Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çevirgel, duası

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #16
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

merhaba arkadaşlar iki hafta evvel çevirgel duasını yapmıştım biteli 1 hafta oluyor işte tabi sırf bununla kalmadım esmlarımı çektim, ve sitede bir çok duayı yaptım okudum dün gecede Abdulkadir geyrani hzlerini duasınıda okumuştum yaklaşık 1 aydır azım kuruyana kadar dua ediyorum ama ne gelen ne hal hatır soran var dayanamadm bugün ben aradım arkadaşımı daha doğrusu eski arkadaşımı çok şaşırdı aricamı tahmin etmiceni söyledi ilk önce havadan sudan konuştuk iş güç muhabbeti, tabi ben belli bi süre dayanabildim ve koyvergittim tutamadım kendimi birzda duaların gücü inanç ve umut vardı içimde ona dinayen konuştum bugün itibariyle tam 2 ay oldu ayrılalı ve nedediysem ne söylediysem halen ve halen olmaz bitti ben unutmak için işe veriyorum kendimi sende öle yap işe yarıyor dedi içimdeki tüm umutlar söndü kızdım kinlendim birazda ve bu akşam bir daha çevirgel okicaktım birdah başlıcaktım planım buydu ve artık şevkim kırıldı yapmicam çünkü canım istemiyor umarım herkesin duası kabul olur Allah yar ve yardımcınız olsun bari sizin olsun
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #17
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

ya allah askına ne büyüsü duaya bı bakın Allah Peygamber 4 melegın adı kudretlı ne varsa yazıyor büyü diyenler çarpılacak bıse değilherkes değişik yontemler yazmıs ben 2rekat namaz kılıp hergun 7 kere okuyorum benı henuz aramadı ama kucuk kucuk kıpırtılar basladı ve bu 3gun okumamın sonunda oldu ınsanın kalbı nıyetı temız olunca Allah gerı cevırmez kımınınkı 3okumasında kımınınkı 7okumasında kımınınkı sonra donecektır bunu Rabbım bılır gönülden ıstemek dılemek yeterlı bence
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #18
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

