Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
zenginmisiniz

Siz Zenginmisiniz?

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Siz Zenginmisiniz?

SİZ ZENGİNMİSİNİZ?

Üstlerine küçük gelen yırtık pırtık mantolar giymiş iki çocuk, birbirlerine sokulmuş dış kapının önünde duruyorlardı
"Kullanılmış kağıt var mı bayan?"
MeşguldümYok deyip onları başımdan savmak istiyordum, ama o sırada gözüm ayakkabılarına ilişti Karla kaplanmış ince sandaletlerden giymişlerdi
"İçeri girin, size bir fincan sıcak kakao yapayım" dedim
Birşey demediler Islak sandaletleri şöminenin önünde izler bıraktı Dışarıda soğuğa karşı kendilerini biraz toparlamaları için onlara kakao ile reçelli ekmek verdim Sonra mutfağa geri döndümÖn odadan hiç ses gelmemesi dikkatimi çekti İçeri baktım Kız, boş kakao fincanını iki elinin arasında tutmuş, içine bakıyordu Oğlan,düz bir sesle sordu:
"Bayan siz zengin misiniz?"
Kanepelerin eskimiş kılıflarına baktım
"Zengin olmak mı, hayır tabii ki zengin değilim" dedim
Kız fincanını dikkatle tabağına yerleştirdi
"Fincanlarınızla tabaklarınız takım da" dedi
Sesinde bildik bir açlık vardı, ama bu karnının açlığı değildi Sonra kağıt çuvallarını yüklenip gittiler Teşekkür etmemişlerdiEtmeleri de gerekmiyordu, çünkü daha fazlasını yapmışlardıBuz mavisi seramik fincanlar ve tabakları takımdılar Mutfağa geri döndüm patateslere baktım, et suyuna karıştırdım Patates ve et suyu, başımızı sokacak bir ev, düzenli bir işi olan kocam, mutlu bir yaşamımBunlar da takımdı Ve galiba gerçekten zengindim
Sandalyeleri şöminenin önünden kaldırdım, odayı topladım Küçük sandaletlerin çamurlu izleri hâlâ şöminenin önündeydi Onları temizlemedim Ne kadar zengin olduğumu unutmamak için, onların orada kalmalarını istedim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com