Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürk, biliyormuyduz, bunları, ile, ilgili

Atatürk İle İlgili Bunları Biliyormuyduz!!!

Eski 07-23-2007   #1
[YaSiN]
icon111

Atatürk İle İlgili Bunları Biliyormuyduz!!!

Atatürk`ün dünyada `Başöğretmen' sıfatlı tek lider olduğunu Bir geometri kitabi yazdığını, üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin Türkçe isim babasının bizzat Mustafa Kemal Olduğunu
Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu
''Atatürk'' çiçeği'nin adını, çiçeği bulan Wanderbit Üniversitesi profesörlerinden Doktor Kirk Landin`in koydugunu ve bu çiçeğin tüm dünyada bu isimle üretilip satıldığını
Kurtuluş savaşımız sırasında yenip esir aldığımız Yunan başkomutanı Trikopis`in, görevinin devamında ve emekliliğinde, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu
Atatürk'ün ''Mimber'' adında bir gazete çıkarttığını ve 52 sayı yayımlanan gazetede ilk defa sansür kelimesi geçtiğini
Kurtuluş savaşında rütbe alan bir çok kadın askerlerimizin olduğunu, dünya tarihine geçen tek bir üsteğmenimizin olduğunu, Üsttegmen Kara Fatma'nın 700 erkek, 43 kadından oluşan bir müfrezenin reiseligine bizzat Atatürk tarafından atanmış olduğunu
Bir röportajda Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?" diye sorulduğunda "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı Biz müracaat etmeyiz üye olmak için, davet gelirse düşünürüz" dediğini ve bunun üzerine BM yasasının değiştirildiğini ve üyeliğe davet edilen İlk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu
1938'de, General Mc Arthur'un en zor, en problemli, en buhranlı döneminde, danışman, senatör ve bakanlarından oluşan yüz yirmiden fazla kişiye; "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim" dediğini
1938'de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde; "Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiğini
1996'da Haiti Cumhurbaşkanının vasiyetinde, mezar taşına yazılmasını istediği metinde; "Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm" yazdığını
2000'de ABD Başkanı'nın milenyum mesajında; ''Milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür Çünkü O yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir" denildiğini
2005'de Amerika'nın en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Mr Johns`un önerisinin "Türkiye ekonomiyle savaşta bir tek Atatürk' ü örnek alsın Yeter" olduğunu
Veee; 2006'da ise AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılmasının adice istendiğini

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-24-2007   #2
yosun_26

bu bilgileri daha önce slayt şeklinde vermiştim ben ama yazılı olarakta bulunması gerekiyo bence teşekkürler yasin
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-24-2007   #3
[YaSiN]

ölemi bilmiodum iii olmuşş o zmn yazılı vermmem tşkkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-03-2007   #4
RaHaTSiZ

Veee; 2006'da ise AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılmasının adice istendiğini

~~ Amaçları ne kadarda belli dimi ~~

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-30-2007   #5
onder ucar

paşama yakışır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-19-2007   #6
önder uçar

atam ruhun şad olsun
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com