Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Dünya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hamile, kaldı, sonuç, yıl

46 Yıl Hamile Kaldı Ve Sonuç!..

Eski 12-12-2007   #1
RaHaTSiZ
Icon47

46 Yıl Hamile Kaldı Ve Sonuç!..

1955'te, Kazablanka'nın biraz dışındaki bir köyde yaşayan Zehra Ebu Talip adlı Fas`li kadın ilk çocuğuna hamile kalır Doğuma 48 saat kala büyük bir acı içinde kıvranan Zehra hastaneye kaldırılır

Doktorlar, doğumun ancak sezeryanla gerçekleşebileceğini anne adayına bildirirler Bu konuşmadan hemen sonra Zehra hastanede baska bir kadının sezeryanla doğum yaparken öldüğüne şahit olur Aynı durumun kendi başına da geleceği korkusuyla hastaneden kaçar

Devam eden günlerde, Zehra büyük doğum sancıları çeker ve bebek halen anne karnındadır Birkaç gün sonra bebek hareket etmeyi keser ve acı diner

Fas geleneklerine göre, bebek anne karnında sırf annenin onurunu korumak için uyuyabilir Zehra da bu mistisizme inanır Bebeğinin uykuya daldığına inanır ve hamileliği aklından silip çıkarır 3 çocuk evlat edinir, kendisine torunlar bahşedilir

Aradan çok uzun zaman geçer Zehra 75 yaşına gelmiş ve acıları yeniden başlamıştır Evlatlıklarından biri bu durumdan endişelenir ve annesini hemen bir uzmana, Rabat'a götürür Doktor karın şişkinliğinin yumurtalıktan kaynaklanan bir tümörden dolayı olduğunu düşünerek, Zehra'ya ultrason çekimini uygun görür Ultrason sonucunda kendisinin de açıklayamadığı bir kütle olduğunu görür ve Zehra`yı bir radyograf uzmanına havale ederek onun da fikrini almak ister İkinci bir uzman incelemesinden sonra karın bölgesindeki kireçlenmiş kütlenin 46 yıl önce Zehra'nin hamile kaldığı bebeği olduğu anlaşılır

Yumurtalar anne karnında anormal bir yerde (ektopik) döllenmiştir Büyüyen cenin karın bölgesindeki plasenta'ya hayati organlarıyla tutunmuş ve bu gelişimi devam ettirmiştir

Doktorlar ceninin anne karnından alınmasının ne kadar güvenli olacağı konusunda büyük bir sıkıntı yaşarlar Cenin yaklaşık 4kg ağırlığında ve 42cm boyundadır

Operasyon sonrasında ise ceninin tamamen taşlaştığı görülür En şaşırtıcı olan ise ceninin kendi hayati organlarını ve karın duvarını eritip diş bölgenin sert bir cisim halini almasını sağlamasıdır

4 saatlik başarılı bir operasyon sonrasinda cenin anne karnından çıkartılırEktopik hamilelikte eğer ölü cenin anne vücudu tarafından yeniden absorbe edilmeyecek kadar büyükse, cenin annenin bağışıklık sisteminden tamamen farklı bir beden halini alır

Anne vücudu ise böyle bir durumda muhtemel enfeksiyonlardan korunmak için, cenini dokular öldüğünde ve kuruduğunda kireçli bir kılıfla kaplar Kireç tabakası oluştuğunda, cenin yavaş yavaş taşlaşmaya doğru giderek sonunda taş bebek halini alır

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : 46 Yıl Hamile Kaldı Ve Sonuç!..

Eski 12-12-2007   #2
mate

Şaştım kaldım çok ilginç
Allah'ın büyüklüğü diyebiliyorum sadece
İnsandan daha mükemmel bir mekanizma varmı dünya üstünde?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-12-2007   #3
m_r_b

:sm_dead::sm_dead:çok şaşırdımdiyecek söz bulamıyorum Allah'ın hikmeti teşekkürler emeğine sağlık

Eski 12-14-2007   #4
angelesdream

:Green_Colorz_PDT_35:Green_Colorz_PDT_22

dış gebeliği biliyordumdabunu görünce çok şaşırdım,çok garip bir durum

teşekkürler haber için

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-18-2007   #5
jasmine

çok şaşıdım ve çok ilginç allah korusun yaaa paylaşımın için teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-18-2007   #6
sofia

acayıppp bışiyyy ya
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-18-2007   #7
bukettt

Şaşkınım:Yok artık diyebiliyorum ancakKarnı falan hiç mi şişmemiş yaBide merak ettiğim acaba bebeği sonra ne yaptılar
Teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com