merhaba arkadaslar selamlar beni dinleyecek bu duayi iyi bilen yada benim derdime derman olacak bir dua verebilirmi ben turkiyede yasamiyorum o yuzdeb sela ezan da yok burada internetten bakip saatlere oyle namaz kiliyorum derim su ben belcikada yabanci ile evli idim dini nikah kiymistim bosadim ayrildim simdi ayri yasiyoruz bosanamadik daha ve 2 sene once birini sevdim ve asik oldum hemde oyle bir ask degil mukemmlel bir aski ole birbirimizi cok ama cok seviyorduk biz dinimizce haram oldugu icin hemen dini nikah kiydik ve iliskimiz cok guzel gidiyordu ailesi bana karsi cikti evlenmis ayrilmis diye esim ailesini benim icin terketti ve ben o aralar belcikaya devamli gidip geliyordum cunku burada cocuklarim vardi gormem lazimdi ve oturum hakkim bitmesin diye geliyordum gelme aralarinda esim en son beni hic sevmeyen teyzesi nin evinde oturmaya karar verdik ne olduysa o evden sonra oldu burada evrak islerim vardi onlari halletmek icin geri doondum ve esimi bunaltmaya baslamislar birak onu bilmem ne falan esim kizmis onlara ben seviyorum demis kocami teyzesi gelip alacam seni oradan demis esimde kacmis evden ben oo arada ulasamadim esime aradan 4 gun gecti ve esime ulastim annesi ve babasi ile bulusmak icin balikesire gitmis ti hersey buraya kadar ask ve sevgi ile beni cok savundu cinku delicesine asiktik birbirimize son gun internette konusurken esimle agliyordu ben sakinlerstirdim benimle ilgili sorun yok demi dedim yok hayatim dedi babasi ve annesi ile bulustuktan sonra birdaha haber alamadim ve ogrendim babasina donmus babasindan kacan bir insan nasil doner cunku babasi dayakco bir insan aradan bir gun gecti babasini aradim ve agza alinmayacak kufurler yedim bitak kizimi mahvettin diye esimi bana vermedi telefona bende bunalima girdim 9 gun boyunca yemek yiyemedim ve gecenlerde kalp krizi gecirdim hastaneye kaldirildim uzuntumden su an berbat durumdayim elimden geldigi kadar 5 vakit kilmaya calisiyorum namazimi dualarimi ediyorum ben hic bir hata yapmadim bana bir mail atti boylesi olmasi daha iyi ikimiz acisindan diye mail kavgalarimiz olmustu bunlari bana bahane etti aile icin kavgada olur vurmamak gerekir ama insan o anda sinirden vuruyor iste onlari hic yuzume vurmazdi adeta bana asik deli divane olurdu ne zaman babasi annesi ve teyzesi iel bulustu esim benden koptu ben kalbim dayanamadi buna gecen gun kalbim tekledi ve yere yigildim gunlerdir agladim yalvardim maillerde turkiyeye kesin donus yapacam diye ama nafile telefonlarini kapatti ulasamiyorum maillerime 150 adet mail yolladim 3 adet geldi yani anliyacaghiniz esim benden bir sanda gitti ikimizinde yemini vardi birbirimizi aldaatmadigi surece ayrilmayacaktik oyle bir yemin ettikki sevgimizden askimizdan ben onumu goremez oldum onun askindan ve simdi gitti gecen bir dua okudum yadim camdan iple baglanacak diye olmadi ben simdi dun gece cevirgel i okudum ama secde yapmadim cunku cok kisi kafa bulandirdi burada hangisini okucam hangisi dogru anlamadim esime kavusmak istiyorum inaninki belkide sonum geldi yemek yemez asiri derecede sigara icer oldum yalvaririm bana yardim edin bu cevirgel orjiali hangisi ve nasil okunur ve secde edilecek diyor bu nasil olacak namaz kilar gibimi tekbir alip ellerimizi bagliyayiptami nasil aciklama yapin lutfen bana yardim edin yalvaririm allah rizasi icin ben tahmin ediyorumki esime buyu yapmalarindan bu buyu ise nasil anlariz nasil bozulur ben turkiyede olsam sorun yok hocaya giderim ama beim bu bolgemde cami yok imam yok musluman yok acil yardimlarinizi bekliyorum esimi cok seviyorum gunlerdir yaptigim isledigim gunahlarinmin tovbesini ettim namazimdan sonra hep istedim esimi dua ettim eskiden esim benim hastanede oldugumu bilseydi deliye donerdi arkadaslarim haber vermisler mail yolu ile ama cevap bile yazmamis bir anda bir gunde nasil oldu bbenden sogudu yalvaririm bana yardim edin bilen biri varsa bu sorunumu halledelim bu dua hergun okunsa geceleri kac defa ben hergun okusam bin defa deseniz okurum cunku esimi cok seviyorum aci cekiyorum kibleye donerekmi niyet ederken nasil niyet edicez ben biraz yabanciyim boyle konulara benim gibi bir insanin cok dua sini alirsiniz tesekkurler bana ulasirsaniz msn den daha iyi olur lutfen bana yardim edin kartanem-ben@windowslivecom ne olur gelin bana yardim edin allah rizasi icin
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #19
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

SCARRED Nickli Üyeden Alıntı

soru: "Namazı doğru kıldım mı?"
yanıt: "Abdesti doğru almış mıydın?"

Yardım dilemek + kanalize olmak Bunun önemini yadsıyamayız

Bir önerim var: eğer inanmıyorsan, içinde kuşku varsa deneme, çünkü sonradan "ben yaptım, tutmadı" diyebilir ve kendi kuşkularının sorumluluğunu duaya yükleyebilirsin Dost önerisi

Güzel katılıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #20
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

slm herkese benimde sevdigim beni bıraktı ne kadar kötü oldugumu bir dilin bütün sözcüklerini kullansam anlatamam o gittiginden beri dünyam kararmış şimdi allaha sıgınmışım dualarla ve bende çevir gel duasına başladım 3 gün oldu 7kez üstüste okuyorum ondan önce iki rekat namazda kılıyorum ondan öncede bazı dular okuyorum umarım özgürüm bana döner eger dönerse size söyleyecem
--------------------
ne şekilde olursa olsun içten inanarak okuyun yeter bence vakti yeri önemli degil

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #21
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

inanç Nickli Üyeden Alıntı

çok teşekkür ederim özgecim yalnız hangi duadan bahsettiğini tam anlayamadım sanırım eksik çıkmış yazdıların, tekrar yazarsan sevinirim allah razı olsun

canım esmaul husna bunlar
ya vedud
ya cebbar
ya latif
bin kere okuyorum
bi de bunları yap

allah kabul etsin

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #22
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

