Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Zeka Soruları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aldıran, cevap, işe

İşe Aldıran Cevap

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İşe Aldıran Cevap

Japonya'da saygın bir firmada yönetim, işe girmek isteyenlere bir soru sormuş ve soruya uygun cevabı veren kişiyi de işe almışlar

Sorunun ilginçliği bu sorunun doğru ya da yanlış cevabının olmaması

Yağmur bulutları apaçık çok şiddetli bir fırtınanın gelmekte olduğunu söylüyor

Karanlık yağmurlu bir gece, şimşekler çakıyor, gök gürlüyor, tam bir fırtına var ve siz arabanızla gece saat 0200'da yoldasınız

Genelde tek başınıza yolculuk yapıyorsunuz ve o akşam da öyle yaparak ıssız bir yolda ilerlemeye başladınız

Arabanız iki kişilik Ve ileride bir otobüs durağı görüyorsunuz

Arabanızla otobüs duraklarının yanından geçerken oracıkta bekleyen insanlar sizi hep hüzünlendirmiştir oldum olası

Çünkü otobüs durakları size geçmişinizi hatırlatmaktadır

Ve işte o yağmurlu ve fırtınalı gecede otobüs durağına yaklaşınca 3 kişinin beklemekte olduğunu fark ettiniz

Bunlardan; Birincisi bir hekim Sizi daha önce geçirdiğiniz kalp krizinden kurtarmış

İkinci kişi, çok yaşlı ve neredeyse ölmek üzere olan birisi

Üçüncüsü ise, hayatınızın rüyası, her zaman tanışmak istediğiniz birisi

Hava gittikçe kötüleşiyor ve arabanızda sadece bir kişilik yer var

Böyle bir durumda siz olsaydınız ne yapardınız?

Hemen cevap vermeniz gerekmiyor Düşünün unutmayın doğru ya da yanlış cevap yok Sizin tercihin önemli sadece

Görüşmeye girenlerin cevapları şöyle olmuş:

A) Hasta adamı en yakın hastaneye götürelim

B) hekim daha önce hayatımı kurtardığı için onu alırdım

C) Manen düşünürsem tabii ki hasta adamı alırdım ama kendi geleceğimi ve hayatım için her zaman tanışmayı arzuladığım bu kadını arabaya alırdım

Görüşmeye katılanların yüzde 90'ı aynı cevabı vermiş; "Yaşlı adamı alırdım"

Ama bir kişi farklı bir cevap vermiş ve o kişiyi işe almışlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com