Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
yök kaldırılmasın değişsin istiyoruz

&Quot;Yök Kaldırılmasın,Değişsin İstiyoruz.&Quot;

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

&Quot;Yök Kaldırılmasın,Değişsin İstiyoruz.&Quot;

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın yaptığı açıklamada YÖK'ün kaldırılması yerine değişmesi gerektiğini ifade etti
Üniversitelerde baskı kurumu olarak varlığını idame ettiren YÖK'e karşı oluşan tepkiyi haklı bulan Özcan konuşmasına şöyle devam etti:

"Mesela kaç tane mühendise, doktora ihtiyacımız var? YÖK o türden çalışmalar yapan, üniversiteleri o yönde ittiren, yönelten bir kurum olmalıdır O yönde bir çalışma yapılabilir Bu YÖK'ün kaldırılması anlamına gelmiyor ama şeklinin tamamen değişmesi anlamına gelir Biz gerçekten değiştirmek istiyoruz"

Türban sorunu ile ilgili de konuşan Özcan: "Bu konuyu artık siyasiler çözmeli Dersten öğrencileri çıkarttıkları takdirde onlar hakkında soruşturma başlatırız Hiçbir öğrenci hiçbir nedenle dersten çıkmayacak, sadece türban değil Hele imtihan olduğu gün dersin ortasında öğrenciyi dışarıya çıkarmak çok yakışıksız bir şey Onu hiçbir üniversitemizin yapmayacağını tahmin ediyoruz" dedi

YÖK'ün ortaöğretimden sorumlu olmadığını sözlerine ekleyen Özcan "Bizi o kısım alakadar etmiyor Beni alakadar eden kısım öğrencilerin kılık kıyafeti yüzünden eğitiminden mahrum kalmasıdır" diyerek açıklamasını bitirdi

ÖHA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com