Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
karışık, kurabiye

Karışık Kurabiye

Eski 11-27-2007   #1
angelesdream
Icon7

Karışık Kurabiye

KARIŞIK KURABİYE

Malzemeler:

1 paket tereyağı ya da margarin (250 gr, oda sıcaklığında)
1,5 su bardağı toz şeker
1 çay bardağı ayçiçek yağı
2 yumurta
1/2 su bardağı iri dövülmüş ceviz
1/2 su bardağı iri dövülmüş fındık
1 su bardağı kuru üzüm
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
4,5 su bardağı un (elinize yapışmaması için gerekirse biraz daha fazla ekleyebilirsiniz)

Yapılışı:

Oda sıcaklığındaki yumuşak tereyağını küçük parçalara bölün Üzerine toz şekeri ilave edip bir kapta elinizle iyice karıştırarak krem haline getirin Sıvıyağ, yumurtalar, ceviz, fındık, kuru üzüm, vanilya, un ve kabartma tozunu sırasıyla ilave ederek yoğurun Kolay şekillenen ve elinize yapışmayan bir hamur elde edin Bu aşamada az miktar daha un eklemeniz gerekirse azar azar ilave edin
Hamuru 10 dakika kadar buzdolabında bekletin Fırınınızı 180 derecede ısıtın
Hamuru buzdolabından alıp ceviz büyüklüğünde toplar yapın ve yağlı kağıt serili tepsiye dizin Önceden ısıtılmış fırında üzeri hafifçe pembeleşene kadar pişirin Çok kızarmasın Soğuduktan sonra servis yapın

Bu kurabiyenin hamurunun çok başarılı olduğunu düşünüyorum Hem çok kolay şekil verilebiliyor, hem de pişince tadı çok lezzetli oluyor Yumuşak bir kurabiye, içindeki iri ceviz, fındık ve üzümler de gerçekten çok güzel bir tat katıyor Hazırlanması da oldukça pratik ve de kısa sürüyor İsterseniz soğuyunca üzerine pudra şekeri eleyip az miktar tarçın serpebilirsiniz Ben öyle yaptım

İsterseniz bu kurabiyenin içine fındık, ceviz ve kuru üzüm yerine damla çikolata katarak da pişirebilirsiniz Bu hamuru çok beğendim, değişik kurabiyeler üretmeyi düşünüyorum bunu kullanarak :iconsiritik:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com