bu kesin dogrumu bn baska cevirgel biliyorum ya ama emın deilim
--------------------
merhaba ebruli bn cevirgel yapmıstım sorun varsa sor
--------------------
bakın ben de hangisi asıl dua bilmiyorum ama okumustum geçmişte ise yaradı bu sitede bi tane buldum bnm okudum la aynı gibiydi bnde onu aldım ama asıl gerçek olnnı bulan varsa bana da versin çnkü bn bndeki duayı bir arkadsındı ona geri verdim bulursam sizede veririm o arkadası arıyorum bulup sze de veririm ama gerçek oln mı bndeki ile bilmiyorum sölemesi bnden
--------------------
dush arkadasım kesin cuma gunu ve 1 adet mi eminmisin ? bn 7 kez okumustum ama hngi gun okudum htrlamıyoum üstünden çok zaman geçti kesin bişi söle
--------------------
ben size asıl çözümü sölüyorum eyup sultana gidin ve dua kitaplarına bakın kesinlikle var kitablarda en iyi çözüm hemen okumayın hüsna sabaha kadar uyuyamamıs çnkü demekki bir eksiklık vr ve abdestsiz okumayın temiz olun

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #23
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaşlar okumayın,ben denedim bütün yazılanları uygulayarak ama sabaha kadar rahatsız edildim uyuyamadım lütfen okumayın
3)ayağa kalkılır ;
Yarabbi falanın uykusunu ve kendisini bağladımuykusu ve kendisi aman bulmasın benim emrim olmadıkça benden ayrılmasın ve beni görmedikçe susuz otlar gibi yansın aşkım ile yüreği dolsun ön eteği at art eteği kamçı olsun gelsin beni bulsun bi ferman hüdai taala ismi şerif hürmetine 10 kere salavati şerif 1 kere Fatiha okuyunSAdakati kuranın ruhuna hediye ondan Hzisakın ruhuna ondan şeyhül ekber mukaddeme hazretlerinin ruhuna hediye ondan sonra duanın kabulüne Allahtan rica 3 kez Allahümme ellebbena Allahümme ellebbena Allahümme ellebbena ve secde Allahümme ellebena sıktırlı kalbixMuhammedinXbinXelacelü elacelü elacelü essahatü essahatü essahatü ervahan ervahan ervahan

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #24
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

güzel cevap benim hiç aklıma gelmemişti ya gidip kitap almaktüh bak görüyonmu desene kitapçı diye birşey varben taş devrinden kalmayım bilmiyorum kitapçıdan alabileceğimi bak aydınlık oldu birden benim için arkadaşım duayı yazan konuyu açan söylemiş demekki böyle yapılıyorsen namaz kılarken secdeye sonra yatarım dua okurken dua okumayım diyormusunherşeyin bir yapılışı varkafana göre de yapamazsındediğin doğru salavat getir niyet et falan filanama arkadaş başka bişey söylemiş burdasecde okunacak yer oturarak okunacak yer var konuyu okuyupta yazarsan daha iyi olurorta sayfadan yorumlara bakıp yorum yapma derim ben kal sağlıcakla
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #25
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaşlar çevirgel duasını okumak isteyenler gidip içinde çeviregel duası olan bir dua kitabı alsınlar ve içinde gerekli açıklamalar varöylede okumadan önce şunu yapayım falan değil bencesadece her dua ya başlamdan önce nasılki tövbe sonra salavat sonra niyet ederek başlıyorsak bunuda okumaya öyle başlanır,içinden nasıl geliyorsa öyle yapcuma gecesi ve cuma günü sala vakti okunması daha makbuldur
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #26
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaslar ne olur banada yardım edın cok zor durumdayım,2 yıllık nısanlım ortada hıc bırsey yokken bır hafta ıucınde ne gelıstıyse benı terkettı durduk yere nısanı attı,ne benım aılem nede onun aılesı hıc bırsey anlamıyor,ustelık hep bekledık ewlenecegımız gunu,tam ewlenecegımız zaman terkedıldım,ve cok zor durumdayım,nısanı atalı 2ay oldu ve hala umutsuzca donecegı gunu beklıyorum,onun aılesıde benım aılemde sasırmıs bı durumda,lutfen banada yardım edın zor durumdayım lutfen
--------------------
çevirgel duasını arkadasım tavsıye ettı,bende sıtede duayı ararken karsıma bu duala ılgılı bırsuru sayfa cıktı,en cok tartısılan sayfada burası oldugu ıcın sızden yardım almak ıstedım,benım kafam cok karıstı heryerde cevirgel duası var ve hep farklı sekılde,cevirgel duasınında tamamlayıcısı da varmıs,bununla berabermı okumalı,ayrıca sanırım bıde kadeh duası varms cevırgen duasıyla bıurlıkte okunan,arkadslar kafam cok karıstı nasıl okuycagmı ne okucagmı sasırdım lutfen yardım edın banada,sanırım dus arkadasımz cevırgen duasını orjınelını yazms,aynen o sekıldemı okucagm,ayrıca dua ederken bı kısımda secdeye egılın dıyor nasıl yanı namazmı kılacagım anlamdım arkadslar orayı,bu duaya baslamdan once nasıl hazırlık yapılmalı ve kacgun hangı gunler nekadar okumalıyım lutfen yardım edın

