Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beyin, bulduğu, çözüm, kemal

Kemal Bey'in Bulduğu çözüm

Eski 10-22-2011   #1
GöKKuŞaĞı

Kemal Bey'in Bulduğu çözüm

Vicdan sahibi herkesin yüreğini yakan Hakkâri'deki terör saldırısı üzerine, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "tek suçlunun hükümet" olduğunu söyledi ve "istifa seçeneğini düşünülmesi gerektiğini" beyan etti
Muhalefetin görevidir eleştirmek
Ülkenin daha iyi yönetilmesine yardımcı olmak maksadıyla yapılır her türlü eleştiri
*
Bu tavsiyeden sonra veya önce hükümet belki düşündü istifa seçeneğini Orasını bilemeyiz
Fakat biz hükümet görevi bırakırsa ne olabilir diye düşünebiliriz
Ne olur, ne olmaz, bir bakalım
*
Başbakan istifa mektubunu yazar, Çankaya'ya çıkar, Cumhurbaşkanı Gül'e arzeder
Cumhurbaşkanı istifayı kabul etse bile yeni hükümet kurulana kadar göreve devam edilmesi ricasında bulunur
Hükümet kurma görevini sıradaki partiye verir
Meclis'te sayıcı ikinci büyük partiye; Yani CHP'ye
Kılıçdaroğlu kolları sıvar, şu bakanlığa filanca, bu bakanlığa falanca diyerek listeyi oluşturur
Elinde yeni hükümet listesiyle Çankaya'nın kapısını çalar
Ardından yeni hükümet TBMM'de oylanır
Güvenoyu alamaz
*
"ey unutkan ve kendine meyleden kalbim!
sen söyle benim bu yağmurdan nasıl kurtulacağımı" der Selim Erdoğan, "Yürüyüş" adlı şiirinde
Kemal Bey de şairane davranıp kalbine sorsa
Ve güvenoyu alamayacağı öngörüsüyle, kabineyi oluştururken MHP'yi dâhil etse bile yetersiz kalır
İşi sağlam tutalım, CHP ve MHP'nin sandalye sayısıyla güvenoyu alamayız, BDP'yi de hükümete katalım deseler, yine yetmez
Kaldı ki AK Parti o şekilde kurulan koalisyon hükümetine destek verse bile, üç gün mü sürer ömrü, üç hafta mı, üç ay mı?
CHP, MHP ve BDP'den oluşacak bir kabinenin uyum içinde çalışacağını düşünebilir misiniz?
Velhasıl üç vakte kadar dağılır
*
O durumda erken seçim devreye girer
Apar topar seçime gidilir
Gidilir de ne olur?
Bugünkünden farklı bir tablo mu çıkar ortaya?
"Madem bir şey değişmeyecekti, niye yaptık biz bu seçimi" diye sormaz mı herkes birbirine?
Ülke hizmet beklerken, çözüme kavuşturulması gereken binlerce sorunu varken, ihtiyacımız olan şey, Meclis'te hükümet kurma oyunu oynamak ve bir sonuç alamayınca seçime gitmek midir?
Kemal Bey'in bulup bulacağı çözüm yolu bu mudur?
LİNÇ KÜLTÜRÜ
Diktatördü, ülkesini baskıyla yönetti; dışarıda ise herkese meydan okudu
Muammer Kaddafi'den söz ediyoruz gayet tabii
Dünyanın gördüğü en ilginç karakterlerden biriydi
Birleşmiş Milletler salonunda bile dünyaya kafa tutarak, BM sözleşmesini yırtmıştı
Sonunda devrildi
Ve cesedi sokaklarda sürüklendi, tekmelendi
İşte burası kabul edilebilir bir şey değil
Hiçbir zaman Kaddafi'ye sempati duymadım, "Yeşil Kitap"ının elden ele dolaştığı dönemde bile yakınlık hissetmedim ama bu yapılan çok üzücü
Kim olursa olsun, öldükten sonra iş bitmiş demektir
Yeryüzüne gelmiş ve gelecekler arasındaki en zalim diktatör dahi olsa, aşırıya kaçıldığını ve hiçbir kitaba sığmayacağını görüyoruz
Bu kadarı fazla!
Baştayken taparcasına itaat etmek ile öldükten sonra cesedini tekmelemek arasında bir yer olmalı

Mehmet Şeker/ YeniŞafak

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Kemal Bey'in Bulduğu çözüm

Eski 10-22-2011   #2
VANDETTA

Cevap : Kemal Bey'in Bulduğu çözüm

Partizancılığa sonuna kadar karşı olan birisiyimdir,her partinin milletin aksine doğrusu yada yanlışı olabileceğine inanan birisiyimdir,ama o kadar düşünüyorum taşınıyorum şu chpnin bir doğru sözünü bulamıyor kendiimle çelişiyorumya en çok ona yanıyorumAma umudumu kaybetmedim,ileriki bir zamanlarda Kılıçdaroğlu doğru bir söz edecek ve bende ''nihayet'' diyip ardım yaslanacam:)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com