Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adım, çok, duası, etkili

11 Adım Duası Çok Etkili...

Eski 06-27-2012   #46
Prof. Dr. Sinsi

) Peki öyle olsun
--------------------
_______11 ADIM DUASI _______

Soş tarafınız kapıya ön tarafınız kıbleye dönecek şekilde 2 rekat namaz kılınır (her rekatta fatihadan sonra 11 veya 3 tane ihlas okunursa daha iyi olur) namazın sonunda seccadeden kalkmadan
1 Fatiha
1İnşirah
1 Ayetel-kürsi okunup öncelikle peygamber efendimiz (sav) ve onun ashablarına son olarak da abdülkadir geylani hazretlerinine hediye edilir ve dileğin söylenir sol tarafınız ( kapıya) doğru 11 adım yürüyerek her adımda "YA SEYYİDİL ABDULKADİR" diye söylenip seni vesile ederek rabbimden şu dileğimin olmasını diledim denir

11 Adım duası Uygulamasında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları;

1-11 adım atarken mi ya seyyidil geylani demeliyiz
Cevap-farketmez 11 adım sonunda da 11 kere söylenebilir

2-Doğu ne taraf oluyor?
Cevap-Kıbleye durup namazı bitirdikten sonra 1 fatiha,1 inşirah,1 ayet-el kürsi okuyup sol tarafınıza doğru yürüyün kıble güneyde sol tarafınız ise doğudadır

3-Sol taraf neresidir?
Cevap-Yazı yazdığınız eliniz değil diğer elinizyada şöyle diyeyim (eğer solaksanız) taharet aldığınız elinizden taraf oluyor

4-Sol tarafıma doğru 11 adım atarken 11 adımın sonunda yada 11 adıma gelmeden söz konusu kapıya çarparsam!?
Cevap-Seccadenizi yere serip önceden prova yapın 11 adım yürüyün

5-11 kere ya Seyyidil Geylani seni vesile ederek rabbimden şu dileğimi vermesini istedim mi demeli?
Cevap-Hayır ,sadece "YA SEYYİDİL GEYLANİ " diye her adımda söyleyip 11 adımın sonunda da bir kere seni vesile edererk rabbimden şu dileğimi istedim diyerek cümleyi tamamlarsın (Remix şarkı gibi)

örnek;
1YA SEYYİDİL ABDULKADİR 2YA SEYYİDİL ABDULKADİR 3YA SEYYİDİL ABDULKADİR 4YA SEYYİDİL ABDULKADİR 5YA SEYYİDİL ABDULKADİR 6 YA SEYYİDİL ABDULKADİR 7 YA SEYYİDİL ABDULKADİR 8YA SEYYİDİL ABDULKADİR 9YA SEYYİDİL ABDULKADİR 10 YA SEYYİDİL ABDULKADİR 11YA SEYYİDİL ABDULKADİR SENİ VESİLE EDEREK RABBİMDEN RIFKI DAN OLMA ŞÜKRİYEDEN DOĞMA KAMİL İLE İZDİVAÇ YAPABİLMEYİ DİLEDİM
--------------------

Sıkıntısı ve dileği olanlar onu vesîle ederek, araya koyarak Allahü teâlâya duâ ettiklerinde dileklerine kavuşurlardı Buyururdu ki:

"Sıkıntıda olan bir kimse beni vesîle edip Allahü teâlâya yalvarsa derhâl sıkıntısı gider Şiddet ânında her kim benim ismimi ansa derhâl rahata kavuşur Abdülkâdir Geylânî hazretlerinin yüzü suyu hürmetine diyerek, her kim Allahü teâlâdan dilekte bulunursa, derhâl işi görülür"

Bir kere de; "Her kim her rekatında Fâtiha'dan sonra on bir İhlâs okuyarak, iki rekat namaz kılarsa, selâmdan sonra da on bir defâ Allah'ın Resûlüne salât ve selâm getirip benim ismimi anarak yalvarırsa, Allahü teâlânın izni ve yardımıyla derhâl işi görülür" buyurdu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #47
Prof. Dr. Sinsi

