Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Hazır Mesajlar & Güzel Sözler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
güzel, ilgili, kuranla, sözler

Kuranla İlgili Güzel Sözler

Eski 11-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kuranla İlgili Güzel Sözler

Kuranla İlgili Kısa Güzel Sözler

Kuran-ı Kerim Hakkında Güzel sözler

“ Kur’an-ı Kerim’i lütfen kütüphanenize koymayın duvara çiviye asıp torbanın içinde saklı tutmayın Hergün okuyun Kur’an-ı Kerim’le sevginizi ilginizi alâkanızı kıraatınızı devam ettirin

* Hattatlar yazdılar Kur'an hayran olur her okuyan Kıyamete kadar duran Kitabımdır benim Kur'an

Demir Hafız Mehmed

“ Kur'an'ın öğrenilmesinde en önemli kaynak hadîs-i şerifler olduğundan bizler hadis kitaplarını da çok okumalı sünnet-i seniyye-i nebiyyeye sımsıkı sarılmalıyız

* Ben Kur'an-ı her yönden inceledim Her kelimesinde büyük bir hikmet gördüm

Otto Von BISMACK

" Hayatında senin amacın Kur'an-ı Kerim'i öğrenip öğrendiğin Kur'an'a göre hayatını sürmektir geçirmektir"

* Kur'an dan başka bütün kanunlar; değil bir topluluğun bir ev halkının saâdetini bile temin edecek mâhiyetten uzaktır

Otto Von BISMACK

* Kalbin şifası Kur'an okumaktır

Hz Ali (RA)

* Cemâlin safhasın açma rakîbe Önünde kâfirin Kur'an yakışmaz

Ahmed Paşa

* Kur'an-ı okuyan kimse için ecir vardır Onu dinleyenin ecri iki kattır

Halil b Ma'dan

“ Bir müslüman ariftir elbette âlimdir; elbette Kur'an-ı Kerim'in ahkâmına uyması gerekiyor Lütfen hepimiz kendimizi kontrol edelim ve Kur'an-ı Kerim'in ahkâmına uyan insanlar olmaya çalışalım! Kur'an-ı Kerim'i açalım ayetleri mânâsını mealini okuyalım! “

* Kur'an sıhhatli kalpler için gıdâ; hasta kalpler şifâ dolu bir hakikât ve hayat eczânesidir

AŞeref GÜZELYAZICI

* Boş zamanlarında daima Kur'an oku çünkü insanlığa ilk defa oku diyen O' dur

Ali TÜRKMEN

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com