Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
annenin, hizmete, ihtiyacı, vardı

Annenin Hizmete İhtiyacı Vardı

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Annenin Hizmete İhtiyacı Vardı

Annenin Hizmete İhtiyacı Var

Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (ks) hazretleri şöyle anlatır:

İki kardeş vardı Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine:

- Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet edeyim, dedi

- Kardeşi kabul etti İbâdet ederken secdede uyuya kaldı ve o anda bir rüya gördü

Rüyasında bir ses ona:

- Kardeşini affettik, seni de onun hatırı için bağışladık, deyince genç:

- Ben Allah Teâlâ'ya ibâdet ediyorum Kardeşim ise anneme hizmet ediyor Fakat beni onun yaptığı amel yüzünden bağışlıyorsunuz, dedi

Ses ona:

- Evet, senin yaptığın ibâdetlere bizim hiç ihtiyacımız yok Fakat, kardeşinin annene yaptığı hizmetlere annenin ihtiyacı vardı, karşılığını verdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com