Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Hazır Mesajlar & Güzel Sözler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ile, ilgili, sanat, sözler, özlü

Sanat İle İlgili Özlü Sözler

Eski 10-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sanat İle İlgili Özlü Sözler

Sanat Sözleri

Sanatla İlgili Özlü Sözler

Sanat kainatın içindedir Sanatkar bunu oradan çıkarabilendir Albrecht Durer

Sanat uzun,hayat kısadır Goethe

Sanat insanın kendi insanlığını tanımasıdırHerbert Reat

Güzel olan her şey insanın hafızasından kaybolabilir, fakat sanatta asla Leonardo da Vinci

Sanatın görevi doğayı kopya etmek değil, doğayı anlatmaktır Balzac

Her sanat eseri,yaşanmış bir heyecanın,duygusal karşılığıdır MDenis

Bir sanat eserini kendi devrinin espirisinden ayırmak saçmalıktır Lionello Veturı

Sanat düzendir Seurat

Sanat Eğitimi, biçim oluşturan düşünme etkinliğidirSanat ve eğitim, düşünmeye dayanmalıdır Paul Klee

Sanatı anlamak için önce bütün sanatların kaynağı olan hayatı anlamak, öğrenmek gerekirYine hayatı ve sanatı anlamak için herşeyin temeline, doğaya inilmelidir Eliel Zaarınen

Sanatın kalitesi kültür kalitesinin şaşmaz bir gösterisidir

Sanat, insanca yaşamanın bir görüntüsüdür

Sanat, insanın içindedir İnsan gelişirse o da gelişir

Doğada sanat,sağlıkla eşdeğer anlam taşırSanatın eksikliğide sağlıksızlıkla eşdeğerdir

Sanat hayatı yüceltme ve daha anlamlı kılma çabasıdır

Sanatçı, göz ve kulağını bize ödünç verir İspanyol Atasözü

Sanatın düşmanı bilgisizliktirBen Johnson

Sanatı ustadan öğrenmeyen öğrenemezTürk Atasözü

Sanatlar, hürriyet tarafından emzirilince büyürlerSchiller

Sanatçıya iki göz yetmezLamartine

Ölümsüz sanat diye bir şey varsa,o zaman sanata inancı yok etmek de onu öldürmeyecektir Wieland Herzfelde

Sanatta yenilikçi kuramların eşsiz ve benzersiz olduğu hakkındaki iddialara yol açan şey, bu kuramların geleceği haber veren bir niteliğe sahip olmalarıdır Frank Kermode 1966

Ritim bir sayı değildir Biz onu sanat anlatımının aracı olarak kullanırız Guilord

Sanatta bütün içinde ritmi sezmek, yapmaktan kolaydırHerbert Read

Sanat, bir haz, bir avuntu ye da eğlence değildir;Çok yüce bir şeydir Sanat insanların bilincini ve aklını, duygu alanına aktaran bir insanlık yaşamı organıdır Tostoy

Birçok sanatçı, evreni görerek ve onun içine daha derinlemesine girerek, önceki günün hala canlı tasarımını yıktıkları için karşı çıkıcı olurlar Kazmir Maleviç

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com