Soş tarafınız kapıya ön tarafınız kıbleye dönecek şekilde 2 rekat namaz kılınır (her rekatta fatihadan sonra 11 veya 3 tane ihlas okunursa daha iyi olur) namazın sonunda seccadeden kalkmadan
1 Fatiha
1İnşirah
1 Ayetel-kürsi okunup öncelikle peygamber efendimiz (sav) ve onun ashablarına son olarak da abdülkadir geylani hazretlerinine hediye edilir ve dileğin söylenir sol tarafınız ( kapıya) doğru 11 adım yürüyerek her adımda "YA SEYYİDİL ABDULKADİR" diye söylenip seni vesile ederek rabbimden şu dileğimin olmasını diledim denir

11 ADIM DUASI UYGULAMASINDA SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI;

1-11 adım atarken mi ya seyyidil geylani demeliyiz
Cevap-farketmez 11 adım sonunda da 11 kere söylenebilir

2-Doğu ne taraf oluyor?
Cevap-Kıbleye durup namazı bitirdikten sonra 1 fatiha,1 inşirah,1 ayet-el kürsi okuyup sol tarafınıza doğru yürüyün kıble güneyde sol tarafınız ise doğudadır

3-Sol taraf neresidir?
Cevap-Yazı yazdığınız eliniz değil diğer elinizyada şöyle diyeyim (eğer solaksanız) taharet aldığınız elinizden taraf oluyor

4-Sol tarafıma doğru 11 adım atarken 11 adımın sonunda yada 11 adıma gelmeden söz konusu kapıya çarparsam!?

5-11 kere ya Seyyidil Geylani seni vesile ederek rabbimden şu dileğimi vermesini istedim mi demeli?
Cevap-Hayır ,sadece "YA SEYYİDİL GEYLANİ " diye her adımda söyleyip 11 adımın sonunda da bir kere seni vesile edererk rabbimden şu dileğimi istedim diyerek cümleyi tamamlarsın (Remix şarkı gibi)

örnek;
1YA SEYYİDİL ABDULKADİR 2YA SEYYİDİL ABDULKADİR 3YA SEYYİDİL ABDULKADİR 4YA SEYYİDİL ABDULKADİR 5YA SEYYİDİL ABDULKADİR 6 YA SEYYİDİL ABDULKADİR 7 YA SEYYİDİL ABDULKADİR 8YA SEYYİDİL ABDULKADİR 9YA SEYYİDİL ABDULKADİR 10 YA SEYYİDİL ABDULKADİR 11YA SEYYİDİL ABDULKADİR SENİ VESİLE EDEREK RABBİMDEN RIFKI DAN OLMA ŞÜKRİYEDEN DOĞMA KAMİL İLE İZDİVAÇ YAPABİLMEYİ DİLEDİM

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #48
Prof. Dr. Sinsi

kamelot Nickli Üyeden Alıntı

<merhaba arkadaşlar,
ben böyle bir site olduğunu yeni öğrendim 1 Hafta önce çok haksız ve acımasız bir şekilde terkedildim Aslında dönse de affetmelimiyim bilmiyorum Siteyi bir kaç gündür takip ediyorum 11 adım duası hakkında neredeyse tüm sayfalardaki mesajları okudum Dün ikinci kez denedim henüz bir gelişme yok Hatta bugün bende kalan bir kaç eşyasınıda aldı benden Bir kezdaha denemelimiyim Birde o alkol alıyor etkiler mi acaba onu dua? Bu alkol konusunda bilgisi olan varsa lütfen bana bilgi verirsin Ben yine de bu gece tekrar okuyacağım 11 adım duasını allah rızası için siz de dua benim için Tarifsiz bir sıkıntı bu Yaralarımız aşağı yukarı aynı beni anlayacağınızı düşünüyorum Dualarınızı bekliyorum Teşekkürler

ALLAH yardimcin olsun
belki senin icin böylesi daha hayirlidir
ALLAH'tan herzaman "hayirlisini" iste
istersen bide sen "istihare namaz"i kil
senin icin hayirli mi degil mi ALLAHtan iste

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #49
Prof. Dr. Sinsi

aşkınbüyüsü Nickli Üyeden Alıntı

3-Sol taraf neresidir?

