Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çiçekleri, günlükleri, namaz

Namaz Çiçekleri Günlükleri:)

Eski 08-02-2012   #16
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Ece Zeynep

İkrime FIRAT

Selamun aleyküm
Etrafımda benimle aynı hayat görüşünü paylaşan insanlar görünce çok mutlu oluyorum Rabbim sizlerden razı olsun Tevafuk eseri arama motoruna namaz yazınca ilk sırada sizi gördük

Namaz çiçekleri sloganı çok hoşumuza gitti Biz bir iki haftadır kızımla yan yana namaz kılıyorduk gerçi ama sizi okuyunca daha bir şevk ile yavrumun kalbindeki namaz kıvılcımını onu sıkmadan bir ateşe çevirebilirim diye düşündüm Malum ahir zaman

Kızım Ece Zeynep şuan yedi yaşında ve ben onun binlerce genç gibi zayi olmasını istemiyorum Allah ve Peygamber sevgisi ile büyümesini, her adımında kulluk bilinci içinde olmasını ve dini kurallar çerçevesinde bir ömür sürmesi tek gayem Bence imandan sonra en önemli ikinci olgu olan namaz'ın, yemem içme gibi zaruri bir ihtiyaç olduğu bilinci ile yalamasını çok istiyorum

Nasıl ki uyumak, yemek, içmek vb bedenimiz için öncelikli yaşam şartı ise namaz da ruhumuzun yaşaması için yegâne besinidir Namaz kılmayan bir insan bence ölmüştür Beden yaşar fakat ruh ölüdür Maalesef etrafta yaşıyor görünüp de aslında ruhsuz dolaşan çok insan var Rabbim her mümin'e namaz bilincini nasip etsin (Ece Zeynep'in annesi)
1Gün: Ece Zeynep elhamdülillah namaza yabancı olmadığından kampanyaya büyük ilgi gösterdi ve heyecanla seccadesini kaptığı gibi anne hiçbir vakti kaçırmamalıyım yoksa namaz çiçeği olmayı
hak edemem dedi Sabah namazına kaldıramadım çünkü bir gün öncesinden aşı olmuştu biraz huzursuzdu İlk günden sıkılır diye korktum açıkçası! Ama sabah onu kaldırmadım diye epeyce bir surat astı! Hemen kazasını kıldı Gün içerisinde anneannesiyle buluşup büyük anneannesine gittik Orada da her vakti özenle ve hevesle kıldı Namaz çiçekleri kampanyasını herkese anlattık Büyükleri, destekleyici ve övücü sözler söylediler Anneannesi beşinci günün sonunda sürpriz bir hediye alacak Namazlarımızı hevesle kılmamızın bir sebebi de bu sanırım

2gün: Bugün kalabalık bir akraba topluluğuyla Silivri’deki yazlığımıza gittik Orada da maşallah haydi namaza der demez hemen sözümü dinledi Her vakitte abdest aldırmıyorum Namazı sevdireceğim diye büsbütün uzaklaştırmaktan korkuyorum Bu yüzden çoğunlukla farzları kıldırıyorum İstemiyorsa sünnet için zorlamıyorum Namaz sırasındaki esnemelerini, kaşınmalarını da görmezden geliyorum

3gün: Küçük namaz çiçeği Ece Zeynep hanım maşallah azim ve gayretinden fire vermeksizin bugün de Rabbinin huzuruna beş vakit çıktı İnşallah şahit olan melaike i kiram da yavrumu alkışlamış ve yüce yaratanımıza övmüşlerdir

4gün: Yavruma namazlarına bu kadar önem verdiği için onunla gurur duyduğumu söylüyorum Bu yaşında beş vaktini de kıldığı için Allah'ın onun sayesinde beni de cennetle ödüllendirebileceğini söyledim ve ona müteşekkir olduğumu belirttim Çok sevindi Evlatların yapıp ettiklerinden ana babaların da Allah katında sorumlu olduklarını anladı Okuldan gelince yemeğini yiyor ve hemen abdestini alıp namaza duruyor Tabii benim eşliğimde Tesbihatını da yapıyor Artık daha da serileşti İyi mi yapıyorum bilmiyorum ama yalnızca farzları kıldırıyorum Birden yüklenmek istemiyorum Soğursa bir çuval inciri berbat ederim hafazanallah

