime tâbi olanlara da selam söyleyin? buyurdu ve ağlamaya başladı O ağlayınca biz de ağladık? (İbn Sa?d, II, 256)

Efendimize Selam

?Yeryüzünde Allah?ın seyyah melekleri vardır Onlar ümmetimin selamını Bana ulaştırır? (Nesâî, Sehv 46)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com