örnek;

Emeğine sağlık! Çok matrak ve orjinal yorumlar yapıyorsun tebrik ederim Mizah yeteneğin harika!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #50
Prof. Dr. Sinsi

umutsuz27 Nickli Üyeden Alıntı

slm arkadaslar gercekten dılek kabul oluyomuu ben bugun uye oldumm insilah duasımı okuncak
--------------------
bende denemek ıstıyorum bu duayıı ama insilak bılen varsa yazarmı lutfenduasını bılmıyorum
--------------------
rıca etsem belalım su ınsırah duasını yazarmısn ve tam olarak nasıl yapılcakkk lutfen cvp beklıyorum tskler sımdıdenn allah razı olsunn
--------------------
lutfen belalım nasıl
yapılcagını tam yazarmısın ve ınsılah duasınıdaa

siz ciddi misiniz?
hala nasıl yapılacak anlatır mısınız diyorsunuz ve inşirah suresini soruyorsunuz
tam 87 sayfadır nasıl yapılacağı en ufak ayrıntısına kadar tartışıldı bu 87 sayfa içinde de inşirah suresi en az 4-5 kere verildi lütfen biraz daha zahmet edip sayfaalrın tamamını araştırın
lütfen biraz daha dikkatli olalım eski sayfalarda sorduğunuz soruların cevabı defalarca verilmiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #51
Prof. Dr. Sinsi

İnşirah dua değil süredir Mekkede nazil olmuştur

Elem neşrah leke sadrek; ve vâda’na anke vizrekelleziy enkada zahrek; ve refâ’na leke zikrek Feinne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra Feizâ ferağte fensab ve ilâ rabbike fergab!

Anlamı:

Biz senin göğsünü açmadık (basiyretini genişletmedik) mi? Belini büken yükü üzerinden almadık mı? Nâmını yükseltmedik mi? Kesinlikle her güçlükle beraber bir kolaylık vardır! Hiç şüphesiz her güçlükle beraber bir kolaylık vardır Öyle ise, işlerinden kurtulunca diğerine başla; Rabbine yaklaş!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #52
Prof. Dr. Sinsi

umut88 Nickli Üyeden Alıntı

merhaba arkadaşlar
bu duayı gördüğümüzde o kadar umtulandık ki ablam eşinden ayrılmak üzere eşine göre herşey bitti sadece ablamın alışmasını ve ailemize açıklamasını bekliyor ama ablam eşini çok seviyor ve ayrılmak istemiyor
duayı görünce hemen yapalım dedik çok inandık onun için ben yaptım önce o da daha hayırlı olur die cuma gecesini bekliyor
ben pazar gecesi 2 de yaptım çok heycanlandım ama ben aynlış yöne dönmüşüm sağa sağa dönmeme rağmen kapının önündeydim yanlz ben adımlarımı 11 kez attıktan sonra duamla birlikte seslendim 11 kez duamıda ettim yanii duamı ederken çok farklı şeyler hissettim sanıırm heyecandandı ama çok etkilendim inşallah rabbim zorda kalan herkesin duası kabul eder dünde eniştem ablama beni yemeğe götür demiş sanki bişeyler oluyor gibi ama umutlanmakda istemiyorum lütfen sizlerde dua edinn tek ablam içinde değil dualarım eniştemde ayrılmak istediği için kötü durumda

selam,kıbleye durdunuz ya sol tarafınıza doğru yürüyeceksiniz doğu o şekil oluyor yani sol yanınız doğuya bakıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #53
Prof. Dr. Sinsi

merhaba arkadaşlar
bu duayı gördüğümüzde o kadar umtulandık ki ablam eşinden ayrılmak üzere eşine göre herşey bitti sadece ablamın alışmasını ve ailemize açıklamasını bekliyor ama ablam eşini çok seviyor ve ayrılmak istemiyor
duayı görünce hemen yapalım dedik çok inandık onun için ben yaptım önce o da daha hayırlı olur die cuma gecesini bekliyor
ben pazar gecesi 2 de yaptım çok heycanlandım ama ben aynlış yöne dönmüşüm sağa sağa dönmeme rağmen kapının önündeydim yanlz ben adımlarımı 11 kez attıktan sonra duamla birlikte seslendim 11 kez duamıda ettim yanii duamı ederken çok farklı şeyler hissettim sanıırm heyecandandı ama çok etkilendim inşallah rabbim zorda kalan herkesin duası kabul eder dünde eniştem ablama beni yemeğe götür demiş sanki bişeyler oluyor gibi ama umutlanmakda istemiyorum lütfen sizlerde dua edinn tek ablam içinde değil dualarım eniştemde ayrılmak istediği için kötü durumda