5gün: Ece Zeynep elhamdülillah 6 yaşında umre yaptı Kutsal yerleri ziyaret etti Peygamber sevgisiyle büyüdü (ve öyle de devam ediyor inşallah) Bunu arada hatırlatıyorum hatıralarını canlı tutabilmek için Küçük yaşında o mübarek beldelere gittiği için ne kadar şanslı olduğunu bu yüzden de buna layık olması gerektiğini söylüyorum Gelgelelim neticede yedi yaşındaki bir ahir zaman çocuğu olarak o da bir
İnternet, tv çocuğu Sonuçta çocuğumu bir fanusun içinde yaşatamam ama elimden geldiğince kontrollüyüm ve ona zamanın tehlikelerini anlatmaya çabalıyorum Namaz çiçeği olmasına çok az kaldı Çok heyecanlıyız

26 Nisan 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #17
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Sevdegül

İkrime FIRAT

SA

Ben internette kampanyanızı gördüm ve katılmak istedim Kızım 6,5 yasında ve bu kampanyadan ona bahsedince çok heyecanlandı
Özellikle karneden de bahsettim Hemen başlamak istedi Biz 25052008 de başladık Özellikle benimle beraber kılmaktan daha çok hoşlandı Bir akşam namazını babası ile kıldırdık Bir öğlen namazını anneannesi ile kıldı

Diğerlerini benimle beraber kıldık her ezan okunduğunda hemen abdestini alıp hadi anne namaza diye beni kaldırdı Sadece 2 sabah namaza uyandırmak istediğimde kalkamadı ve bende fazla zorlamadım onu Ama aslında gerçek şu ki ben kızımı namaza alıştırmaya çalışırken o beni namazımı vakti girer girmez kıldırmak konusunda uyarmış oldu Çünkü ben namazı biraz geciktirip kılanlardandım ama kızım ezan okunur okunmaz hadi namaza diye beni çağırdı
Sonuç olarak kızım namaza ısındı ve kısa tesbihatları yapmayı öğrendiği bazı bildiği kısa sureler vardı Onlarla beş günlük namazını tamamladı Burada bir annenin çocuğuna ilk namazım kutlaması yaptığını okumustum Bende böle yapamaya kara verdim Fakat namazı bitirdiğimiz gün cumartesi günü yapamadık 02062008 pazartesi kızım ameliyat oldu ve ameliyatına girerken abdest aldı ve büyüklerinden dua istedi

Bu tamamen onun aklına geldi ve bizde ona hayranlıkla teşekkür ettik bu kadar duyarlı olduğu için beni en çok duygulandıransa kızım ameliyattan sonra kendine geldiğinde ilk söylediği su oldu Anne bugün bütün namazlarımı kaçırdım demesi idi

Salı akşamı bir pasta alarak onu tebrik ettiğimizde bundan çok memnun oldu Sonuç olarak böle bir kampanya başlatarak bizlere çocuklarımıza namaz bilincini kazandırmak konusunda bilinçlendirdiğiniz için size teşekkür ediyorum Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah
Selam ve dua ile kalın
Değerli Namaz Zamanı ailesi; gönderdiğiniz belge için cok teşekkür ederim Gercekten bu, kızımı cok memnun etti Bu kampanyayı herkese duyuruyoruz Çocukların böyle bir teşvikle namazı sevmeleri gercekten önemli Emeğinize sağlık
RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
SEVDEGÜL CETİNKAYA'nın annesi

7 Haziran 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #18
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Mustafa

İkrime FIRAT

Sevgili Namaz Zamanı
11 yaşında Mustafa adında bir oğlum var 3 aydır namaz kılıyor 7 yaşından beri de hiçbir cuma namazını kaçırmıyor

Oğluma namaz hediyesi de aldık çok sevindi Ama ben ona daha değişik birşey yapmak istiyordum Onu onurlandıracak ne yapabilirim diye düşünüyordum Tesadüf olarak sitenizi buldum ve Namaz Çiçekleri Kampanyasını gördüm Oğluma kampanyadan bahsettim Anne biz de katılalım dedi Namazla ilgili diplamasının olması ve odasına asacağız fikri onu çok memnun etmişti Şimdi merakla diplamasını bekliyor Bu güzel kampanya için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Sevgilerle
Sevgilerle Mustafa'nın Annesi

14 Haziran 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #19
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Rana

İkrime FIRAT

Namaz çiçeği etkinliğinden bahsedince kızımın çok ilgisini çekti, anne bende namaz çiçeği olmak istiyorum dedi Namaz kılmayı biraz öğretmiştim ama etkili bir başlangıç nasıl yaptırırım diyordum
Bu iyi bir fırsat olur inşallah Akşamdan planımızı yaptık, saatimizi kurduk sabah namazına,
1gün
sabah namazına çağırdım kalkması zor olmadı ama çok uykulu olduğu için abdest almak istemedi, bende fazla zorlamadım abdestsiz kıldı Öğle namazı yaklaşınca hadi kızım abdestini al diyince hemen aldı ve namazımızı beraber kıldık İlk gün den sıkılmasın diye öğle ve yatsı namazlarının sünnetlerini kıldırmadım, böylece ilk günümüzü tamamladık

