Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami - Multimedya > Dini Resimler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açıkcası, bakmanızı, başlık, bulamadım, isterim, kesinlikle

Camide Oluşan Gölge

Eski 04-25-2008   #1
gülgüzeli

Camide Oluşan Gölge

Cevap : Bi Başlık Bulamadım Açıkcası Ama Kesinlikle Bakmanızı İsterim

Eski 04-25-2008   #2
RaHaTSiZ

~~ Sanki orada duran fakat gözükmeyen birinin gölgesi Gidip bizzat görmek gerek, teşekkürler gülgüzeli ~~
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-25-2008   #3
[KAPLAN]

Sivas Ulu Cami hakkında kısa bir bilgi verelim

Kendi adı ile anılan mahallede bulunmaktadır Sivas müzesinde bulunan kitabesine göre 593 H (1196-1197M) yılında Kızılarslan Bin İbrahim tarafından yaptırılmıştır 31*54m iç ölçülerinde ve yaklaşık 1674m2'lik bir alana oturan dikdörtgen planlı camiinin üst örtüsü düz dam şeklindedir Güney duvarına dik olarak uzanan 11 sahanlı asıl ibadet alanında toplam 50 yığma ayak bulunmaktadır

XIII yüzyılın ilk yarısında inşa edilen tuğla örgülü, silindirik gövdeli minaresinde 116 basamakla çıkılmaktadır Sekizgen kaidesinde kufı yazı şeritleri firuze renkli sırlı tuğladandır Gövdede kilitli örgü sistemi aralıksız devam eder Kaide, gövde ve şerefe altı firuze renkli çinilerle süslenmiştir

Bu anlamlı paylaşımınız için çok teşekkürler Sevgili Gülgüzeli

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com