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #54
Prof. Dr. Sinsi

cyus Nickli Üyeden Alıntı

Sevgili Melek

O olmuyor bu olmuyor demekle kendine olan inancini yitirmene neden oluyorInsanoglunun hangisinin hayirli hangisinin hayirsiz oldugunu hemen anlayamadigindan bizlerde o olmazsa yapamam bu olmazsa olmaz gibi diyerekten kendimizimi bitiririz Bizler birer sabir agaciyiz, sabirla buyuyecegiz dallanip budaklanacagizBize kalan umudu yitirmemek devamli durumumuz iyi oldugunda da dua edecegiz kotu oldugunda da duaya devam

yo dualarım kabul olmayınca bile umudumu yitrmiyorum çünkü bazen hayır bildiğimizde şer şer bildiğimizde hayır vardır şuda var ALLAHTA kabul etmiyeceği duayı ısrrala etrimez heralde olmayacak duayıda ısrarla yapmayız innaıyorumki dualarımız ncevabı bir gün muhakkak gelecek sadace şunu demek istedim bazen herşeyi herkese anlatmamak daha iyi oluyor tılsım denilen olay gibi tılsımı bozuluyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #55
Prof. Dr. Sinsi

Sevgili Melek

O olmuyor bu olmuyor demekle kendine olan inancini yitirmene neden oluyorInsanoglunun hangisinin hayirli hangisinin hayirsiz oldugunu hemen anlayamadigindan bizlerde o olmazsa yapamam bu olmazsa olmaz gibi diyerekten kendimizimi bitiririz Bizler birer sabir agaciyiz, sabirla buyuyecegiz dallanip budaklanacagizBize kalan umudu yitirmemek devamli durumumuz iyi oldugunda da dua edecegiz kotu oldugunda da duaya devam

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #56
Prof. Dr. Sinsi

belalım Nickli Üyeden Alıntı

canlarım ben daha bugun üye oldum uzun zmandır takip ediyorum yazılarınızı allah hepinizden razı olsun bana pek yardımcı olan olmadı herkes ön yargılı davrandı olsun onlarda haklı ama insan kalbine söz geçiremiyor

ben bunu senlere önce 1 kaç kez denedim ve her denememde oldu şimdi yapmıyorum çünkü bi hocaya sordum yapma dedi bana rahatsız etme onları dedi ama ben çok inanıyorum bu duaya rabbim izin verirse yine yapıcam

abdest alıyosunuz 2 rekat allah rızası için namaz kılıyosunuz kıldıktan sonra oturdugunuz yerde
1 elham
1 inşilak
1 ayetel kürsi
okuyosunuz ve bunu sevabını öncelikle peygamber efendimiz ve ashablarının ruhlarına daha sonra abdulkadir geylanı hz ruhuna bagışlıyosunuz sonra oturdugunuz yerden kalkıyorsunuz 11 adım yürüyorsunuz 11 adımın sonundada 11 kere ya seyyidi abdul kadir diyip senin vesile ederek rabbimden şu duamı dilegimi kabul etmesini istiyorum diyosuz ben yaptıgım zaman 2 yada 3 gün sonra oldu allah hepinizin duasını kabul etsin amin

bunuda denedim 5 aydır yapmadığım dua kalmadı daha etkili bir dua bilen yokmu bence duanız kabul olunca akarabalrınıza ve arkadaşlarınıza demeyin nazara geliyor eskiden ne dilek dileseydim ne dua etseydim hemn kabul oluyordu herkes sen biliyomuydun ki öyle dua ediyodun diyordu şanslsın diyolardı bakın şimdi dualarım inş kabul olucakta olmuyacak demiyyeimde innayprum yineolucak ALLAHIN izniyle

