Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aksaray, hizmetler, sosyal

Aksaray Sosyal Hizmetler

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Aksaray Sosyal Hizmetler

Aksaray Sosyal Hizmetler

İlimizde korunmaya muhtaç kişilerin yararlanmasına sunulmak üzere; bir çocuk yuvası, bir yetiştirme yurdu ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı bir huzurevi bulunmaktadırÇocuk yuvası 0-6 yaş grubunda 20, 7-12 yaş grubunda 42 olmak üzere toplam 62 çocuk , Yetiştirme yurdunda 92 korunmaya muhtaç çocuk, huzurevinde ise 80 bakıma muhtaç yaşlı vatandaşımız olmak üzere toplam 234 kişiye hizmet verilmektedir

İL MERKEZİ VE İLÇELERDE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKIFLARININ FAALİYETLERİ

Vakfımız aşevinde haftanın 6 gününde (Pazar Hariç) her gün 549 vatandaşımıza sıcak yemek yardımı yapılmaktadır 2006 yılında aşevi giderleri olarak toplam 9215400-YTLsı harcama yapılmıştır

İlimiz Merkezinde ve Kasaba – Köylerimizde Eğitim Gören fakir ve muhtaç öğrencilerimize 4000 adet Kışlık Kaban, 4000 Adet Kışlık Bot, 1000 Adet Önlük, 1000 Adet Pantolon, 6000 Adet Kırmızı Kalem, 5000 Adet Silgi, 30000 Adet Kurşun Kalem, 14000 Adet Defter alınmış olup toplam harcama 16115300-YTLdır

2005 – 2006 Kış sezonunda İlimiz Merkezinde ve Kasaba – Köylerimizde 16742 vatandaşımıza 10000 ton kömür yardımı yapılmış;

2006 – 2007 Kış sezonunda İlimize tahsis edilen kömür miktarı yine 10000 ton olup, bugüne kadar toplam 8734 vatandaşımıza 4697 ton kömür yardımı dağıtımı yapılmış olup, dağıtım çalışmalarına devam edilmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com