Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Şiir Cenneti

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
, büyük, değer, hayatın, sana”, verdiği

“ Hayatın Bana Verdiği En Büyük Değer Sana...”

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

“ Hayatın Bana Verdiği En Büyük Değer Sana...”

“ Hayatın bana verdiği en büyük değer

Sana

Omuzlarımı yurt edinen tüm yaralı kuşları saldım bu geceGözlerimin limanına demirleyen tüm gemileri yolladım düş ülkelerine…Yüzümü yüreğine çevirdiğim gibi yollarım sanadır sevgili Uzun bir menzildeyim Yol üstü molalarda seni içiriyorum yudum yudumSana geliyorum sevgili Benliğimi ispat eden hüviyetimi sende kaybetmeye geliyorum Beni bende öldürüp sende doğmaya istiyorumHayatın mutluluklarını sırtlamışken gözlerime gözlerini demirledi Adresimi değiştirdim kütüklerdenBen sen oldumSen de benTüm yollarımın dönüşü sana sevgiliŞimdi varlığımı ikiye bölüp bir payını kendimde bırakıp diğer payını sana yolladım pulsuz mektuplardaDamarlarıma seni aldım alyuvar sıcaklığında gezin diyeDualarıma kattım seniGökyüzümde hep sen ol diye…Bana ait olmayan varlığına sığındım ömrüm sende sonlansın diye

Yüreğimden bıkmadan usanmadan “ seni seviyorum “ cümlelerim akıyor kaygısızcaBuzullarından doğup kuru toprakları aşarak geliyorum sanaSana gelirken yollarımdaki tüm çicekleri topluyorum ellerimle Sonra da yüreğimde demetliyorum Geldiğimde saçlarına ellerimle öreceğimSonra da boynuna yüreğimin en güzel kolyesini “ yüreğimi “ sana hediye edeceğim

Yollar uzunSana gelirken terliyorumAma deniz kokuyor yüreğim Sen kokuyor terimSana koşuyorum avuçlarımda umutlar gözlerimde senGelince iki yıldız arasına salıncak kurup salınacağız deliceSonra yakamozlara yaslayip sırtlarımızı deli kız türkülerine eşlik edeceğizYakacağız tüm gemileri Süpüreceğiz acılarımızı bedenlerimizden

Biliyorum; bensiz bir gecenin karnında bir avuç hüzne gebesin Tekil bir yalnızlığın koynunda çoğulan intiharın çığlığında ağlamaktasınBırak ağla sevdiğim Susuz topraklara düşsün kirpiklerin Yüreğindeki tüm bahar erozyona uğramış Aldırma sen Gülüşlerindeki bahara döndür yüzünü Hayat denilen ipin ucunu hiç bırakma sakın Bırak benden hariç elinde bir avuç umut kalsın Herşeyimizi yitirerelim Sadece bir ben bir sen bir de hayat kalsın bize Dudaklarımıza hasret örülse de bırak sevdayı örtelim üzerimizeBeraber yürüdüğümüz her sokak bize baş kaldırsın Dünya sırtını dönsün bize Ölümlerden ölüm beğenelim Mezarlarımız açık kalsın Faraza; ölüm aniden yakalarsa mezar aramasın gülen gözlerimiz Sığınalım küçük teknemize Çatısını yıldızlardan kurduğumuz bir evin gölgelerinde ısınsın soğuk ellerimizAyaklarımız uçuruma yakın olsa da dimdik duralım bize reva görülen zulme Bırak perdelerimize düşsün karanlık Gözlerimizde aydınlık yetmez mi bize ? Özlüyor yanıp kavruluyoruz Sesimizi bir dakika önce duysak da bir dakika sonra özlem vuruyor kıyılarımıza Yapamıyoruz birbirimizidüşünmeden Baktığımız her köşede varlığımızdan bir şey buluveriyoruz Aynalarda gülüşlerimiz güneşte sıcak yüreklerimiz Biz ölümsüz sevdaya açız

Sana geliyorum sevgiliKapılarını ardına kadar aralaAyaklarımızın altında sonbahar yaprakları senin göğsüme koyacağın yerde gonca güller ve perdelerimizde ayışığıVe kapı dibinde engellerimiz paspasın altında kaybolan yıllarımızUnutma sevgili; gecikmiş bir sevdayı yeniden doğurduk biz…Gelmişken yağ üzerimeNisan yağmurları gibi değil sonbahar yağmurları gibi deli ve bir o kadar içtenÜşüsün tenim Islansın sevda gömleği Senin adınla üşüsün dudaklarım…Sonra gökkuşağım olÜzerime düşür gözlerindeki temaşa eden binlerce rengin dansın Hadi tüm renkleri beze yüreğimin motifleriniSonra da yüreğime doğur yüreğindeki güneşi Ve de mühürle ismini mutluluklarımaKapa dudaklarını dudaklarıma Sarıl hiç bırakmamasına

Toplama yüreğiniSadece sen karşıla beniSana gelirken üstüm başım toprak kokarken sen koksun ellerimGözlerim ise mutluluk Biliyorum tüm namlular bize çevrildi

Siper et sancağınıEğme başınıEsir düşmesin bensiz cografyalarınKalesini koruyan yigit bir nefer ol kalbinin savaş meydanlarındaKapat perdelerini Kapat herşeyiUnut gayri benden başkasınıEl bil benden başka elleriHaram bil benden gayri tenleriSözüne katma devrik heceleriSofrana çagırma bensiz kuşlarıBilemezsinBilemezsinMasal yüzlü çocukların maskelerine giyinmiş kalleş acılarıSerme yüregini rüzgaraVerme ellerini bulutaSevme ne olur sevmeBenden başka hiçbirşeyi sevmeElimde balonlar elimde mavi bilyelerim sakın açma kapılarıGözlerinde sakla beniCiceklerle doldur etekleriniPencelerini ise gülüşlerinleKilitle geleceğiniVur alnının ortasından geçmisiniYanına bizi bir de hayatı alSana geliyorum Kavuşmamız bir bayram sabahıBekle beni / bizi / hayatıDilinde Meryem vari dualar ile yüreğinde İsa sabrı ile bekle beni Üşürsen ört yıldızları üzerineSabaha kalmadan kapındayımİsmail’in boğazına sürülmüş bıçağın keskin yüzüyleElif Elif diye efildeyen ciceklerin Cennet gülüşleriyleGeliyorumAz kaldı Aramızda bir dağ uzaklığı AşsakYokuşlardayızSırtımdan devrilen ter yıgınlarıAyaklarımızda nefes nefese kalan ceylan yavrularıAz kaldıTakılmasın gözlerin bulutların eteklerindeToz bulutu aramayın menzilin öte yüzündeKışın bahara döndügü bir sabah kavuşacağız birbirine

Hadi gül biraz İçini ferah tutSar yüreğindeki umudu hayatlaAz kaldı fecreAz kaldı mutluluğu üzerimize giymeye

Üstüm başım hazan koksa da bekle beni Bırak devrilsin hüzünler üzerine Saçlarına bulaşsın kan Ellerinde hüzün avuçlarında ayazlar Gözlerindeki acılar dile gelip aksa da nehir nehir sen beni bekle

Ben
Bir miktar Elif
Ve bir dilim hayat
Elbet bir günSiz olacağız

Sen
Bir avuç umut
Ve bir dirhem hayat
Elbet bir günBiz olacaksınız

Sen
Ben
Biz
Ve hayat
Bugün değil ama
Elbet bir gün kavuşacağız

(Alıntı)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com