Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adası, adım, palmiye

Adım Adım Palmiye Adası

Eski 09-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Adım Adım Palmiye Adası

Adım adım Palmiye adası

Adım adım Palmiye adası
Dubai' de geçtiğimiz yıl ilki yerleşime açılan Palmiye Adası, kelimenin tam anlamı ile müthiş bir mimari zeka ürünü İşte adım adım Palmiye Adasında bir gezinti

Arap Körfezi'nde İnşaatına 2002 yılında başlanan ve 2010 yılında bitirilmesi plananlan suni adaların ilki 26 Kasım 2006'da hizmete açıldı Dubai'nin suni harikalarından ilki olan Palmiye Adası Palm Jumeirah'ın ilk yerleşimcileri, 30 Kasım'da adaya ayak bastı

Arap Körfezi üzerinde inşa edilen palmiye adalar; Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali ve Palm Deira, yatırımcı firma Nakheel'e göre 'dünyanın sekizinci harikası' olacak

Süper bir ada

Dünyanın en geniş arazi ıslah projesi olan 31 km2'lik ada grubu Palm Jumeirah, milyonlarca ton kum ve taşın beş yıl boyunca Körfez'den ve taşocaklarından çıkarılmasının ürünü Palm Jumeirah, 2010 yılında tam olarak bittiğinde, 60 bin sakini, 32 otel ve onlarca alışveriş noktasındaki 50 bin çalışanı ile tam bir yerleşim merkezi haline gelecek

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com