Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bişey, korkacak, yok

Korkacak Bişey Yok!...

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Korkacak Bişey Yok!...

Bir gün Peygamber Efendimiz, eshâba buyurdular ki:

- Mümin kabre girince, iki melek gelip, suale çekerler Ancak çok heybetli ve korkunçturlar

Hazret-i Ömer sordu:

- Kabirde aklımız başımızda olacak mı yâ Resûlallah?

- Evet yâ Ömer

- Öyleyse korkacak bir şey yok!

Hazret-i Alî, onun bu sözüne şaştı Ömer Fârûk vefat edince, hâtırladı bu sözünü “Şimdi göreceğiz” diye geçirdi içinden “Bakalım dâvâsının eri olacak mı?”

Definden sonra, gözlerini kapayıp, teveccüh etti kabire Az sonra sual melekleri korkunç şekilde gelip suale başladılar:

- Rabbin kim? Dînin nedir?

Hazret-i Ömer sâkin ve korkusuzdu Sordu o meleklere

- Siz nereden geliyorsunuz?

- Yedinci kat gökten

- Orası ile benim kabir arası, ne kadar mesâfedir?

- Yedibin yıllık yoldur

- Peki, siz bu kadar uzun yolu kat’edip buraya gelinceye kadar Rabbinizi unuttunuz mu?

- Hayır, unutmadık

O zaman buyurdu ki:

- Siz, yedibin yıllık yoldan geldiğiniz halde Rabbinizi unutmadınız da, ben, az önce şuracıktan, evimden çıkıp buraya geldim Hiç unutur muyum?

Sonra sımsıkı tuttu onları:

- Ey melekler! Bu ümmete, böyle korkunç ve heybetli gelmeyeceğinize dair söz verin bana!

Söz verince, bıraktı onları

Hazret-i Alî gözlerini açıp mırıldandı:

- Sözünün eriymişsin ey kardeşim Ömer! Ve bir “Fâtiha” okuyup gönderdi rûhuna

Geri dönerken ağlıyordu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com