Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Psikoloji / Sosyoloji / Felsefe

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alma, anketi, bedensel, ceza, çocukların

Çocukların Bedensel Ceza Alma Anketi

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Üniversite öğrencileri arasında yapılan araştırmaya göre, her iki gençten biri aile içinde bedensel ceza alıyor

Araştırmadan çıkan ilginç sonuçlardan biri, çocuklarına, annelerin babalardan daha çok bedensel ceza vermeleri Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr Asude Bilgin'in, 'Aile İçi Bedensel Cezaya İlişkin Bir Çalışma' başlıklı araştırması, dayakla ilgili çarpıcı veriler ortaya koydu Araştırmaya, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden 170 kız, 219 erkek olmak üzere 389 öğrenci katıldı 18-22 yaş arasındaki öğrencilerin yüzde 53,2'si bedensel ceza aldığını, yüzde 46,8'i ise almadığını söyledi Ceza alanların yüzde 33,4'ü annelerinden, yüzde 24,6'sı babalarından bedensel ceza aldığını belirtirken, hem annesi hem de babasından ceza alanların oranı yüzde 3,6 En çok ceza alınan dönem ise 6-10 yaş arası

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com