Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
istanbula, unutma, ödül

Unutma Beni İstanbul'a Ödül

Eski 11-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Unutma Beni İstanbul'a Ödül

Artistik direktörlüğünü Hüseyin Karabey'in yaptığı "Unutma Beni İstanbul" filmi, "18 Uluslararası Rabat Film Festivali"nde, "En İyi Film Ödülü" aldı

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği Başkanı Mehmet Güleryüz tarafından yapılan açıklamaya göre, 22-30 Haziran tarihleri arasında Fas'ta düzenlenen ?18 Uluslararası Rabat Film Festivali?nde, ?Unutma Beni İstanbul?, ?En İyi Film? seçildi

Artistik direktörlüğünü Hüseyin Karabey'in yaptığı film, 6 farklı yönetmenin çektiği 6 kısa filmden oluşuyor Senaryo danışmanlığını Petros Markaris'in yaptığı film, gerçek öykülerden yola çıkılarak hazırlandı 15'er dakikalık kısa filmlerin yönetmenleri ise Hany Abu-Assad, Stefan Arsenijevic, Aida Begic, Eric Nazarian, Stergios Niziris, Omar Shargawi, Josefina Markarian

Bu arada, Türkiye'nin ?Onur Konuğu? olduğu festivalin Türk Sineması bölümünde, Semih Kaplanoğlu'nun ?Bal?, Reha Erdem'in ?Kozmoz?, Seren Yüce'nin ?Çoğunluk?, Çağan Irmak'ın ?Babam ve Oğlum?, Yılmaz Güney-Şerif Gören'in ?Yol?, Mahsun Kırmızıgül'ün ?New York'ta Beş Minare? filmleri seyirciyle buluştu

Ayrıca festivalin ?Onur Ödülü? de yönetmen Ertem Göreç'e verildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com