Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürk, bilgileri, çerkezköy, ilköğretim, okulu, tekirdağ

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ

Çerkezköy Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtımı - Atatürk İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri

Atatürk İlköğretim Okulu Tekirdağ Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: GOP Mah Atatürk Cad No:27 Çerkezköy/Tekirdağ
Telefon Numarası: 2827265710
Faks Numarası: 2827264200

Okulumuz 1931–1933 yılları arasında devlet-millet işbirliği ile iki yılda yapılmıştır1934 yılında eğitim-öğretime açılmıştır Okulumuzun yapımı sırasında zamanın Tekirdağ valisi olan Haşim İşcan’ın, nahiye müdürü olan Edip Arıcan’ın ve belediye başkanı olan Çolak Mustafa Efendinin büyük katkıları olmuştur

Yöre halkı yapıma taş, kum, işgücü ile yapıma katkıda bulunmuşlardır İnşaatın teknik sorumluluğunu Velimeşe köyünde (şuanda belde durumunda) ikamet eden ve adı belirlemeyen Ermeni bir inşaat ustası üstelenmiştir

Rivayete göre okulumuz bir Osmanlı şehzadesinin kabrinin bulunduğu alana kurulmuştur İlçemizin en eski tarihli okuludur Okulumuz 1968 yılında onarım görmüş, zemin ve çatı betonarmeye çevrilmiş Alt katta beş derslik daha kazandırılmıştır
Okulumuz ilçemizin merkez okullarından biri olup eğitim öğretim açısından başarısıyla tercih edilen okulların başında gelmektedir

2004 yılında iki katlı sekiz dershaneli bir bina daha yapılmış Toplam derslik sayımız 15 olmuştur Bu dersliklerin 2 tanesi Bilgisayar ve Teknoloji Laboratuarı olarak kullanılmakta olup,diğer 13 derslikte eğitim öğretim faaliyetleri devam etmektedir Ayrıca yeni binamızın zemin katında bir salonumuz, bir laboratuar, bir iş atölyesi de bulunmaktadır

Okulumuzda:

13 derslik
Bir ana sınıfı
1 Bilgisayar ve Teknoloji Sınıfı
1 Fen ve Teknoloji Sınıfı
3 İdareci odası
2 Öğretmenler odası

Okulumuzda 1 sınıftan başlamak üzere bütün sınıflar 2'şer 3’er ve 4'er şubeden oluşmaktadır Okulumuz halen ikili öğretim olarak eğitim-ve öğretime devam etmektedir

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberibiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com