2 gün
Sabah namazına biraz zor uyandı Akşam geç yattığı için, ama yinede kalktı bu sabahta abdest almadı, olsun önemli olan namaza alıştırmak nefret ettirmek değil biz büyüklere bile sabah kalmak zor gelirken küçücük çocuklara sabahları abdest konusunda ısrar etmek abes olur Öğle namazını gezmeye gittiğimiz yerdeki camide kıldık, camide daha içtenlikle kıldığını hissettim, çok mutlu oldum Annelere tavsiyem imkânınız varsa çocuklarınızı sık sık camiye götürün İkindiyi akşam ve yatsıyı da güzel bir şekilde kıldı tabi ki abdest alarak
3 gün
Bu gün okul olduğu için öğle namazını kılamadı Bende ikindinin ardından kazasını kıldırdım Bu gün biraz sıkılmaya başladı yatsıyı da kılamadı Bende biraz ümitsizliğe kapıldım Yanlış mı yapıyorum diye sonra pastadan diplomadan bahsedince biraz daha çaba gösterdi

4 gün
Bu günde biraz sıkılarak biraz namazda kıpırdanarak tamamladı
5 gün
Artık son günümüz kızım Rana’dan 7, bir vakit seçmesini istedim Oda sabah namazını seçti seçme sebebini söyleyince çok hoşuma gitti sahura kalkmayı çok severdi Kalkamayınca üzülürdü İşte sahura alışmak için seçmiş Bende Rana okuldayken pasta yaptım Üstüne namaz çiçeği Rana yazdım çok sevindi Bu günde Allah’a şükür namazını tamamladı inşallah ömür boyu aksatmadan kılar Bu siteyi hazırlayanlarda Allah razı olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2012   #20
Prof. Dr. Sinsi

Namaz Çiçeği Mustafa

İkrime FIRAT

Namaz kılmayı kardeşime bir kaç yıl önce öğretmiştik, fakat çoğu zaman isteksiz kılıyordu, bazen zorluyorduk kılması için Acaba yanlış mı yapıyoruz diye düşünüyorduk

Maalesef yasadığımız yer sebebiyle dinenimizi ev dışında başka yerde pek öğrenme fırsatı yok

Namaz çiçekleri kampanyasını görünce, diploma onun için güzel bir sürpriz olur diye duşundum Kendisine kampanyadan ve diplomadan bahsetmedim, sadece namazlarına daha dikkat ederse bir kaç gün içinde küçük bir sürpriz yapacağımı söyledim

1gün: Sabah namazlarına kaldıramadım, kıyamadım, sabah erken kalkıp okula gidiyor çünkü Maalesef öğle namazını da vaktinde kılamıyor yine okul nedeniyle, ama okuldan geldikten sonra ikindi namazını vaktinde kılıyor, ardından da sabah ve öğle namazının kazalarını Aksam ve yatsıyı yine zamanında kılıyor Yatsı namazlarını bazen tümüyle kılıyor, bazen farz ve vitir, bazen de tamamıyla atlatıyor Çok yorgun oluyor ve erken yatağa gidiyor Bende zorlamıyorum

2 gün: Sabah namazına yine kaldırmadım İlk günde olduğu gibi yine bazı namazlarını vaktinde kildi, bazılarını ise kaçırarak kazaya bıraktı Tabi bütün vakitlerde kendisi düşünemiyor, çoğu zaman biz hatırlatıyoruz kendisine namaz vakti olduğunu Hiç zorlamadık, sadece hatırlatıyoruz

3 gün: Bugün cumartesi olduğu için sabah namazına kalktı, hem de tek basına, hiç kimse uyandırmadan, hatta gelip beni bile uyandırdı, çok sevindim Evimizde ezan okuyan saat var, sabah ezanini duyunca uyanmış ve abdestini almış Beni de uyandırdı beraber kildik Bugün bütün namazlarını vaktinde kildi kazaya bırakmadı Tabi yine vakitleri biz hatırlattık

4 gün: Bugün pazar ama sabah namazına uyanamadı Diğer namazlarını yine vaktinde kildi

5 gün: Bugün son gün, yine hafta içi bir gün ve yine bazı namazlarını zamanında kılamıyor, kazaya bırakıyor Önceleri namaz vakti olduğunu hatırlatınca, yorgun olduğunu ve daha sonra kılmak istediğini söylüyordu Ama simdi bir kere hatırlatınca hemen yapıyor 5 günün sonunda, namazlarına daha dikkat ettiğini gördüm Kendisine küçük bir hediye aldım ve yine bir sürpriz olacağını söyledim, tabi diploma olduğunu yine söylemedim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com