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #27
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaslar bu dua mı yoksa söylendigi gibi buyu bilmiyorum ama denemiştim gerçek oldu geri ye geldi ama bu sefer ben istemedim ve bizi kötü seylerle ayırdılar aniden bitti bu duayı okumustum geriye geldi hala da peşimde ama eger sizi sevmiyorsa kişi denemeyin benım sahsi fikrim su bu konuda bence dua çunkü 2 rekat namaz kılınıyor kötü bişi deil diye biliyorum duanın nasıl yapıldıgına uymak önemli ama bn en sonunda ALLAHIM DUA OLARAK SENDEN İSTİYORUM demiştim ve aradan çok geçmeden olmaya başladı ama sizi seven kişiye okuyun ( benım bunu yazmamın amacı insanlar bilinçli olsun diye yazdım ve sunu söylemek istiyorum en hayırlısını ALLAH tan isteyin giden zaten gitmiştir geri gelse ne değişecek seven zaten gitmezdi) ALLAHIN TAKTİRİ BUYUKTUR ONUN İŞİNE KARIŞILMAZ bu dua ile sorusu olan bana yazsın
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #28
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaşım benim elimde olan çevirgel duasında hiç bir şekilde cin falan geçmiyo,sizin bi yanlışınız olmasın,ayrıca her çevirgel duasıda orjinal olmayabilirbazı yayn evleri farklı farklı çıkarabilirlerşimdi çevirgel duasına da şöyle bir açıklık getirelimorda yazan türkçe anlamları iyi bir okursanız;ordaki yazılar rabbe yakarıştır,senin söylemek istediklerinin özenle toplanışıdır ama tabiki çok zorda kalınmadıkça bende okunmaması taraftarıyımzaten dua ederken hakkıma hayırlısı dilenirse heran bizi duyan rabbim duamıza ne şekide karşılık vereceğini o bilir
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #29
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

biri bana akıl versin ben bu siteyi bi çoğunuz gibi bambaşka şeyleri google'da ararken buldum ve bi süre misafir olarak takip ettim yazıları okudukça umutlandım yazılan pek çok şeyde de birilerinin dualarının kabul olduğunu, dileklerinin gerçekleştiğini gördükçe içten içe mutlu oldum hatta ama bana da bir iki gündür ama özellikle bugün, zaman zaman hepinize olan bişiy oldu sorguladım kendimce ne yaptığımı falan yani dua ediyorum, benimle iletişim kurmasını istiyorum 2 aydır beni hiç umursamayan birinin ve bunu düşündükçe umudum kırılıyo sanki inanın şu anda nefes alamıyo gibiyim okuduğunuzda diyceksinizki 2 ay ne ki, yıllardır sabredenler var; ama inanın benm durumum biraz daha farklı ve galiba benmki gibi bi durumda 2 ay uzun geliyo burdan anlatmakta zorluk çekeceğim bişey yaşadım biriyle ve ben şu anda bu suskunluğunu haketmiyorum tam olarak sevgilim bile olmadı bu insan benm, anlatması zor çevirgel duasını okumayı istiyorum yorumlarınızı okudukça daha da heveslendim hatta okumak için; ama benmki gibi bi durumda okumak doğru olurmu onu bilemiyorum içinizde bana yardım edebilicek biri var mı?
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #30
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

Niyetim kimseyi büyüye te$vik etmek degil, bu soru kafami gercekten fazlasiyla me$gul ediyorOnlar da kar$i taraflarin hayatlarina girerken ya da gönül kapilarini zorlarken hazirliksiz yakalami$lardir? iradeleriyle oynadilar araya ruhani yerine süslü sözler, hediyeler, türlü yalan vaadler sokarak
Öyküleri okurken inanin cok agladigim olmu$turYazilanlara bakiyom, ya$larina bakiyom icim burkuluyor Analar onlari elin heriflerinin kahirlarini ceksinler diye mi sancilar icinde dogurdu?!
Onlara ne yapilsa hakay sinirlendim
Bilen birisi bu sorumu mantikli bir $ekilde cevaplasin bir zahmetBenim gibi merak eden ba$kalari da vardir mutlaka

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com