Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kadınla, namahrem, tokalaşmak

!!!Nâmahrem Kadınla Tokalaşmak !!!

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Nâmahrem Kadınla Tokalaşmak

--------------------------------------------------------------------------------

Bu olay toplumsal adetlerin, Allah’ın toplum için koyduğu şeriatı çiğnediği durumlardan biridir İnsanların batıl adet ve gelenekleri Allah’ın hükmü üzerine çıkmış Öyle ki; birine şeriatın konuyla ilgili görüşünü söylesen delilleri getirip açıklasan seni gericilikle suçlar Kompleksli olmakla, akrabalık ilişkilerini koparmakla, iyi niyetler hakkında şüpheci olmakla vs suçlar Amcanın kızıyla, dayının ve teyzenin kızıyla, kardeşin hanımıyla, amcanın ve dayının hanımıyla tokalaşmak toplumumuzda doğal hale gelmiş! Oysa olayın tehlikesine şer’i açıdan baksalar bunu yapmazlar Rasûlullah (sav) şöyle buyurur:

“Sizden birinizin kafasına demirden bir iğne sokulması, onun için kendisine helal olmayan bir kadına dokunmasından daha hayırlıdır

Namahrem bir kadınla tokalaşmak şüphesiz elin zinasındandır Rasûlullah (sav) şöyle buyurur:

“Gözler zina eder, eller zina eder, ayaklar zina eder, cinsiyet uzvu zina eder

Rasûlullah’dan (sav) daha temiz kalpli birisi var mı!? Buna rağmen O, şöyle buyurmuştur:

“Şüphesiz ben, kadınlarla musafaha etmem/tokalaşmam

Ve şöyle buyurmuştur:

“Ben, kesinlikle kadınların eline dokunmam

Aişe’den (ra) şöyle dediği rivayet edilir:

“Hayır, Allah’a yemin olsun ki Rasûlullah’ın (sav) eli (mahremi olmayan) kadın eline hiç değmedi Kadınlarla sadece sözlü olarak beyatleşirdi

Saliha eşlerini, erkek kardeşiyle tokalaşmamaları durumunda boşamakla tehdit eden insanlar Allah’dan korksunlar!

Şunu da bilmek gerekir ki (eldiven giymek gibi) araya engel koymak ya da elbisenin altından tokalaşmak bir şey değiştirmez İki şekilde de musafaha/tokalaşma haramdır

İnsanların Önemsemediği Sakanılması Gereken

HARAMLAR

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

ALLAH RAZI OLSUN BEN DE BİR BAYAN OLARAK BUNUN MÜCADELESİNİ VERMEYE ÇALIŞIYORUMYOBAZLIKLA SUÇLANIYORUMMECBUR MUYUM BEN İNSANLARLA TEMAS ETMEYEHELE Kİ RABBİM VE PEYGAMBERİMİZ YASAK DEMİŞKENBIRAK TOKALAŞMAYI,BİZ KARDEŞ GİBİ BÜYÜDÜK DEYİP ŞAP ŞUP ÖPÜP SARILANLAR VARBİR İNSAN YA KARDEŞTİR YA DEĞİLDİRSÖZLE KARDEŞ DERSİN AMA İŞ TEMAS ETMEYE GELİNCE İŞ DEĞİŞİRBİZİM İŞYERİNDE BAYANLA TOKALAŞMAM DİYEN BİR BEYİ SÖZDE MÜSLÜMANIM DİYENLER BİLE GERİCİ DİYE DIŞLIYOR,HEP ADAMIN AÇIĞINI ARAMA PEŞİNDE HERKESBUNDAN EN RAHATSIZ OLANLAR DA ÇOK İLGİNÇ BAYANLARÇOK MERAKLISI VAR DEMEK TOKALAŞMANIN,ELLERİNİ DOKUNDURMANIN DİYORUM ARTIKALLAH RAZI OLSUN

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-04-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

ALLAH RAZI OLSUN GÜZEL Bİ KONUBENİM AİLEM ÖYLE YAA DAHA YENİ YENİ KENDİMİ ÇEKİYORUM ÇOK SAMİMİ BİZİM SÜLALE yani anlatamam yanlış anlarlar korkusuyla çekinerek geri duruyordum ama alıştı onlarda tokalaşma bazen oluyo aniden bi el uzanıyo NASIL DAVRANACAĞINI BİLEMİYORSUNİNŞALLAH HİÇ OLMAZ BUNDAN BÖYLE DUA EDİN BANA BİLEREK ÇOK GÜNAH İŞLİYORUM BU KONULARDA AMA İSTEMEYEREKALLAHA EMANET OLUNABLAAAA SENDE DUA ET KESİN ŞİMDİ KIZDIN BANA KIZ KIZ ÖZLEDİMSELAMETLE

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com