Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Internet & ADSL

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başınıza, dikkat, gelebilir, lütfen

Lütfen dikkat sizin de başınıza gelebilir

Eski 02-21-2007   #1
Lawinya

Meğer banka hesaplarına girebilmenin başka yöntemleri de varmış Sahtekârlar artık sınır tanımıyor Denemedikleri bir bu kalmıştı bunu da yaptılar İnternet üzerinden banka işlemleri yapıyorsanız lütfen okuyun

</B>

</B>Son günlerde binlerce insanın kişisel bilgilerine ulaşarak, başka hesaplara para aktaran şebeke haberlerini hepiniz duymuşsunuzdur MB madem ki paylaşım yeri o halde bende arkadaşımın başına gelen olayı anlatarak sizleri bilgilendireyim dedim </B>

</B>Arkadaşımı 0542 343 18 16 nolu telefondan aramışlar Arayan kişi kendisini Diyarbakır da yaşayan 'Av Reşat Akdemir' olarak tanıtmış </B>

</B>_Bu telefondan sürekli kendisine küfürlü mesajlar geldiğini söylemiş Arkadaşım; </B>

</B>_Böyle bir olayın mümkün olamayacağını ve kendisinin asla böyle bir şey yapmadığını söylemiş Ama karşısındaki insan Türkcell Müşteri Hizmetlerini aradığını ve arkadaşımın numarasını soruşturduğunu bu küfürlü telefonların internet üzerinden de gönderilmiş olabileceğini söyleyerek savcılığa vereceğini söylemiş Arkadaşım da; </B>

</B>_Savcılığa verin Mesaj nereden gittiyse bilgisayar üzerinden bulurlar nasılsa demiş Karşısındaki kişi; </B>

</B>_Müşteri Temsilcileriyle birlikte konferans görüşme yapma teklifinde bulunmuş ve hemen şimdi konuşurken bu numarayı tuşlayın oraya bağlanacaksınız hep birlikte görüşür konuyu aydınlatırız demiş Arkadaşım karşıdakinin dediğini yapmaktan çekinip, </B>

</B>_Ben bu konuyu kendim de araştırmak istiyorum Daha sonra duruma göre sizinle irtibat kurarız demiş ve telefonu kapatmış </B>

</B>Yaptığı araştırmalar sonucunda yaşadığı bu olayın tamamen bir SAHTEKÂRLIK ŞEBEKESİ tarafından organize edildiğini ve eğer verdiği numarayı tuşlamış olsaydı bütün kişisel bilgilerine ulaşmış olacaklarını öğrenmiş </B>

</B>Arkadaşıma, gönderdiği maille beni uyardığı için teşekkür ediyorum </B>

</B>Lütfen dikkatli olalım ve her ne olursa olsun bu tarz olaylarda verilen numaraları aramadan kendi kişisel araştırmamızı yapalım </B>

</B>Teknolojiyi keşke gönül rahatlığı ile kullanabilseydik ne güzel olurdu değil mi? </B>

</B>Sırada ne var, daha neler yapacaklar acaba?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com