Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Ödev Yardım Talebi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
edebiyattarih, ilişkisi

Edebiyat-Tarih İlişkisi

Eski 11-11-2006   #1
stubborn

Edebiyat-Tarih İlişkisi

arkadaşlar bizim yazılıda edebiyat-tarih ilişkisi çıkıcak ve bu konu kitapta açıklanmamış eğer bilen yardımcı olacak olan varsa lütfen yardım etsin acilll çünkü yazılı olcaz lütfen kısa bişe de olsa bu konuyu bulabilirseniz sevinirimmelekkkkkkkkk melekkkkkkkkk
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-11-2006   #2
90burcu

tarih,insanlığın geçmişini,kültürel,,ekonomik ve sanat alanındaki gelişme ve deişmeleri,yer ve zaman göstererek inceleyen bilim dalıdır;mümkün olduğu kadar belgelere dayanır
edebiyat tarihi,aynı incelemi edebiyat eserlerini esas olarak yaparikisi arasında önemli benzerlikler vardır ikiside belgelere dayanırmesela orhun abideleri ve dede korkut hikayeleri,hem edebiyat tarihi hemde tarih bakımından vazgeçilmez belgelerdiryunan şairi homeros'un yazdığı ilyada ve odysseai,iran destanı şehname,fin destanı kalevala,yazdıkları döneme ışık tutar;aynı zamanda edebiyat eseridir ve bu dillerde yazılmış güzel örneklerdirseyahatnameler,tezkireler,hatıralar; edebiyat tarihinin temel malzemesidir
tarihçi ve edebiyat tarihçisi,tarafsızdır,belgelere dayanarak inceleme yapar ve neticeler çıkarır

(geçen sene edebiyat kitabımdan yazdım inş işine yararMEB kitabı)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-16-2006   #3
stubborn

çok teşekkür ederim
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com