Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Resim Sergisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sözün bittiği yer

"Sözün Bittiği Yer"

Eski 09-08-2009   #1
GöKKuŞaĞı

"Sözün Bittiği Yer"

"Sözün Bittiği Yer" - Çoşkun Aral

İran, 1980-1989

Cioran'ın, "İnsan türü ancak kendini mahvedene hayran olur" sözü geldi aklıma Haklı galiba

İrlanda, 1981

Anne ve babalar çocuklarına hep tembih ederler: "Ateşle oynama!"

Lübnan, 1982-1997

"Lübnan'da sadece askelerin savaştığını sanıyordum Dünyayı saran kara yüzlü teröristlerin yuvasını dağıtan İsrail ordusuna teşekkür bile etmiştim içimden Ancak Time'a kapak olan fotoğrafta, yıkıntılar arasında kaçışan çocuklu kadın, yanıldığımı farkettirdi bana Bu fotoğrafla, savaş kurbanlarının günahsız siviller olduğunu anladım Ne olur durdursunlar bu savaşı" diyordu mektubunda Amerikalı bir kadın Ya bu fotoğraf dünyanın en ünlü dergisinde kapak olmasıydı Ya bu fotoğraf yerine, gözlerinde kin ve nefret, silahlı bir askerin fotoğrafı tercih edilseydi?

Lübnan, 1982-1997

Filistinli minik Ayşe, Falanjist milislerin kuşattığı Sabra Mülteci Kampı'nda, bomba patlamaları arasında doğdu İsrail jetleri, "Kfir" lerin havayı yırtan sesi ve çevresinde yükselen alevler arasında yapayalnız

Lübnan, 1982-1997

Savaşın ortasında en büyük eğlenceleri Rus ruleti oynamak Bizim için bir mizansen düzenlediler, hem de gerçek kurşunlu silahlarıyla Korktum Çok şükür bir kaza olmadı Ama ertesi gün bana poz verenin, başka bir ölüm oyunu oynarken öldüğünü öğrendim

Lübnan, 1982-1997

Bugün değişik bir şey yapmaya karar verdim Beyrut'un lunaparkına gittim Yalnız değildim, yanımda Dürzi bir milis vardı Onunla atlıkarınca ve çarpışan arabalara bindik Çok mutlu oldu Güldü, güldü

Lübnan, 1982-1997

Belki de birkaç saat önce, o, sevgilisi gibi sarıldığı silahıyla bir can aldı Kimbilir belki de bir kaç saat sonra, benzer bir silahla öldürülecek

Lübnan, 1982-1997

Hep Merak ettim: Kaçırdıkları uçağın kanatları üzerinde şov yaparken acaba "Kanatların Üzerinde Yürünmez" yazısına dikkat ettiler mi?

Lübnan, 1982-1997

Yorumsuz

Lübnan, 1982-1997

Savaşın izleri sadece insanların vücutlarına, yüzlerine ve göz bebeklerine işlemiyor İnsanın en mahrem alanı olan mekanlar da savaştan nasibini alıyor Havan mermilerinin açtığı oyuklar, roket ve mermi delikleri, binaların savaşa, "tehlikeli ışığa" bakan cephelerini sürrealist bir tabloya dönüştürmüş Beyrut, dünyanın en büyük sürrealist eserler müzesi Üstelik giriş bedava Peki çıkış var mı?

Lübnan, 1982-1997

Saleh arkadaşımdı Bir obüs mermisinin patlaması sonucu, önce sağ gözünü, sonra aklını yitirdi Patlamaya neden olduğumu düşünürek, beni öldürmeye kalktı Saleh arkadaşımdı

Lübnan, 1982-1997

"İnsan vicdanını savaş bölümü ve barış bölümü diye ikiye ayıramazsınız" Bernard Shaw

Lübnan, 1982-1997

Yer Hizbullah kampı, Beyrut Güney Banliyö Bildiğim tek şey onların artık çocuk olmadıklarıydı

Lübnan, 1982-1997

"Hiç bir askerden düşünmesini beklemem ben" Bernard Shaw

Afganistan, 1983-1996

Umarım, soğuk tank namlusunun bir tahtaravalli olmadığını, o tankın içinde bir asker yada paletlerinin altında ezilmiş bir ceset olmadan önce öğrenme şansı olur

Afganistan, 1983-1996

Karanlıktan korkarım Bir savaş muhabiri karanlıktan korkar mı? Evet, korkar Dolunayda süzülen bir parça ışığın aydınlattığı birkaç insan yatıştırıyor korkumu

Afganistan, 1983-1996

İnançlara her zaman saygı duydum Ayırt etmeden birini diğerinden, hepsini kutsal saydım Kutsal isyanlarını objektifimle ölümsüzleştirirken, ne yazık ki tanık olduğum zaferler yeni vahşetleri doğurdu çoğu zaman Katil ve kurban değişik mekan ve zamanlarda o kadar kolay yer değiştirebiliyorlar ki, onları birbirinden ayırt etmek neredeyse imkansızlaşıyor

Filipinler, 1986

Savaşta günbatımı, bir yorgunluk anıdır

Romanya, 1989

Çiçek her yerde güzel, özellikle burada Açılmaz bir mühür gibi

Kuzey Irak, 1990-1991

Bu, "açlığın eli"dir Her savaşta görülür Bazen savaş olmasa da!

Kuzey Irak, 1990-1991

Göç

Azerbaycan, 1992

Patlattığı topun gürültüsü yüzünden kulaklarını tıkayan bu askerin, bir an yaptığı işten pişmanlık duyduğunu hayal etmek istedim

Azerbaycan, 1992

Yorumsuz

Azerbaycan, 1992

Yanan bir binanın ateşiyle aydınlanan yüzünde, kederden başka bir şey görmedim

Liberya, 1996

Başında miğfer, gözlerinde öfke Yapabileceğim tek şeyi yaptım; fotoğrafını çektim ve o çocuğu belki de yanıtını hiç bir zaman bulamayacağı ve yanıtını kimselerin bilmediği sorularıyla başbaşa bırakarak oradan uzaklaştım

Liberya, 1996

Uyurken bile

Kuzey Irak, 1990-1991

Ekmek kavgası

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com