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #57
Prof. Dr. Sinsi

Merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum bu foruma ve dikkatle okuyorumBen çok yanıyorum aşkımdan biz birlikteydik sürekli bitirip başlattı ama son aylarda artık eskisi gibi bitirip başlatmıyorda ben istersem veya çok yalvarır halde görüşüpte birleştiğimiz oluyor artık gururumu bile unuttum çok ağlıyorum her günama bana seni sevmiyorumda demiyor hiçde demedi bazen onu çok kızdırdığım zamanlar oldu o zmanlarda abna kötü konuşurduBen onunla sürekli iletişime geçiyorum durmadan son bir haftaya yakın zamandır bunuda yapmıyorum artıkDayanmaya çalışıyorum,tutuyorum kendimiAma iletişime geçtiğimde bana çok saygılı sabırlı yaklaşıyorseviyordum bende dedi bana ama ben tamamen tekrar dönmesini istiyorumBana bahanesi ailem dedi ve ayrıldıNe olur yardım edin allah rızası içinben kasemi cin diye bir dua var onu yaptım bu akşam 3 cüye okuyacağımama kaygılarım var çünkü 3 harfliler falanda dedilerFakat ben korkmadımduamı bitirince sanki dileğim olacak gibi geliyor buna inanıyorumallah hepimizin dualarını kabul etsin aminnnbirde bu 11 adım duasınında 3 harflilerle alakalı olduğundan bahsediyorlarne olur bana fikir verin
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #58
Prof. Dr. Sinsi

mrh, forumda iki yöntem var:

abdest alıyosun 2 rekat allah rızası için namaz kılıyosun sonra oturdugun yerde kalkmadan
1 elham
1 inşilah
1 ayetel kürsi
okuyosun ve yarabbim okumuş oldugum sürelerin sevabını öncelikle peygamberimize ve ashablarına ve abdul kadir geylani hz ruhuna bagışladım sen kabul et diyosun
sonra oturdugun yerden doguya dogru 11 adım atıyosun 11 adımın sonundada 11 kere ya seyyidi abdulkadir diyosun seni vesile ederek rabbime yalvarıyorum senin rızan için duamı kabul etmesini istiyorum diyosun

bide bunlari buldum:
Abdül-kadir-i Geylani vesilesi:
Allahtan bir hacet ve dileği olan,kıbleye karşı olarak: 1 Fatiha,1 İnşirah,1 Ayetel Kürsi okuyup sevabını Şeyh Abdülkadir i Geylani hazretlerine bağışladıktan sonra doğu tarafına 11 adım yürüyerek 10 kere "ya seyyidi Abdül Kadir!" deyip Allahu Tealadan isterse, Allah u Teala o mübarek zatın hürmetine hacetini lütfeder

,
sonra:

Abdülkâdir Geylânî hazretleri buyurdularki:
Bir kere de; "Her kim her rekatında Fâtiha'dan sonra on bir İhlâs okuyarak, iki rekat namaz kılarsa, selâmdan sonra da on bir defâ Allah'ın Resûlüne salât ve selâm getirip benim ismimi anarak yalvarırsa(Abdülkâdir Geylânî hazretlerinin yüzü suyu hürmetine diyerek), Allahü teâlânın izni ve yardımıyla derhâl işi görülür"

hangisini yapmaliyiz?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #59
Prof. Dr. Sinsi

benim için de et lapatya ben de ille dileğim olsun istiyorum aslında ama işte biraz da bundan kurtarmaya çalışıyorum kendimi 11adım duasını yaptım,ama sırf 7gün geçti diye bu olmadı anlamına gelmemeli tabi ki dileğim olsun benim için çok çok önemli birşey bu;fakat takdiri Allaha bırakmayınca sanki kabul olma zamanını biz kendimiz uzatıyoruz gibime geliyor artık çünkü bu duanın ne kadar etkili olduğunu tüm kalbiyle söyleyen bir sürü arkadaşımız var sitede onlarınki oluyor bizimki geç kalıyorsa mutlaka bir sebebi var demek ki inşallah bu sebep hakkımızda hayırlısır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #60
Prof. Dr. Sinsi

Serap, 11 adim duasi diye bir dua tabiki Kuran'da yok Yapilan islemin tumune 11 adim duasi demisler Yoksa kuran'da sana, namaz kilip ,sureleri okuduktan sonra doguya donde 11 adim atip 11 kere Abdulkadir Geylani de demiyor Namazda ve namazdan sonra okudugun sureler (fatiha,inşirah, aytel kursi) kuran dan tabiki Sen duani ederken bana asik olsun diye etme yine icinden o kimseyi gecir ama hayirlisi kimse onu cikart karsima de
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com